0
späť
 

diskuze k tématu: Výběr vozidla s 6+ místy

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, italská vozidla
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Piatok 27.04.2018 12:16, Výběr vozidla s 6+ místy
Dobrý den,
Jistě se tu tento dotaz již objevil, leč našel jsem pouze starší dotazy. Jsme šestičlenná rodinna a sháníme auto s minimálně šesti místy.
Spotřeba by měla být rozumná, takže cca do těch 10-12l (skutečná, nikoliv papírová). S autem by se mělo jezdit spíše delší trasy (30km+) a vždy v plném obsazení (6 osob + případná zavazadla). Odhadovaný nájezd cca 3600-6000km ročně. Prostor v kufru by byl fajn, ale ten se dá kdyžtak nahradit rakví na střeše (za cenu vyšší spotřeby).

Požadavky:
- 6+ plnohodnotných míst (dvě děti jsou již větší, takže aby se i jim sedělo pohodlně při delších trasách)
- manuální převodovka
- cena do 150tis, případně do 200tis
- nájezd do 150tis km (lepší by bylo do 100tis)
- rok výroby 2004+
- servisní náklady v rozumné hladině
- spolehlivost (aby nestálo každou chvíli v servisu)
- dieselový motor
- automatická klimatizace (asi čistě z pohodlnosti)
- manuální šestistupňová převodovka (vzhledem k hledanému r.v. se chci automatu úplně vyhnout a šestý stupeň je pro dálnici ideální)
- tažné zařízení výhodou


Nejlépe mi vycházejí čtyřčata z druhé generace Eurovanu (Peugeot 807, Citroen C8, Fiat Ulysse, Lancia Phedra), ale obávám se problémů s elektronikou (Francouzská auta jsou špatnou elektronikou pověstná).
Koncernu WV bych se radši obloukem vyhnul (dražší servis, osobní antipatie).
Cizokrajným značkám bych se radši vyhnul ještě více (Toyota, Mazda, Chrysler) kvůli ještě dražšímu servisu.
Taktéž bych se radši vyhnul klasickým dodávkám typu Transporter/Transit (horší jízdní vlastnosti, menší komfort).

Existují ještě nějaké další vozy, které jsem snad nenašel? Nebo je opravdu nabídka plnohodnotných MPV omezena na cizokrajné a FR vozy?
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 27.04.2018 14:06, re...
multipla
reagovať
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Piatok 27.04.2018 17:00, RE: re...
citácia:
reakce na: Humusus, 27.04.2018 14:06 (multipla ...)


Na Multiplu jsem zapomněl, ale abych pravdu řekl, konfigurace sedadel 3+3 mi přijde dost na houby, pokud budou v autě 4 děti. Tím pádem vypadává i Honda FR-V.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 27.04.2018 18:06, RE: RE: re...
citácia:
reakce na: OPenaz, 27.04.2018 17:00 (Na Multiplu jsem zapomněl, ale ...)


tak jeste me napada espace, dale s-max/galaxy ale ty nebudou v tomto rozpoctu nic moc. Takze bych vybiral mezi ctyrcaty (asi za danych parametru nejvhodnejsi volba) a espace.
reagovať
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Piatok 27.04.2018 20:44, RE: RE: RE: re...
citácia:
reakce na: Humusus, 27.04.2018 18:06 (tak jeste me napada espace, da ...)

Espace, S-Max i Galaxy mají třetí řadu spíše nouzovou. Galaxy má význam až druhá generace a ještě od r.v. 2010, což už mluvíme o ceně kolem cca 300tis. S-Max, dle vyjádření známého, který jej má, je sice super auto, ale v porovnání s Galaxy je třetí řada ještě menší (především na výšku, kvůli sklonu karosérie). Espace, respektive Grand Espace, je známý svou nevyzpytatelnou elektronikou snad již od první generace. I tak ale děkuji. Jsem rád za aspoň nějakou reakci :)

Taktéž se domnívám, že i přes případné problémy s elektronikou jsou čtyřčata asi nejrozumnější volbou. Již jsem měl možnost sedět v Lancii a je to auto vskutku královsky pohodlné. Zaměřil jsem se na motory 2,2HDi/JTD, které by měly být pro daná vozidla nejvhodnější.
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Piatok 27.04.2018 21:46, RE: Výběr vozidla s 6+ místy
citácia:
reakce na: OPenaz, 27.04.2018 12:16 (Dobrý den,Jistě se tu tento do ...)

