0
späť
 

diskuze k tématu: peugeot 306 nebo peugeot 406?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, automobilky, francouzská vozidla
marty991
počet príspevkov1
dátum registrácie07.12.2014
Nedela 07.12.2014 17:03, peugeot 306 nebo peugeot 406?
Zdravim, vim, ze mozna ruznych temat a nazoru na dane tema muzu najit tisice vsude, ale rad bych zalozil svoje tema se svymi pozadavky a tak..

Rad bych si poridil jedno z techot dvou aut. Vsude jsem cetl, ze auta jsou spolehliva a s 306 mam zkusenosti, protoze jsme ho meli v rodine.

Vec se ma asi takhle. Chci urcite diesla. Pokud jde o 306, tak bych chtel urcite kombika s motorem 1.9 nebo 2 66kw. Co se tyce 406, tak jedine sedan.

Ted o co mi jde. S 306 kombikem 66kw jsem mel moznost jezdit a co se tyce vykonu, tak je pro me dostacujici, ale celkove me vice laka 406. Tam co ja vim u tech dvoulitru jsou verze 66kw a 80kw. Cetl jsem ale, ze pry u 406 je tech 66kw malo, ale nevim, jaky si o tom mam udelat obrazek, protoze kazdy je jinak narocny. Zajimalo by me, jestli treba ta 406ka 66kw jezdi cca stejne jako 306ka kombi 66kw nebo jestli bych radsi mel jit po tom silnejsim motoru 80kw. Jinak i spotreba me samozrejme zajima.

Dale pokud mi nekdo napise nejake osobni zkusenosti co se tyce pro a proti u danych aut a proc si vybrat to jedno konkretni a proc, byl bych jen rad.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Streda 10.12.2014 11:57, RE: peugeot 306 nebo peugeot 406?
marty991 napísal:
Zdravim, vim, ze mozna ruznych temat a nazoru na dane tema muzu najit tisice vsude, ale rad bych zalozil svoje tema se svymi pozadavky a tak.. Rad bych si poridil jedno z techot dvou aut. Vsude jsem cetl, ze auta jsou spolehliva a s 306 mam zkusenosti, protoze jsme ho meli v rodine. Vec se ma asi takhle. Chci urcite diesla. Pokud jde o 306, tak bych chtel urcite kombika s motorem 1.9 nebo 2 66kw. Co se tyce 406, tak jedine sedan. Ted o co mi jde. S 306 kombikem 66kw jsem mel moznost jezdit a co se tyce vykonu, tak je pro me dostacujici, ale celkove me vice laka 406. Tam co ja vim u tech dvoulitru jsou verze 66kw a 80kw. Cetl jsem ale, ze pry u 406 je tech 66kw malo, ale nevim, jaky si o tom mam udelat obrazek, protoze kazdy je jinak narocny. Zajimalo by me, jestli treba ta 406ka 66kw jezdi cca stejne jako 306ka kombi 66kw nebo jestli bych radsi mel jit po tom silnejsim motoru 80kw. Jinak i spotreba me samozrejme zajima. Dale pokud mi nekdo napise nejake osobni zkusenosti co se tyce pro a proti u danych aut a proc si vybrat to jedno konkretni a proc, byl bych jen rad.


Vzhledem ke stáří obou modelů bych nebazíroval na konkrétní motorizaci, ale na celkovém stavu. Obecně řečeno je asi nejvhodnější 406 po faceliftu a to kvůli celkové kvalitě a protikorozní ochraně. Taky počítej s tím, že starý common railový diesel bude mít hodně za sebou.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Streda 10.12.2014 12:34, RE: peugeot 306 nebo peugeot 406?
marty991 napísal:
Zdravim, vim, ze mozna ruznych temat a nazoru na dane tema muzu najit tisice vsude, ale rad bych zalozil svoje tema se svymi pozadavky a tak.. Rad bych si poridil jedno z techot dvou aut. Vsude jsem cetl, ze auta jsou spolehliva a s 306 mam zkusenosti, protoze jsme ho meli v rodine. Vec se ma asi takhle. Chci urcite diesla. Pokud jde o 306, tak bych chtel urcite kombika s motorem 1.9 nebo 2 66kw. Co se tyce 406, tak jedine sedan. Ted o co mi jde. S 306 kombikem 66kw jsem mel moznost jezdit a co se tyce vykonu, tak je pro me dostacujici, ale celkove me vice laka 406. Tam co ja vim u tech dvoulitru jsou verze 66kw a 80kw. Cetl jsem ale, ze pry u 406 je tech 66kw malo, ale nevim, jaky si o tom mam udelat obrazek, protoze kazdy je jinak narocny. Zajimalo by me, jestli treba ta 406ka 66kw jezdi cca stejne jako 306ka kombi 66kw nebo jestli bych radsi mel jit po tom silnejsim motoru 80kw. Jinak i spotreba me samozrejme zajima. Dale pokud mi nekdo napise nejake osobni zkusenosti co se tyce pro a proti u danych aut a proc si vybrat to jedno konkretni a proc, byl bych jen rad.


Jak psal Paul, určitě bych volil auta po r. 2000, 306 se v kombíku vyráběla ještě v 2001. Ideálním pohonem pro tohle auto je osmiventilová 1,6 72kW benzín, nebo 2,0 HDi, tam je ovšem otázka víc než to, kolik toho má za sebou to, kolik ještě před sebou . Což nikdo bez křišťálové koule neřekne, že jo... 66kW variantu ve 406 bych zavrhl úplně, tam je minimem 80kW verze, obstojně ale jezdí až 2,2 HDi 98kW. Tam se ale připravte na vyšší spotřebu, ale také na příkladné ticho a lepší převodovku. Každopádně (vím, že to zde není úplně košer) bych se podíval v D na auta s plnou servisní historií, od soukromého majitele a připlatil si. Chce to vybrat několik variant (ne úplně daleko od sebe) a trochu času. Hodně štěstí.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.