0
späť
 

diskuze k tématu: Peugeot 807 - vystačí 80 litrů na 1100 km?

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 16:52, Dlouhodobá spotřeba
Chtěl bych jen doplnit autora o informaci z trochu reprezentativnější najeté vzdálenosti než je možné ujet na jednu nádrž...V mém případě se jedná o dvojče, tedy C8 s motorem 2,2HDI 94kW. Ke dnešku mám za 2,5 roku najeto 69 tis. km z toho asi polovinu s přívěsem. Zdá se že motor s jedním turbodmychadlem je méně citlivý na rozdílné jízdní styly, ačkoli by tomu mělo být naopak (jen můj názor). Ke spotřebě samotné: první extrém - pohodová jízda ve dvou osobách se zavazadly na dovolenou Černá Hora a zpět s návštěvou Vídně, Záhřebu a Dubrovníku, ujeto cca 2500 km, průměr 6,5l/100km. Druhý extrém Uherské Hradiště-Mnichov s bržděným přívěsem jednu cestu prázdným, nazpět auto i přívěs s max. povoleným zatížením, spěch, jizda po dálnici 130-140, mimo obec 100-110, obec předpisově 9,7 litru...Realita všedního dne je pak někde kolem 6,9-7,4l/100km. U mě do 7,2, když půjčím jinému členu rodiny, spíše těch 7,6. Přece jen to auto mám víc v noze Potvrzuji velmi dobrou přesnost PP +-0,1l/100km. Auto je zatím bez poruch ,až na v záruce řešený pískající ventilátor topení, stále na původních letních Michelinech (ano na zimu samo přezouvám), původních brzdových deskách a kotoučích. S trochou předvídavosti, sjížděním klesání s kvaltem a rozjetí se pod stoupáními, stejně jako jízdou na správný převodový stupeň pro mne není problém ujet na nádrž lehce přes 1100 km, teprve poté se rozsvítí rezerva...Chce to jen trochu citu. Tak ode mne jen tolik. V.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 16:58, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Chtěl bych jen doplnit autora o informaci z trochu reprezentativnější najeté vzdálenosti než je možné ujet na jednu nádrž...V mém případě se jedná o dvojče, tedy C8 s motorem 2,2HDI 94kW. Ke dnešku mám za 2,5 roku najeto 69 tis. km z toho asi polovinu s přívěsem. Zdá se že motor s jedním turbodmychadlem je méně citlivý na rozdílné jízdní styly, ačkoli by tomu mělo být naopak (jen můj názor). Ke spotřebě samotné: první extrém - pohodová jízda ve dvou osobách se zavazadly na dovolenou Černá Hora a...
S naloženým autem i přívěsem 130-140 ???Mimo obec 100-110???!!!
Trochu hazard ne? To nemluvím vůbec o tom,že s přívěsem se může 80. Jaká by asi v těch 110 byla brzdná dráha? Co by se asi s tím plným nákladem dělo kdyby se na silnici něco semlelo??
Lidi,chvátejte si při jednání nebo nevím kde,ale na silnici jezděte s rozumem. dyt tam denně umírají lidi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 17:25, RE: Dlouhodobá spotřeba
TOM napísal:
S naloženým autem i přívěsem 130-140 ???Mimo obec 100-110???!!!
Trochu hazard ne? To nemluvím vůbec o tom,že s přívěsem se může 80. Jaká by asi v těch 110 byla brzdná dráha? Co by se asi s tím plným nákladem dělo kdyby se na silnici něco semlelo??
Lidi,chvátejte si při jednání nebo nevím kde,ale na silnici jezděte s rozumem. dyt tam denně umírají lidi.
Tak ano TOMe, máš samozřejmě pravdu, tyto rychlosti k přívěsu rozhodně nepatří. Byla to trochu krizová situace, která prostě vyžadovala extra rychlý přesun. V žádném případě to není můj styl jízdny s přívěsem a ani to neměl být příklad nebo doporučení pro ostatní. Taková jízda totiž neprospívá vubec ničemu (řidiči, ostatním řidičům, autu., bodovému kontu..) Na svou chabou obhajobu této konkrétní jízdy jen doplňuji, že proběhla mimo dopravní špičku. Jinak přívěs v mém případě má schválenou rýchlost 100 km/h a jak jsem již psal je bržděný. Na této jízdě jsem jen chtěl demonstrovat jaká jmůže být spotřeba C8/P807v extrémním jízdním režimu. P.S. problém pomalých přesunů s přívěsem jsem vyřešil pořízením dodávky...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 17:26, RE: Dlouhodobá spotřeba
TOM napísal:
S naloženým autem i přívěsem 130-140 ???Mimo obec 100-110???!!!
