0
späť
 

diskuze k tématu: Peugeot 5008 1.6 Vti

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 05.10.2013 23:58, Peugeot 5008 1.6 Vti
Dobrý den,
Zvažuji nákup motorizace 1.6 Vti. Ale de-facto všichni mě od koupě tohoto benzinu odrazuji a preferuji diesel. Auto potřebuji na klidnou rodinnou jízdu, žádné závodění...de facto dle CR rychlostnich limitu.

Můžete mi prosím napsat zhodnocení tohoto vozu s touto motorizaci - jaká je spokojenost, spotřeba, jízda v kopcích, předjiždění, atp?

Chtěl jsem auto vyzkoušet, ale prodejci mají na zapůjčení jen diesel!!!

Díky
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 06.11.2013 23:23, re:
Dobrý den. Peugeot 5008 je poměrně hmotné auto a benzínová šestnáctistovka je pro něj spíše jen dostatečnou motorizací. V kopcích se nevyhnete řazení nižších rychlostních stupňů a při předjíždění je nutné počítat s omezenou dynamikou. Navíc benzínové motory VTi ze spolupráce Peugeotu a BMW rozhodně nejsou prosté problémů, proto by mohl být lepší volbou povedený diesel HDi.
reagovať
xtrox
počet príspevkov233
dátum registrácie01.11.2012
Utorok 19.11.2013 10:46, vti
Benzínové VTi mají problém díky uživatelské tuposti provozovatelů...a konstruktéry nenapadlo, že uživatelé nezahřejí motor, než mu začnou "nakládat".

V rámci záruky i "po záruky" k tomu BMW přistoupilo čelem a opravují ve vlastní režii (popř. s kulancí). Do opravovaných motorů a do motorů od roku cca 2010 už jdou upravené komponenty a motor není poruchovější než konkurence.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.