0
späť
 

diskuze k tématu: Peugeot 508 - první jízdní dojmy

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 28.02.2011 13:46, ceník
Na stránkách Peugeotu už je ceník k dispozici.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 28.02.2011 21:43, design
Mám poslední dobou takový pocit, že designérům aut pro široké masy nějak dochází dech. Nebo je to záměr, aby někoho neurazili? Taknějak mi přijdou ta auta čím dál podobnější.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.04.2011 13:52, Peugeot
No, a ti chytřejší z nás rozbijou prasátko a půjdou si pro výběhovou 407, která se prodává za směšné peníze. A navíc má ten lichoběžník vepředu každá 407, ne jako tady pouze GT.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.04.2011 08:03, Robotizovaná převodovka
Robotizovaná převodovka nahrazuje ruční řazení, tedy zmáčkne spojku, přeřadí, pustí spojku. Při prudkém rozjezdu má stejné prodlevy a stejné výpadky tahu, jako by mělo vozidlo s ručním řazením. Při mírném rozjezdu řadí robotizovaná převodovka zcela plynule.
Provedení 1,6 HDi s robotizovanou převodovkou je opravdu slabší verze 508-ky, není určena na dynamickou jízdu, ale na pohodovou.
Robotizovaná převodovka si časem sedne, řadí plynuleji. Taky je potřeba si na ni zvyknout, po čase už víte, kdy se chystá řadit a můžete jí trochu povolit plyn.
Mám 1,6 HDi a robotizovanou převodovku v Peugeotu 5008, najeto zatím asi 10 t. km, spotřeba 5,2, nemůžu si ji vynachválit a jinou bych nechtěl.
PS: DSG je jistě lepší, řadí rychleji, ale o něco dražší a v této motorizaci se nemontuje.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.