0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy
rad2000
počet príspevkov2
dátum registrácie21.06.2019
Piatok 21.06.2019 14:04, Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
Ahoj,
chtel bych presedlat do vyssi tridy a koupit si jedno z vyse uvedenych aut. No a chtel jsem se zeptat na vas nazor na oboji z nich.

Sam jsem se byl projekt a vlastne obe se mi libi, jen nevim, ktere z nich by bylo lepsi. Chtel bych sam od sebe benzin a ze zkusebni jizdy bylo patrne, ze Opel je lehci, takze lepe akceleruje. Na druhou stranu nema zpetnou vazbu ve volantu, coz zveda pozitek z jizdy.

Nemate nejake zkusenosti, o ktere byste se se mnou podelili? Chtel bych utratit cca 500k a cca rocni auto pravdepodobne dovezu z Nemecka.

Diky, r
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 21.06.2019 15:27, RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: rad2000, 21.06.2019 14:04 (Ahoj, chtel bych presedlat do ...)

Ahoj Mondeo má všechny ecoboosty 1.5,1.6 a 2.0 ne moc držáky. Při velkých zátěžích může prasknout píst atd.. Naopak diesly jsou ok
Insignii neznám, snad poradí ostatní tady, jinak bych se poptal i na forech

Přitom
- za 460tis.kč máš NOVÝ MEGANE GT 160k s pětiletou zárukou
- za 500tis.kč máš skladovku NOVÝ Opel Astra Innovation Sports Tourer D 14 XFT (110kW/ 50HP)
- za cca 550tis.kč más NOVÝ Focus 1.5 Ecoboost(ten zatím nikdo neví jaký bude co se táka výdže) opět a pětiletou zárukou
- za cca 500tis.kč máš NOVÝ Leon FR 1.5 TSI 150k
reagovať
rad2000
počet príspevkov2
dátum registrácie21.06.2019
Piatok 21.06.2019 15:41, RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 21.06.2019 15:27 (Ahoj Mondeo má všechny ecoboos ...)


Ahoj,
díky za názor. Já se byl s Focusem projekt, ale je to 3valec, jel hezky, ale porad je to menší auto a já bych právš na cestování po dálnici chtěl něco většího a líp odhlučněného. Porovnával jsme ceny a za auto, co má najeto 20tkm dám stejné peníze jako za Focuse nebo Leona.

Nevím, no, spíš se cítím, že bych chtěl auto střední třídy a kombíka. Teď jezdím s Focusem 2008 a při 160kmh je to utrpení.
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Piatok 21.06.2019 16:51, RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 21.06.2019 15:27 (Ahoj Mondeo má všechny ecoboos ...)


Bobane, proč žiješ pořád v představě, že každýmu musí stačit nižší střední?
Moje zkušenost je, že střední třída má oproti nižší střední dekádu náskok a přitom stojí polovičku, čili za cca 8 let starou střední třídu zaplatíš 1/2 toho, co za novou nižší střední a bude to jak zpracováním, tak výbavou lepší auto a o komfortu cestování ani nemluvě. Mám teď přímé srovnání mezi Meganem a mou "novou" ojetinou ve střední třídě a přesně v tom poměru cena 1:2 a jen namátkou motor 130 koní versus 260.
Nicméně, být ochoten utratit 1/2 mega na auto, tak beru M6 a vyprdnu se na oturbený vysavače včetně 2-litru a koupím 2,5 Skyactiv. A počkal bych si, až na 1/2 mega spadne ta verze s 195 hp. V 1360 kg těžkém autě to bude nádhera.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 24.06.2019 08:08, RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: David V, 21.06.2019 16:51 (Bobane, proč žiješ pořád v pře ...)


Davide, porovnáváš s novým, aktuálním Méganem? Měl jsem ho před nějakou dobou půjčený a přišel mi velmi dobře odladěný a odhlučněný. Vybavit se dá taky slušně, ale chybí mu nějaký objemější motor.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 24.06.2019 12:42, RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: rad2000, 21.06.2019 15:41 (Ahoj,díky za názor. Já se byl ...)

