0
späť
 

diskuze k tématu: univerzální vůz do 170 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 21.05.2013 11:30, univerzální vůz do 170 tisíc
Dobrý den, chtěl bych poradit při koupi ojetiny. Hranici rozpočtu mám kolem 165 tisíc, roční nájezd kolem 20 tisíc kilometrů (převážně dálnice a město). Po předešlých zkušenostech s benzinovými vozy bych preferoval spíše diesel. S motorem Z-tec 1,6 16V jsem jezdil se spotřebou kolem 9 l/100km, s Daewoo Kalos 1,4 16V mám trvale 8,5 l/100km, u obou automobilů se navíc časem vyskytly vady motorů, které se dlouhodobě nedaří řešit - problémy za studena, za vlhka a pod. Mám tedy pocit, že případnému servisu se nevyhnu jak s benzinem, tak s dieselem. Opravdu škodí dieselovému motoru krátké trasy výrazně více než benzinovému (do práce jezdím cca 25 km po dálnici)?

Vůz by měl být trochu větší, tedy alespoň nižší střední třída, spolehlivý s pohodlnými sedadly i pro delší cesty (plánuji delší výlety i za hranice). Rovněž bych se nebál silnější motorizace. Mými favority jsou zatím Ford Focus 2,0 TDCi, Peugeot 407 2,0 HDI, Volvo V50 1.6 D, případně VW Passat 1,9 TDi. Na který z uvedených automobilů bych se měl zaměřit nebo raději doporučíte zvolit něco uplně jiného? Jde mi především o spotřebu, spolehlivost a radost z jízdy.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 09.07.2013 11:07, Re:
Dobrý den. Ano, jízdy na krátké vzdálenosti snáší moderní dieselové motory podstatně hůř než benzínové. Jednak se díky jejich vyšší účinnosti často nestihnou zahřát na provozní teplotu, nejvíce u nich ale trpí filtr pevných částic, který se nestíhá regenerovat. Pokud ale jezdíte 25 km po dálnici, neměl by to bý problém. Ohledně volby vozu, všechny Vaše požadavky nejlépe splní Ford Focus (především radost z jízdy). Motorizace 2.0 TDCi se obávat nemusíte a spotřeba by neměla přesáhnout 6.5 litru nafty na 100 km.
reagovať
Minett
počet príspevkov11
dátum registrácie09.07.2013
Streda 10.07.2013 10:44, Focus nebo Octavia
Dobrý den, také bych k vašim požadavkům doporučil Focus 2.0 TDCi, ale taky navíc Octavii 1.9 TDi. Buď "jedničkovou" TOUR (74kW) nebo "dvojkovou" (77kW). Člověk si může říct, že je to Škodovka.. jezdí to všude, je to malé... Pokud vám opravdu jde o to nemít žádnou "jednačtyřku", ale motor co aspoň trošku táhne a navíc za minimální náklady, je to asi nejlepší volba. Pak už jde jen o to za ty peníze sehnat nějakou v dobré výbavě a s málo najetými km.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.