0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Tigra škubání

kategórie zaradenia témy: automobilky, německá vozidla
Věrýk
počet príspevkov6
dátum registrácie09.10.2013
Piatok 26.06.2015 10:53, Opel Tigra škubání
Mám Opel Tigra 1,4 r.v. 1996. Při nižší rychlosti (podřadím) škube. Co s tím?
reagovať
gablenz
počet príspevkov137
dátum registrácie12.01.2009
Sobota 27.06.2015 12:16, škube
Neporadím přesně, ale vím jedno. Tohle dělají asi všechna stará auta s benzínem. Od určitého věku auta (+- 16 roků a více) jsem to zažil POKAŽDÉ i já. Nešlo to nijak řešit. Auto v menší rychlosti a otáčkách začalo cukat a při přidání plynu silně brzdit, pak rána a auto překonalo ten bod brždění a cukání a normálně se rozjelo. Určitě to není v elektrice!!! Typl bych spíš na hlavu válců a ventily. Podpálené, visící..atd... Měnil jsem vždycky (i u Oplů) veškerou elektroniku a nepomohlo to. Nebylo to ani výfukem. Pamatuju si, jak jsem ho měnil komplet s s novým katem a stejně to dělalo to samé. Ta rána pochází podle mě odněkud z hlavy válců..něco tam překonává silný odpor....pak to bouchne a funguje normálně. Tohle nedělá elektronika ani výfuk. N2kdo by to mohl svést třeba na vysypaný kat, kdy nějaký jeho díl poletuje uvnitř a občas přicpe trubku a zvýšený tlak z motoru to pak "odfoukne" a zase to funguje.... To NENÍ tím! Takže jediná rada: neměnit eletronické věci. To nepomůže. Udělat rozborku hlavy. Vačky, ventily, zdvihátka. Možná by to mohlo být i palivovové čerpadlo. To umí dost pozlobit. Ale bohužel většinou to není ono. Nejčastěji ono prostě jenom kiksne a auto nejede. ale taky jsem zažil, že se chvíli loučilo a auto fakt chvílema škubalo a vysazoval motor... Nějaký kontakt si tam chvíli hrál, než to zdechlo...
reagovať
cooon
počet príspevkov9
dátum registrácie05.12.2008
Nedela 28.06.2015 17:42, kontrola
Začal bych u kontroly svíček, kabelů, cívek tj. celého zapalování. Kontrolu řádného ukostření. Kontrolu synchronizace váčky s klikovou hřídelí. Nejlépe auto napíchnout na počítač a logovat za jízdy ŘJ motoru.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.