Ahoj, chápu, střední třída má něco do sebe!
Mě prostě jen láká ta pětiletá záruka u nových aut no
Tak to chce fakt projít a hlavně projet nabídky mladých ojetin u dealerů a vybrat, co ti sedne.
Jinak Mondeo mám rád, ale přesto bych vzal Audi A4 Avant 2.0 TDI
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 24.06.2019 14:18, RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: KoobaS, 24.06.2019 08:08 (Davide, porovnáváš s novým, ak ...)


Ano s novým koupeným v 12/2018 za bez mála 1/2 mega. Já koupil auto za 220 s uvedením do provozu 250. Dělí je přesně 8 let. Mám víc místa pro všechny, navíc: větší kufr, kůži, vyhřívané přední sklo, odvětrání sedadla, ortopedické sedačky, navigaci, AT, 4x4 permanent, adaptivní podvozek, adaptivní světla, 2 válce a 130 koní. Zatím najeto 13 tkm a problémy pouze ty, se kterými jsem to koupil a zatím snesly odklad.
A k cestování: při dálničních 150-ti motor točí 2500 a vůbec o něm nevím.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 24.06.2019 14:41, RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: David V, 24.06.2019 14:18 (Ano s novým koupeným v 12/2018 ...)


S tím nemám problém a souhlasím. Ale taková koupě není pro každého a myslím, že by bylo fajn, kdybys k těm plusům vyjmenoval i nějaká negativa.
Soudě podle toho, co jsi napsal o svém autě, mám kandidáta o co by se mohlo jednat (když mi to potvrdíš na koobas@seznam.cz, budu rád).
U nového auta máš možnost přijít k dealerovi, nadiktovat co chceš a pak si počkat - na megana bych to viděl tak 3-6 měsíců. Myslím, že jsi neměl výběr zrovna z největších. Jelikož se v autech vyznáš, víš na co se zaměřit a víš, že je dobré si ssebou vzít k ruce někoho, kdo tomu také rozumí. Takových nás není moc a pro ten zbytek roste riziko nákupu auta před velkými investicemi.
Já osobně to mám tak, že 30tkm ročně zvládnu bezproblémů v nižší střední třídě - s manželkou jsme zatím sami a kombík nižší střední nám vyhovuje. Chápu ale, že jsou lidi, kteří chtějí mít více prostoru, tišší a výkonější auto a nevadí jim vyšší provozní náklady... Sám jsem přes rok jezdil P406 a v dobrém vzpomínám.
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 24.06.2019 15:04, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: KoobaS, 24.06.2019 14:41 (S tím nemám problém a souhlasí ...)


Jasně, výběr malý, auto se objevilo a musel jsem jednat. Nevybereš si z výbavy nic, jen to, co už tam je, nevybereš si barvu. Stav musíš umět posoudit relativně rychle. A taky nechytneš všechno a u něčeho zariskuješ. Třeba mi nejde vyhřívání sedaček (12 tKč) a těsně po nastartovnání mírně netěsní zadní výfukové svody, než se trochu ohřejí, cca minutu (25 tKč, protože se v tom už někdo vrtal a serval šrouby, jinak by to stálo 5-ku - to je to riziko). Zatím s tím jezdím, protože po roztažení je vše v pořádku. Asi to byl důvod prodeje, a proto celkem přijatelná cena. Až to bude dělat trvale, nechám to spravit. Ale i tak jsem pořád pod 300 tisíc, což je na 60% novýho menšího auta.
Recenze už je na netu, tak zkus jméno kandidáta do googlu, jestli ses trefil, tak ji najdeš a poznáš, že je moje.
A jestli se tazatel ptá na ojetinu, pak s negativy a riziky počítá. U nového máš riziko v ceně, u ojetiny jej platíš zvlášť. Musíš si pak jen zvolit výši rizika a tomu přizpůsobit strategii nákupu.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 24.06.2019 19:29, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: David V, 24.06.2019 15:04 (Jasně, výběr malý, auto se obj ...)


