0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Insignia - koupit či ne?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
Ivo Jerkovic
počet príspevkov4
dátum registrácie25.02.2021
Štvrtok 25.02.2021 10:07, Opel Insignia - koupit či ne?
Zdravím, potřebuji obměnit vozový park pokukuji po nové Insignii. V konfigurátoru jsem se dostal na 806tis Kč a u předváděcího vozu z malým nájezdem jsem někde na 750tis, což je akceptovatelná cena.
Levnější auta nebo respektive nižší třídy se už vyrábí víceméně jen s 1,5 nebo 1,6 litrový mi motory a snad jediný auto, kde se dá pořídit normální 2.0Tdi je Insignia. Škodu po zkušenostech nechci.. Jediné co jsem neměnil je snad jen vnitřní zpětné zrcátko! No a pak samosebou Passaty. Ty jsou nový ale strašně drahý.
Chtěl bych tedy slyšet Vaše zkušenosti s Insignií. Většina recenzí se zaměřuje na GSi verzi a to bude na hony daleko od 2.0Tdi 128kw. Zajímá mě ten výkon. U GSi se všude dočítám, že výkon není nijak úchvatný. Co tedy 2.0 TDI 128 kW? Výkon, spolehlivost, spotřeba? Předpokládám, že zbytek auta není vůbec špatný, tedy nic zásadního jsem nezjistil.
Děkuji Vám pěkně za názory a zkušenosti Ivo
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 26.02.2021 13:53, RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: Ivo Jerkovic, 25.02.2021 10:07 (Zdravím, potřebuji obměnit voz ...)

Ahoj nikdo nepíše, tak jen nepřímo: na zahraniční forech si stěžují, že 2.0 CDTi je docela hlučný, stížnosti jsou na ne moc odolný lak a hlavně pak na příliš nízkou střechu, takže se často člověk bouchne do hlavy.. Více jsem prostě nenašel Samotný motor je prý však spolehlivý.

Abych se přiznal, pokud bych chtěl nový vůz, vzal bych Golf VIII Variant 2.0 TDI Evo Style, který se vleze do 700tis.kč a svou prostorností dotahuje na střední třídu. Testy nových dvoulitrů Evo jsou ze všech stran pozitivní a to jak výkonově tak spotřebou.. Minimálně bych se projel a porovnal třeba s ročním Passatem 2.0 TDI, ikdyž Arteon by byl více šmrncovní
reagovať
Ivo Jerkovic
počet príspevkov4
dátum registrácie25.02.2021
Piatok 26.02.2021 14:21, RE: RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 26.02.2021 13:53 (Ahoj nikdo nepíše, tak jen nep ...)


Bobane díky za reakci.
Toho Golfa, nevím jestli přímo tento motor, jsem zkoušel nakonfigurovat a ta cena mě vystřelila z ponožek. Možná jsem tam zadal něco špatně, zkusím znovu. Ony ty vw jsou celkově drahé dost.
K té Insignii - místo na hlavu neřeším, jsem malej. Jde mi právě o spolehlivost a tady to vypadá celkem dobře. Jezdím především dálnice, takže výkon uvítám. Navíc hlavně v noci, takže ta světla Matrix, které dle toho co jsem přečetl, jsou víc než famózní bych uvítal také. Koukal jsem i na Astru, která v plný palbě vyjde o 200 tis levněji, ale jsou tam ústupky, právě neporovnatelně horší led světla a pak slabej motor, to se mi moc nechce. Passat je výborný, ale drahota a podle toho, jak mě vždycky vojebali při koupi ojetiny už asi nechci auto po nikom.. I přes nějaké prověření aut jsme po nějakém čase zjistili, jak moc nás podvedli a zamaskovali to náramně. Teď do ojetiny sypu těžký prachy a už jsem řekl dost. Tohle už fakt víc ne... Díky teda za tip. Kouknu na to
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 26.02.2021 16:01, RE: RE: RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: Ivo Jerkovic, 26.02.2021 14:21 (Bobane díky za reakci. Toho Go ...)

