0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Zafira 1,8 16V a rady majitele před jeho nákupem

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 13.05.2009 14:39, Olej
Autor si trochu popletl motory. Motor s objemem 1.8 typicky netrpí na zvýšenou spotřebu oleje, to se týká 1.6 16V z důvodu výrobní vady.Jinak ostatní by mohlo souhlasit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 13.05.2009 16:56, RE: Olej
Laďa01 napísal:
Autor si trochu popletl motory. Motor s objemem 1.8 typicky netrpí na zvýšenou spotřebu oleje, to se týká 1.6 16V z důvodu výrobní vady.Jinak ostatní by mohlo souhlasit.
Převážná část motorů má problém s olejem! Chyba je v předepsané toleranci ovality kroužků vs. pístů. Alespoň takto zní TopSecret laboratorní zpráva GM.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 13.05.2009 17:50, RE: Olej
T.J. napísal:
Převážná část motorů má problém s olejem! Chyba je v předepsané toleranci ovality kroužků vs. pístů. Alespoň takto zní TopSecret laboratorní zpráva GM.
Hlavně že ví, kde je chyba. Ale že by s tím někdo něco udělal?! No co, vozy už jsou prodány, takže kešky už jsou doma...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 13.05.2009 22:08, RE: Olej
rohYpnol napísal:
Hlavně že ví, kde je chyba. Ale že by s tím někdo něco udělal?! No co, vozy už jsou prodány, takže kešky už jsou doma...
...ale někde kolem 130 tkm "malá generálka motoru"???? Ve 150 tkm jsem prskal nad výměnou řemenice a předních ložisek, doplnění aditiva jsem bral s nadhledem (čekal jsem to), ale tohle... To se těch Opelů nikdo nezastane, jako že to má najeto alespoň 300 tkm?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.05.2009 08:00, ojel u Opela
Taky se podivuji na zvýšenou spotřebou oleje u tohoto motoru, mám jej v Astře /92 kw/, mám najeto přes 160 tis. km, výměnný interval v závislosti na vyhodnocení PC cca 25 - 30 tis. km a od výměny k výměně nedolévám ani deci!. Používám dle výrobce olej GM LL-A-025, 5W-30.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.05.2009 11:10, RE: Olej
Laďa01 napísal:
Autor si trochu popletl motory. Motor s objemem 1.8 typicky netrpí na zvýšenou spotřebu oleje, to se týká 1.6 16V z důvodu výrobní vady.Jinak ostatní by mohlo souhlasit.
Záleží, na jaký kus natrefíte. Spotřeba oleje závisí na tom, jak se potkaly výrobní tolerance. Mám v astře na motoru 1,8 92 kW natočeno 180 tkm a spotřeba oleje (10W-40) je konstantní 1L/5000km. Šlape jako hodinky a o generálce nemůže být ani řeč. Dlouhodobá spotřeba je 7L, kterou kazí spotřeba oleje
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.05.2009 14:41, RE: ojel u Opela
Beda 123 napísal:
Taky se podivuji na zvýšenou spotřebou oleje u tohoto motoru, mám jej v Astře /92 kw/, mám najeto přes 160 tis. km, výměnný interval v závislosti na vyhodnocení PC cca 25 - 30 tis. km a od výměny k výměně nedolévám ani deci!. Používám dle výrobce olej GM LL-A-025, 5W-30.
V rodině máme Zafiru 1,8 92 KW koupeno jako funglovka a ve 100tkm (pravidelný servis u opelu) mezi garančkama chyběly v motoru 2 litry oleje. A od tý doby ho bere pořád (zatím nezměřeno kolik ale určitě minimálně 1 litr na 5tkm).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.05.2009 20:43, RE: ojel u Opela
Klon napísal:
V rodině máme Zafiru 1,8 92 KW koupeno jako funglovka a ve 100tkm (pravidelný servis u opelu) mezi garančkama chyběly v motoru 2 litry oleje. A od tý doby ho bere pořád (zatím nezměřeno kolik ale určitě minimálně 1 litr na 5tkm).
Motory 1.8 16V nebraly olej ( ač 85 nebo 92kw )
Chyba bude někde jinde, asi mezi pedály a sedadlem ( tzn. vytáčení studeného motoru, přetahování intervalů výměny )
Znám spousty lidí s těmito motory a na olej fakt kritika není.
Samozřejmě může se stát, může být nepovedenej kus...

Olej bral pouze 1.6 16V X16XEL, ten je tím vlastně i pověstnej...

PS: olej bere každej motor, pokud je to do 1-2l/10.000km, považuji za naprosto normální spotřebu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 15.05.2009 09:56, RE: ojel u Opela
zigi napísal:
Motory 1.8 16V nebraly olej ( ač 85 nebo 92kw )
Chyba bude někde jinde, asi mezi pedály a sedadlem ( tzn. vytáčení studeného motoru, přetahování intervalů výměny )
Znám spousty lidí s těmito motory a na olej fakt kritika není.
Samozřejmě může se stát, může být nepovedenej kus...

Olej bral pouze 1.6 16V X16XEL, ten je tím vlastně i pověstnej...

PS: olej bere každej motor, pokud je to do 1-2l/10.000km, považuji za naprosto normální spotřebu
Měl jsem Astru 1999 1.8 16 V, měnil jsem olej pravidelně, a při najetých cca 135 000 nebrala ani deci oleje od výměny k výměně - cca 15 000 km. Naprosto spolehlivý motor.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.