Budu s Vámi nesouhlasit. Při tomto nájezdu je volbu nafty kontraproduktivní. Novější modely budou mít filtr pevných částic a zbývající budou trápit na krátké trasy EGR ventil, výřivé klapky, dvouhmotový setrvačník a celkové zakarbonavání sání. Takto ojetý naftový motor bude vyžadovat případně i nové turbo, vstřiky. Asi máte nějaký dobrý důvod, proč volit naftu.
Osobně bych voli Chrysler Grand Voyager nebo něco podobného. Servis je jednoduchý a levný. Zkuste se podívat na http://www.chrysler.cz/ . Nemám s nimi nic společného. :)
Abych to shrnul, za mne je ideální minivan s benzínovým V6. Jednou za rok vyměníte olej a máte vystaráno. Olej to potřebuje nejobyčejněší.

Radovan
reagovať
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Sobota 28.04.2018 01:52, RE: RE: Výběr vozidla s 6+ místy
citácia:
reakce na: rbiciste, 27.04.2018 21:46 (Budu s Vámi nesouhlasit. Při t ...)

Benzínu se nebráním, ale nepřijde mi příliš rozumný. Sice je pod kapotou méně problematických dílů, ale aby tak velké auto utáhl, musí mít vyšší objem, což znamená i výrazně vyšší spotřebu. Dalším důvodem pro naftu je fakt, že s tímto autem je v plánu jezdit převážně delší trasy, nikoliv krátké. Občas se může stát, že zajedeme např. do obchodu i s vícemístným vozem, ale to bude spíše výjimka. Primárním cílem je dopravit celou rodinu na vzdálenost větší jak 30km, jízda po okreskách a dálnicích. Bohužel, porovnat servisní náklady benzínového a naftového motoru ještě neumím (vzhledem k tomu, že nejdražší díly jako jsou vstřikovače v benzínových motorech jaksi chybí). Rád se nechám poučit. Osobně se obávám vysoké spotřeby a taktéž vysokého povinného ručení.

U doporučeného vozidla mne trochu odrazuje ladění podvozku, které by snad mělo být až příliš komfortní, a s tím související horší držení stopy apod. Ale zatím jsem neměl možnost jej vyzkoušet.

Taktéž jsme zvažovali variantu jezdit dvěmi pětimístnými auty současně, ale to mi přijde jako nejhorší možnost, protože se nemohou řidiči vystřídat apod.
reagovať
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Sobota 28.04.2018 08:54, RE: RE: RE: Výběr vozidla s 6+ místy
citácia:
reakce na: OPenaz, 28.04.2018 01:52 (Bohužel, porovnat servisní náklady benzínového a naftového motoru ještě neumím (vzhledem k tomu, že nejdražší díly jako jsou vstřikovače v benzínových motorech jaksi chybí).)

To jsem teda vyplodil nesmysl. Nesmím psát ve dvě ráno.
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Sobota 28.04.2018 17:28, RE: RE: RE: Výběr vozidla s 6+ místy
citácia:
reakce na: OPenaz, 28.04.2018 01:52 (Benzínu se nebráním, ale nepři ...)