Gratuluji, i k návratu ke značce. Málem mě se stejným autem kamarád kdysi vezl na svatbu, lišilo se jen černou kůží. A prodat tohle nebyla sranda, opravdu to je auto pro poměrně malý okruh lidí. Recenze super, dobře jsem si početl.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 25.06.2019 11:29, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: David V, 24.06.2019 15:04 (Jasně, výběr malý, auto se obj ...)


Auto jsi nakonec popsal natolik, že jsem nakonec recenzi našel.
Přeji tedy mnoho kilometrů a radosti s nástupcem mondea.

Pokud bych ti mohl poradit, tak se vyhni autorizovanému servisu v Brně. Svého času jsme na firmě měli 5 aut této značky, nyní máme 2 a další neplánujeme - právě kvůli naprosto mizernému servisu.
Co se týče vyhřívaných sedaček - doporučuji kontaktovat v Brně pana Neužila (neuzil.cz). Dělal nám na firmě nějaké el. věci do aut a opravdu se vyzná - v tomhle by ti mohl být nápomocen.
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 25.06.2019 11:46, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
citácia:
reakce na: KoobaS, 25.06.2019 11:29 (Auto jsi nakonec popsal natoli ...)


Dík za tipy. Základní údržbu si již po uplynutí záruky dělám sám (olej, filtry, kontroly stavu všeho možného), na běžné věci kolem brzd, výfuku (kat, lambda, tlumiče) mám "svůj" servis a na tu elektriku bych to tedy vyzkoušel. Minimálně za zeptání nic nedám. Nicméně v tom servise v Brně dělá šéfa dílny můj známý z dětství, tak věřím, že alespoň pro mne to kdyžtak ohlídá. Prozatím bylo vše OK.
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Utorok 25.06.2019 12:22, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Opel Insignia nebo Ford Mondeo...?
Zajímavá diskuze, podobné dilema jsem řešil za poslední dobu hned dvakrát. Poprvé před pár lety, kdy jsem musel koupit „nové“ auto a řešil jsem varianty nová nižší střední vs. ojetá střední. Rozhodl jsem se pro ojetinu a z mnoha důvodů toho nelituji. Vybíral a čekal jsem na ten správný kus relativně dlouho a nebral jsem to nejlevnější na trhu a musím říct, že se mi to vyplatilo, protože nejenom komfort cestování a pohodlí jsou prostě někde jinde. A troufnu si tvrdit, že se mi to vyplatilo i finančně. Samozřejmě jsem byl v servisu s věcmi, které bych u nového auta nejspíš neřešil (až na jeden případ vše v normě, nic s čím jsem dopředu nepočítal, možná štěstí) ale provoz jinak nevyšel nějak extrémně draze a když si to porovnám minimálně s tím, co bych zaplatil na ztrátě hodnoty u nového auta, tak jsem na tom lépe a to o dost. Takže i když chápu, že pro někoho je pádným argumentem záruka a pocit toho, že má nové auto, tak bych se na základě mých zkušeností opět rozhodl pro ojetinu.

Podruhé to bylo nedávno a to při rozhodování jestli si nechat stávající auto, nebo upřednostnit opět nižší střední, tentokrát jako služební k soukromým účelům. A i když jsem hledal důvody všude možně, tak prostě v situaci kdy mě provoz auta stojí de facto jen benzín, bylo rozhodnutí poměrně jednoduché, i když to znamená spoustu ústupků – když pominu, že mám poměrně výrazně méně výkonu (momentálně jsem ale na takovém rozumném standardu) tak to co mi nejvíc chybí je automat, na který jsem si zvykl hodně rychle a ten pocit vyváženosti a kultivovanosti, který jsem popsal výše. Na druhou stranu musím říct, že objektivně vzato současné kombi nižší střední třídy pro mladou rodinu s jedním dítětem toho za ty peníze nabízí opravdu dost, pro mě až překvapivě. Jsem zvědavý, co z dlouhodobého hlediska přinese provoz malorážkového turbomotoru.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.