Trochu hazard ne? To nemluvím vůbec o tom,že s přívěsem se může 80. Jaká by asi v těch 110 byla brzdná dráha? Co by se asi s tím plným nákladem dělo kdyby se na silnici něco semlelo??
Lidi,chvátejte si při jednání nebo nevím kde,ale na silnici jezděte s rozumem. dyt tam denně umírají lidi.
Ty novější přívěsy mají nálepku 100km/h, myslím že zde ta stará vyhláška o přípojném vozidle a 80km/h moc neplatí. I německá policie do 100 (110) toleruje. Že chlapi s plným platem lítají 140 je vcelku běžné. (neříkám že to podporuju) ale myslím že se na silnicích dějí i horší věci. 3/4 nehod je o naprosté lidské debilitě, ne že jel někdo o 20km/h rychleji nebo měl starší auto. Výsledná průměrná spotřeba tý dodávěčky v testu je celkem dle očekávání. Spíš je zajímavý docela velký rozdíl mezi 1 a 2 okruhem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 18:06, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Ty novější přívěsy mají nálepku 100km/h, myslím že zde ta stará vyhláška o přípojném vozidle a 80km/h moc neplatí. I německá policie do 100 (110) toleruje. Že chlapi s plným platem lítají 140 je vcelku běžné. (neříkám že to podporuju) ale myslím že se na silnicích dějí i horší věci. 3/4 nehod je o naprosté lidské debilitě, ne že jel někdo o 20km/h rychleji nebo měl starší auto. Výsledná průměrná spotřeba tý dodávěčky v testu je celkem dle očekávání. Spíš je zajímavý docela velký rozdíl mezi 1 a 2 okruhem.
Nálepka na káře je věc jedna a jasně daná vyhláška je věc druhá!
100 vám tam lepí jako konstrukční rychlost - tolik byste mohli jet v jiném státě kde je to třeba dovoleno,ale u nás je jasně dáno 80 km/h.
A zkus si prohlídnout statistiku nehod - nejvíce mrtvých je z důvodu nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky a nákladu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 21:47, RE: Dlouhodobá spotřeba
TOM napísal:
S naloženým autem i přívěsem 130-140 ???Mimo obec 100-110???!!!
Trochu hazard ne? To nemluvím vůbec o tom,že s přívěsem se může 80. Jaká by asi v těch 110 byla brzdná dráha? Co by se asi s tím plným nákladem dělo kdyby se na silnici něco semlelo??
Lidi,chvátejte si při jednání nebo nevím kde,ale na silnici jezděte s rozumem. dyt tam denně umírají lidi.
já s valníkem to pelášil 160km/h a žádnej problém
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 21:59, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
já s valníkem to pelášil 160km/h a žádnej problém
Chlapi (+ ukecaná Kylie), řešíte tu úplně h... Kolikrát se jezdí osobákem po dálnici ne 130 ale třeba 160 i víc. Dle mého názoru, nezáleží až tak na značce a dup na brzdu, ale na předvídatelnosti jedince, zkušnostech, kvalitě a stáří auta, počasí, denní (noční) době, vyjetých kolejích apod. To jen k tomu. Dík prvnímu příspěvku za zkušenost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 08.09.2008 23:08, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Chlapi (+ ukecaná Kylie), řešíte tu úplně h... Kolikrát se jezdí osobákem po dálnici ne 130 ale třeba 160 i víc. Dle mého názoru, nezáleží až tak na značce a dup na brzdu, ale na předvídatelnosti jedince, zkušnostech, kvalitě a stáří auta, počasí, denní (noční) době, vyjetých kolejích apod. To jen k tomu. Dík prvnímu příspěvku za zkušenost.
No, a z toho všeho cos vypsal , mně plyne,že právě jet s naloženým autem a károu 140 je dost blbost...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 01:38, Motor par excellence!
Souhlasím a chválím dokonce ještě více, motůrek 2.2 HDi Biturbo je absolutní paráda, jeden z nej- motorů vůbec (kdo neozkoušel nepochopí, kdo si myslí že vrcholem naftových mtorů je TDi, ať snad raději ani nezkouší). Po 123d od bmw možná druhý nejlepší čtyřválcový diesel vůbec!
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 02:23, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Chlapi (+ ukecaná Kylie), řešíte tu úplně h... Kolikrát se jezdí osobákem po dálnici ne 130 ale třeba 160 i víc. Dle mého názoru, nezáleží až tak na značce a dup na brzdu, ale na předvídatelnosti jedince, zkušnostech, kvalitě a stáří auta, počasí, denní (noční) době, vyjetých kolejích apod. To jen k tomu. Dík prvnímu příspěvku za zkušenost.
