0
späť
 

diskuze k tématu: Peugeot 3008 benzin

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
Leshaxy
počet príspevkov36
dátum registrácie30.10.2018
Sobota 17.12.2022 17:07, Peugeot 3008 benzin
nazdar borci,

zvažuji koupi 3008 s motorem 1.6 vti (ne thp sranec od bmw).

mate s ním někdo nějaké zkušenosti??

prosím to co napsal pan vaculík a co ostatní jen hojně papouškují nechci, vše jsem četl. Bohužel on si plete pojem a průjem a ostatní jen opakují a špatně.

Jde mi o přímou zkušenost, ně někdo povídal to a druhý ono.

Na pego foru moc problému s tímto motorem není..
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1326
dátum registrácie09.10.2008
Utorok 20.12.2022 20:23, RE: Peugeot 3008 benzin
citácia:
reakce na: Leshaxy, 17.12.2022 17:07 (nazdar borci,zvažuji koupi 300 ...)


Mám tento motor v Citroenu C3 Picasso. Moc nadšený z něj nejsem. Motor má relativně dost síly, ale velmi letargické reakce na plyn - prodleva 1 až 2 sekundy než se vzpamatuje a zabere z ustálené rychlosti. To platí, i když jsou otáčky motoru nad 3000 RPM. Spotřeba je mírně vyšší (cca 7,5-8 litrů), což je dáno "krátkou" převodovkou. Motor točí celkem zbytečně ve 100 kilometrové rychlosti 3000 RPM. Nevím jak Peugeot, ale Citroen s tímto motorem má extrémně nepřesnou kulisu převodovky s dlouhými dráhami řazení. Použité řešení přenosu sil z řadící páky na převodovku zcela vylučuje rychlé přeřazení - riskujete zablokováni řadící kulisy. Na druhou stranu vás to naučí jezdit hodně v klidu a na pohodu....
Ještě jsou tu prý problémové řetězové rozvody. To nemohu potvrdit ani vyvrátit. Auto nemá najeto ani sto tisíc a zatím s ním nebyl žádný problém.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.