Ahoj máš pravdu, přehlídnul jsem "detail" , musí se jít pod výbavu Style, pak skladovky jsou, sice s nižší výbavou jde o 85kw verzi motoru.
https://skladovevozy.volkswagen.cz/result-list?_sort=FIELD:DISPLAY_PRICE_GROSS:ASC&mg=076&fuel=2

Insignie má celkové hodnocení spolehlivosti motoru 2.0 CDTi dobré to je fakt. Můj kamarád má předešlou generaci Insignie s tímto motorem, tam je vše ok, další kamarád má novější Zafiru C s tímto dvoulitrem a taky seká dobrotu. Ale nejsem si prostě jistý jestli jde o ten samý dvoulitr nebo ne
reagovať
Ivo Jerkovic
počet príspevkov4
dátum registrácie25.02.2021
Sobota 27.02.2021 15:15, RE: RE: RE: RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 26.02.2021 16:01 (Ahoj máš pravdu, přehlídnul j ...)


Ahoj, tak jsem na to koukal a u koncernu je to tak, že ty slabší výbavy (jak u VW, tak Seat např.) ten motor 85kw a ty vyšší výbavy mají 110kw, je to ale dáno tím, že tam se dává jen DSG7.
Takže dvoulitr 110kw se stejně nedá pořídit s mechanickou převodovkou.. To je mrzuté

A teda mimochodem tímto odkazem jsi mě přivedl ke zjištění, že ty skladový vozy jsou o dost levnější, než to vychází v konfigurátoru a mají o dost lepší výbavy. Takže mám víceméně vybráno. Budu se rozhodovat mezi dvěma vozy. Passat 2.0 TDi 110kw 6st. převodovka, dost slušná příplatková výbava anebo Golf Variant 2.0 Tdi 110kw 7DSG taky solidní výbava ...rozdíl je tam cca 50tis ve prospěch golfa, ale je tam ten automat no...

Takže díky za tip
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Sobota 27.02.2021 21:15, RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: Ivo Jerkovic, 27.02.2021 15:15 (Ahoj, tak jsem na to koukal a ...)

Ahoj, skvělé, že si něco našel!
DSG 110kw 2.0 TDI už je odolnější verze dvouspojkového automatu s tzv. mokrými spojkami.

Jinak i Opel má skladovky:
https://www.opel-ihned.cz/?src=ppc-adwords-vyhledavani&utm_source=ppc-adwords-vyhledavani&utm_medium=SEA_SDF&utm_campaign=2019_09_permanent-sea-skladove-vozy_offer_vn_range-all_op_cz_central&utm_content=text&utm_term=220572_opel-ihned

Myslel jsem, že najdu Peugeot 508 do 700tis.kč v dvoulitru, protože má i skvělý automat, ale vše drahé, skladovky hlavně benzín
https://skladovevozy.peugeot.cz/nove-vozy/vysledky-hledani/peugeot/508?price_from=735000&price_to=1052700

A poslední věc, která mě zaujala je BMW 2 Grand Coupe s dvoulitrovým dieslem 110kw, jenže cena od 800 000kč Krásný menší sedan, to musím uznat
reagovať
Ivo Jerkovic
počet príspevkov4
dátum registrácie25.02.2021
Nedela 28.02.2021 09:56, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia - koupit či ne?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 27.02.2021 21:15 (Ahoj, skvělé, že si něco našel ...)


V převodovkách se nevyznám, někde jsem četl diskuzi, kde byly i kódy všech koncernových převodovek se zkušenostmi uživatelů a popisem co je dobré a co ne. No pokud by tohle již verze s mokrou spojkou, tak by to bylo daleko lepší.

Na ty oply skladový jsem koukal, mam tam taky něco vyhlédlého, možná to pojedu projet, ale teď to moc nejde, je to mimo okres...

U těch Peugeotů si nejsem jistý, myslím, že někde jsem četl, že servis vyjde dost draho, nevím..zkušenosti nemám.

No to BMW je opravdu pěkný kousek, ale hledám pouze kombi..takže skutečně ten Passat vyjde asi nejlépe.
Navíc u mě benzín nepřipadá asi v úvahu, s mým stylem jízdy by mě to sežralo
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.