Vstřikovače jsou jedna věc, ale je tam spousta dalších: vysokotlaké čerpadlo, turbo, EGR (ten je i v benzínu ale není to takové drama :) ), dvouhmotový setrvačník (ten může být u benzínu taky :) ).
Já vidím nejvíc problém v tom, že si koupíte ojetý naftový motor, který zřejmě bude všechny uvedené investice postupně vyžadovat a při Vašem nájezdu to úspora na naftě nevyváží.
Pokud chcete porovnat reální spotřeby, najděte si auta o která se zajímáte na www.spritmonitor.de . Problém také je, že naftový motor je mnohem citlivější na předchozí údržbu a použitá paliva, myšleno výměny oleje za kvalitní a ve správných intervalech, dochlazování turba, čerpání kvalitní nafty neničící vstřiky a čerpadlo.
Navíc mám ještě jeden tip, který o je o trochu dražší než Vaše limity - FIAT Freemont. Je to Dodge Journey se spolehlivým italským naftovým motorem.

Hodně štěstí,
Radovan


reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 30.04.2018 10:47, RE: Výběr vozidla s 6+ místy
citácia:
reakce na: OPenaz, 27.04.2018 12:16 (Dobrý den,Jistě se tu tento do ...)


Ahoj, můj soused je maximálně spokojený s Peugeotem Expert Tepee 2.0 HDI. Protože vůz kupoval jako ojetý, něco málo tam musel opravdit, ale astronomická suma za opravu se nekonala a to má najeto přes 250 000km.
reagovať
petrk
počet príspevkov66
dátum registrácie21.04.2018
Streda 02.05.2018 19:02, RE: RE: Výběr vozidla s 6+ místy
Na tomto fóru jsem četl velice zajímavou a emotivní recenzi na Toyotu Previa. Osobně bych se jí nebránil ... tuším, že jejím největším problémem je rezivějící palivová nádrž a trochu kontraverzní vzhled. Známý má už druhou v pořadí s motorem benzín 2,4, kterou používá denně v podnikání a s LPG prý nemá chybu.
reagovať
Jarda1960
počet príspevkov2
dátum registrácie27.10.2018
Sobota 27.10.2018 18:55, Chrysler Grand Voyager x Peugeot 807 x Mercedes Benz R280
Dobrý den, dcery čtyřčlenná rodina řeší koupi nového ojetého vozu s max. finanční náročností 150 - 200.000,-Kč. Mají rádi pohodlí, vítají 6-7 sedaček, jezdí denně min. 80 km s celkovým ročním nájezdem 35tis. km. Navíc cestují autem i na dovolenou do ciziny (Španělsko). Rozhodují se mezi Chrysler Grand Voyager 3.3i + LPG, r.v. 2004, 4x4, 128 kW; Peugeot 807, 2.2i + LPG, r.v. 2008, 103kW a Mercedes Benz R280 3.0 CDI, 140 kW, r.v. 2007. Předem děkujeme za komentáře, zkušenosti a rady, zajímá nás též poruchovost, motorizace, dostání náhradních dílů a spotřeba.
reagovať
OPenaz
počet príspevkov6
dátum registrácie13.02.2018
Utorok 30.10.2018 16:24, RE: Chrysler Grand Voyager x Peugeot 807 x Mercedes Benz R280
citácia:
reakce na: Jarda1960, 27.10.2018 18:55 (Dobrý den, dcery čtyřčlenná ro ...)


Není mi zcela jasné, proč potřebují zrovna vícemístné auto, pokud jej ve standardní situaci neobsadí.
Z vámi jmenovaných bych se vyhnul Peugeotu, třetí řada sedadel za moc nestojí. Je pro děti do cca 150cm.

Chrysler Grand Voyager (nyní Town&Country) je velice pěkné auto, nicméně je třeba myslet na fakt, že se dodává v automatu a je jich poskrovnu (primárním trhem je US). Jinak mám potvrzeno, že je to auto velice pohodlné, spolehlivé a za oceánem velice oblíbené. Otázkou zůstává komfortní ladění podvozku, které by v našich končinách mohlo dělat problém (více zatáček, horší kvalita silnic). Dostupnost náhradních dílů taky nebude zrovna výborná.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.