0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra c 2.2 108Kw

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.10.2014 09:52, Opel Vectra c 2.2 108Kw

vozidlo: Opel Vectra řada c, obsah 2.2
rok výroby: 2002
palivo: LPG + benzin
výkon v kW: 108
kód motoru: označení neznámé

popis závady: Cvakání zaa studena, cca po pěti minutách pomalé jízdy (+ - 30km/h) se zvuk strácí.
Zdá se že zvuk jde z rozvodů.
Nevým jaký tam mám motor, jk se to dá ověřit?A teď nemluvím o techničáku :) chci vědět jestli není v autě fzicky jiný motor.
Podle mne je v rozvodech použita hydraulická napínací kladka.Takže potom co se motor nahřeje, je zřejmě natlakován napínák zahřátým a tím řídkým olejem a řetěz je dopnut.A nebo se prostě zahřeje řetěz a tepelnou roztažností se vůle odstraní.
Také bych poprosil o informaci jestli je tam řetěz nebo ne.Nevým kde najít jakékoliv data o vozu.Mám knihu, ale ta se týká jen Vectry b, kterou jsem vlastnil předtím.

Děkuji Kovařík.

kód chyby určené na diagnostice: chbu neznám

typ diagnostického přístroje: /

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: /
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 09.10.2014 11:01, Z22SH
Domnívám se, že jde podle roku výroby a výkonu o motor Z22SE viz odkaz.
http://en.club-opel.com/engine_detail.php?id=88

Na stránkách v odkazu je obrázek, kde je jednoznačně vidět, že rozvody jsou pomocí řetězu a bohužel se tento motor nechvalně proslavil jeho praskáním. Proto bych doporučoval neprodleně navštívit servis a věc řešit, neboť prasknutí řetězu je pro tento motor fatální.

Co se týká dostupné literatury, Etzold vydal v roce 2010 knihu č.109 "Jak na to" pro vozy Vectra C/Signum
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.