Dobrej začátek, hehe Ať je Kylie skutečná osoba nebo dobře se bavící Vaculík (já to neřeším) tak musíš uznat, že daný nick se náhodou vyzná ! ...No jistě, že tu řešíme h*vno Jako v hospodě či poslanecké sněmovně. Jde o zábavu, nás ty auta baví. Stejně většina lidí si koupí auto, které se jim líbí a tak vnitřně sedí. Zda bylo v statistice TUV na 5 nebo 8 místě je fuk, stejně jako zda máš destičky o litr levnější. Jde jen o to aby se upozornilo na průseratá místa od průseratých aut, to stačí. ....Samo že nezáleží na značce. Nejvíc záleží na řidiči !!! Zrovna včera jsem jel z hor v koloně. Ten první odbočoval doleva, tak celý štrůdl normálně zastavil. Zvládli to levou zadní kdejaké Tavrie a Š105 s ptatem vajíček za zadním sklem (protože koukali na cestu). Za mnou ovšem frajerská trojka, dvě motorky + 911. Hádej kdo měl největší problém zastavit? Samozřejmě bílé Porsche 911. ABS pracovalo, gumy kvičely, auto se smýkalo zleva doprava, spolujezdkyně si rukama zakryla oči. Jsem ho v zrcátku pozoroval a už šahal po hasičáku pod sedadlem, že jestli mě ťukne, že mu jím zruším zubní kartu. Protože tak blbou nehodu by svět neviděl. Nastěstí mu to tak tak vyšlo. Pak samozřejmě EEEEEN obrovská předjížděcí akce jak nám to natřeli. Ovšem za chvíli dojeli traktor se senem, a ten zaboha neuměli narozdíl od ostatních předjet )) Furt za ním kličkovali jak mouchy, tůrovali, vykukovali na obě strany ale nic. To já se podíval, vidím rovinka 300m prostiměr prázdný, blinkr lehce přišlápnout a 2 motorky + 911 + traktor se senem jedním vrzem. No ti se mohli víc než po*rat, že je předjel zpět a ještě volným tempem fotrovský sedan. Takže i takoví jsou mezi námi. Někdo se umí zabít i na parkovišti, auto vliv má, ale až za druhé. Proto je 140 s podválem teoretický údaj, chtělo by to tu danou situaci vidět + znát řidiče a pak až hodnotit zda o něco šlo nebo ne, mohlo i nemuselo. Pažoutu 80L na 1100km vystačit může i s rezervou, dálková jízda a 110 na tempomat, to někdy dělá divy. Ještě k tomu nafta od .......(ta s mušlí), tak proč by nevydrželo. Ale jinak ano ano, první příspěvek byl věcný a vyčerpávající, bravo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 07:55, RE: Dlouhodobá spotřeba
Ráďa napísal:
Dobrej začátek, hehe Ať je Kylie skutečná osoba nebo dobře se bavící Vaculík (já to neřeším) tak musíš uznat, že daný nick se náhodou vyzná ! ...No jistě, že tu řešíme h*vno Jako v hospodě či poslanecké sněmovně. Jde o zábavu, nás ty auta baví. Stejně většina lidí si koupí auto, které se jim líbí a tak vnitřně sedí. Zda bylo v statistice TUV na 5 nebo 8 místě je fuk, stejně jako zda máš destičky o litr levnější. Jde jen o to aby se upozornilo na průseratá místa od průseratých aut,...
140 s naloženou károu je nebezpečný vždy. Ne ,že záleží na okolnostech. Někdo tu mluvil o předvídavosti - a co vám říká předvídavost bouchnutý gumy?
Jo, a už vidím dvě motorky jak neumějí předjet traktor - tím si ten příběh dost snížil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 10:02, Test spotřeby
Proč už se to nejmenuje "Test spotřeby"?? Asi aby se nám to příště ještě hůře hledalo?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 16:03, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Nálepka na káře je věc jedna a jasně daná vyhláška je věc druhá!
100 vám tam lepí jako konstrukční rychlost - tolik byste mohli jet v jiném státě kde je to třeba dovoleno,ale u nás je jasně dáno 80 km/h.
A zkus si prohlídnout statistiku nehod - nejvíce mrtvých je z důvodu nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky a nákladu.
