0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra C - jaký je motor 2,8 V6?

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
*autofans*
počet príspevkov159
dátum registrácie21.11.2008
Utorok 13.04.2021 20:22, Hodně štěstí
Ten motor zase takový vzorňák není. V Holdenu jej stavěli primárně pro podélnou zástavbu, takže jak ve Vectra C, tak i v Insignii je tam ke všemu velmi špatný přístup. Řetězy se na Insigniich měnily i po 60k km, praskají výfukové svody, praskajicí vlnovec stojí, jak celý výfuk na Lexus. Spotřeba 9l je dosažitelná když s tím budete jezdit jak s 1.8 ecotecem. Realita je s manuálem kolem 10-12litrů a manuální převodovka má na tomto motoru spojku s životností pylového filtru. K tomu IDS podvozek, poddimenzovaná hliníková ramena na hmotnost V6, kolabujicí panely klimatizace, BSI jednotka, natáčecí xenony, alternátor, klimakompresor. Toto všechno čekejte v rozmezí 150-300tkm. Už víte proč se prodávají tak levně ? Když 6V, tak raději něco staršího od MB, BMW, Lexus.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Streda 14.04.2021 22:06, A28NET
Já byl od Vectry C zrazován člověkem z autor. servisu a byla mi spíše doporučena Insignia. Motor má v rozvodech slabé místo a konkrétně moje auto je mělo v 60 tkm měněné, nicméně jinak jsem spokojen. Při podzimní kontrole podvozku, vůlí zavěšeni a testu tlumičů po 165 tkm mi tam nic nenašli. Výfukové komponenty stály v originále raketu i na Mondeo, ale šikovný svářeč umí divy i z mnohem levnějšího standardu.
Spotřeba je prostě odpovídající, kdo chce V6, tak se kolem 2 cifernych hodnot bude zkrátka motat, ale na dálku umím i 8,5 na tempomatu do 130 km/h. A zvuk V6 Kč si člověk moc nevychutná (pokud tím není myšleno ticho), to by to musel točit vysoko, ale s 260 koněma je to potřeba velmi výjimečně.
Insi je robustní auto mechanicky dobře postavené. Vectru bych opustil. Jinak se dá možná vybrat Mondeo s V6 z posledních roků výroby a nebude to krok úplně vedle. Obého ale je asi poskrovnu a sám budu auto udržovat v kondici, dokud to půjde, protože vše obávám, že je to můj poslední šestiválec v praktickém a cenově dostupném autě.
reagovať
uwa1
počet príspevkov185
dátum registrácie18.10.2016
Piatok 16.04.2021 19:06, VectraV6
Starý krám so šesťvalcom? Niekto si potrebuje niečo dokazovať a pritom na to nemá?
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.