0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký je ojetý Peugeot Partner Tepee?

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla, francouzská vozidla
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 06.05.2016 14:37, Zajímavé
Tohle by mě taky zajímalo, protože je to relativně levná alternativa šílených MPV, kde u každého něco vadí. To nemá vyšupovací dveře, to je zase šíleně nespolehlivé, tomu nejde udělat geometrie náprav a takhle by se dalo pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že dvě děti, dva dospělí a kočár + věci budou mít asi dost problém s místem. Nevěřím, že se to tam vejde třeba jako do S-maxu bez složitého skládání.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 06.05.2016 20:42, RE: Zajímavé
brin napísal:
Tohle by mě taky zajímalo, protože je to relativně levná alternativa šílených MPV, kde u každého něco vadí. To nemá vyšupovací dveře, to je zase šíleně nespolehlivé, tomu nejde udělat geometrie náprav a takhle by se dalo pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že dvě děti, dva dospělí a kočár + věci budou mít asi dost problém s místem. Nevěřím, že se to tam vejde třeba jako do S-maxu bez složitého skládání.


Místa je v tom dost a podle mého názoru je Partner vnitřním prostorem (např. se zmíněným S-maxem) plně srovnatelný. Jiná kapitola je zpracování, jízdní vlastnosti a celkový "pocit" z auta = partner je prostě primárně užitková dodávka, nikoli osobní MPV a to je prostě potřeba respektovat.
reagovať
kristian2
počet príspevkov273
dátum registrácie31.03.2015
Sobota 07.05.2016 11:30, k
jízdní vlastnosti jsou na hodně slušné ůrovni .Největší mínus je opravdu interiér co se týče spracování a opotřebování tak ano, jsou lepší auta . Tady je prostě vše podřízeno praktičnosti. Po technické stránce stím není problém.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 07.05.2016 17:29, RE: k
kristian2 napísal:
jízdní vlastnosti jsou na hodně slušné ůrovni .Největší mínus je opravdu interiér co se týče spracování a opotřebování tak ano, jsou lepší auta . Tady je prostě vše podřízeno praktičnosti. Po technické stránce stím není problém.


Jízdní vlastnosti jsou s MPV nesrovnatelné. Pokud Partner není zatížen alespoň na polovinu užitečné hmotnosti, tak je to hodně uskákané a tvrdé svezení. Nebezpečné to ale samozřejmě není, jen to pohodlí je výrazně jinde.
reagovať
kristian2
počet príspevkov273
dátum registrácie31.03.2015
Sobota 07.05.2016 17:56, RE: k
Pavlik napísal:
kristian2 napísal:
jízdní vlastnosti jsou na hodně slušné ůrovni .Největší mínus je opravdu interiér co se týče spracování a opotřebování tak ano, jsou lepší auta . Tady je prostě vše podřízeno praktičnosti. Po technické stránce stím není problém.
Jízdní vlastnosti jsou s MPV nesrovnatelné. Pokud Partner není zatížen alespoň na polovinu užitečné hmotnosti, tak je to hodně uskákané a tvrdé svezení. Nebezpečné to ale samozřejmě není, jen to pohodlí je výrazně jinde.



nevím čemu říkáte jízdní vlastnosti,ale když porovnám scenika s partnerem a přeletím žel.přejezd tak má jednoznačně navrch peugeot a to se nebavím že mě s peugeotem naprosto běžně brzdí v zatáčkách - samozřejmě to bude asi řidičem,ale to jenom znamená že při běžném provozu se na limity podvozku peugeota nedostanetete.Užitková verze má lehčí zadek a vyší možnost zvihu tam možná ale tepe je na tom lépe

reagovať
Alda
počet príspevkov36
dátum registrácie25.05.2007
Utorok 10.05.2016 23:45, Touran
Za +/- ty stejné peníze se dá sehnat mnohem lepší opravdu rodinný vůz, ne rodinná dodávka. Třeba Touran.

Něco málo jsem s Partnerem najel a benzínová 1,6 jezdila běžně za 10+ na dálnici.
reagovať
motobike
počet príspevkov2
dátum registrácie12.05.2016
Štvrtok 12.05.2016 14:14, je velmi prostorný
tepee, r 2010, kufr je hodně velký,pravidelný tvar, rovná podlaha, nízká nakládací hrana,plato je skládací, vzadu mám tři samostatná sedadla - jsou všechna stejná, dostatečně velká pro podsedáky, pokud porovnám se starším scenikem tam bylo prostřední sedadlo užší, a je to lepší než dělení na lavici a jedno sedadlo. Oproti sceniku ale zas nejdou sedadla posouvat, jen sklápět opěradlo, takže variabilita je horší. Sedadlo spolujezdce jde sklopit také- přepraví se delší předmět, to je to dodávkové uspořádání. Vpředu je také dost místa, v autě je hodně odkládacích prostorů. Šoupačky jsou dobrá věc, okénka v nich jsou jen vyklápěcí. Za uvedenou cenu 200 t. by mohl být novější tepee s pro něj max výbavou - aut. klima,esp,výhřev sedaček a zrcátek,radio s mp3,atd.Takže použitelný dobře po celý rok.
reagovať
kamil321
počet príspevkov70
dátum registrácie19.01.2012
Piatok 13.05.2016 00:45, šel bych do Caddy
hledal bych ojetou ve verzi Life a ani mi nevadí, že je to taky dodávka. Užitné vlastnosti se hodí a raději oželím trochu luxusu s vědomím, že když bude potřeba, odvezu v tom třeba ledničku nebo kola:) V tomhle autě (kategorii aut) tak nějak nemusím honit ego, prostě se v něm cítím dobře. Francouzi se aktuálně lepší, Němci horší, ale u ojetých u mne platilo, že Francouz se po 300 tisících prostě rozpadal (ikdyž motor super). Otravovaly drobnosti a pak se rozpadl stářím komplet. Dříve jsem četl, že paradoxně zrovna VW Touran nedopadal ve statistikách spolehlivosti vůbec dobře, ale nevím už proč, když Caddy si nemůžu vynachválit. Já bych se těhle aut vůbec nebál. Hodně lidí naopak jezdí v ještě větších Transporterech nebo Expert/Jumpy.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.