Jako autor prvního příspěvku si dovoluji upozornit, že se na silnici neřídíme vyhláškami, ale zákonem, který je jim nadřazen. A v něm se jasně mluví o tom, že jízdní souprava se může pohybovat takovou rychlostí, jaká je povolená u její nejpomalejší součásti. Tedy má-li přívěs z Agadosu (a teťďuž to umí i jiní výrobci) ministerstvem povolenou stovku, jedu s ním prostě 100km/h. Pochopitelně se i Vám může stát, že Vás ,tak jako mne na dálnici u Plzně, zastaví chytrá mladá hlídka s transporterem s pražskou značku, a bude se Vás snažit přesvědčit o spáchání přestupku překročení povolené rychlosti 80 km/h, prý platné pro přívěsy. Tato buzerace proběhla velmi usměvně, jelikož mne donutlili zastavit ve vjezdu do benzinky, odkud nás vzápětí vytroubil kamion. Následně kontrola dokladů a opticky stavu auta i přívěsu, vše ok. Pak, že jestli vím, jak rychle se jezdí s přívěsem. Trval jsem na tom, že takovou rychlostí, jakou má povolenu. No a zase, prý to tak podle zákona není, jezdit se smí pouze 80, blbé kecy o tom, že když to nevím, tak mně na míste seberou řidičák (ha ha) a tu nálepku se 100 km/h rychlostí na přívěs, že jsem si taky prý přilepil sám...No to už jsem měl co dělat, abych ho neposlal někam. Naštěstí jsem to neudělal a místo toho jsem si napsal služební čísla a napsal na oba stížnost. Je to už rok a stále bez odpovědi...Proč asi? Že by se páni policisité mýlili? Suma sumárum, mně naprosto bezdůvodně stavěli, zatarasili vjezd na benzinku, čimž omezili, možná i ohrozili provoz, čtvrt hodiny mě bez důkazu o přestupku zdržovali, chovali se arogantně a výsledek žádný. Beztak se domnívám, že mně stavěli jen proto, že jsem je tou stovkou předjel a oni se přes to nedokázali přenést. Po tomto incidentu, který nemá daleko k šikaně jsem znova pátral jak to tedy je. Zákon jsem již volně citoval a správnost jeho výkladu jsem si před odesláním stížnosti nechal potvrdit zkušebním komisařem pro autoškoly...A to ještě kdybychom se tady začali bavit o tom, jaký mají bordel v tom, jaký přívěs se může tahat s jakým řidičákem, tak tu budeme týden...P.S. neměli by policisté vozit v autě výtisk zákona, aby bylo možné do něj v případě dohadů náhlednout? Žádná ze stran sporu by se pak na nic nemohla vymlouvat... V.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.09.2008 16:20, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Nálepka na káře je věc jedna a jasně daná vyhláška je věc druhá!
100 vám tam lepí jako konstrukční rychlost - tolik byste mohli jet v jiném státě kde je to třeba dovoleno,ale u nás je jasně dáno 80 km/h.
A zkus si prohlídnout statistiku nehod - nejvíce mrtvých je z důvodu nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky a nákladu.
Ještě dlužím tu přesnou citaci zákona "361/2000 Sb. §18 Řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost vozidla [2], a jde-li o jízdní soupravu, nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy."
Kromě těch dvou policistů ,co mě tehdy stavěli, na to máme asi všichni stejný názor. Je-li přívěs schválen na 100, jedu 100, protože zákon stojí nad vyhláškou, ne?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.09.2008 10:40, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Ještě dlužím tu přesnou citaci zákona "361/2000 Sb. §18 Řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost vozidla [2], a jde-li o jízdní soupravu, nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy."
Kromě těch dvou policistů ,co mě tehdy stavěli, na to máme asi všichni stejný názor. Je-li přívěs schválen na 100, jedu 100, protože zákon stojí nad vyhláškou, ne?
Takže když más u auta konstrukční rychlost 200 km/hod, pojedeš také tak? D.M.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 11.09.2008 08:35, RE: Dlouhodobá spotřeba
anonym napísal:
Takže když más u auta konstrukční rychlost 200 km/hod, pojedeš také tak? D.M.
To jsi plácnul bez přemýšlení pěkný nesmysl, vytrháváš to ze souvislostí. §18 je o vztahu k povolené konstrukční rychlosti, ale v žádném případě neeliminuje jiný paragraf, který stanovuje max. rychlosti na různých typech kominikací pro různé typy vozidel. Platí prostě oba zároveň a není tedy pravda, že můžu jet max. konstrukční rychlostí auta, třeba těch 200, když povolená rychlost na dálnici je 130. To snad je úplně jasné, nebo ne? Zrovna tak, ale platí, že když pojedu, řekněme starší dodávkou, která má konstrukční rychlost 125 km/h, po dálnici v klesání 130, dopouštím se přestupku. Ovšem to by muselo policistu napadnout, podívat se do malého techničáku...Ale to ho nenapadne, protože uvažuje jen o tom, že jsem nepřekročil povolenou rychlost na dálnici, a to mu ke spokojenosti stačí...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.