0
späť
 

diskuze k tématu: TDI/JTD/CDTI ??

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, oleje, aditiva, pneu a disky, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
Matthias6
počet príspevkov26
dátum registrácie01.09.2014
Štvrtok 11.09.2014 16:50, TDI/JTD/CDTI ??
Opel astra 1.9 CDTI 88KW Rok V. 2005+ vs škoda octavia(1) 1.9 TDI 81KW vs Fiat stilo 1,9 JTD 85KW Jaký do 100 000 vybrat?
chěl bych vědět + a - těch aut .. a vaše doporučení? A chcu provedení combi
reagovať
Dawe31
počet príspevkov9
dátum registrácie18.12.2013
Piatok 12.09.2014 15:51, TDI/JTD/CDTI ??
Tyto tři auta jsou víceméně stejná - velikostně, výkonově, spotřebou, ale i spolehlivostí. Rozhodovat budou hlavně detaily a zejména pak stav.

Astra
+ motor od fiatu, doporučován jako spolehlivý
+ nazordíl od OI a Stila má 6 rychlostí
- chybí kontrolka teploty motoru (jezdit se studeným motorem když odejde termostat není pro diesel nic moc..)

Octavia
+ velmi známý a spolehlivý motor
+ spotřeba
+ variabilita interiéru (lze udělat velice pohodlné spaní pro dva, jednoduché vyjmutí zadního sedáku)
- sehnat zachovalý nestočený kousek je skoro až nadlidský úkol
- stále se kradou

Fiat
o něm skoro nic nevím, ale bývá tu na diskuzi TipCars také často doporučován jako spolehlivý

Dřív jsem se také rozhodoval jaké auto koupit (Astra, Octavia a Focus v combíku) a nakonec vyhrála Octavia - motor, zmíněné spaní. Povedlo se mi sehnat TDI 96 kW a bylo to fakt super auto (spotřeba, dynamika, servis, 6 rychlostí).


Podle mého názoru Astra a Stilo budou levnější a v lepším stavu než Octavia. Každopádně však nejvíc záleží na stavu konkrétního auta. Přeji hodně štěstí při výběru.


reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Piatok 12.09.2014 16:41, RE: TDI/JTD/CDTI ??
Dawe31 napísal:
Tyto tři auta jsou víceméně stejná - velikostně, výkonově, spotřebou, ale i spolehlivostí. Rozhodovat budou hlavně detaily a zejména pak stav.Astra+ motor od fiatu, doporučován jako spolehlivý+ nazordíl od OI a Stila má 6 rychlostí- chybí kontrolka teploty motoru (jezdit se studeným motorem když odejde termostat není pro diesel nic moc..)Octavia+ velmi známý a spolehlivý motor+ spotřeba+ variabilita interiéru (lze udělat velice pohodlné spaní pro dva, jednoduché vyjmutí zadního sedáku)- sehnat zachovalý nestočený kousek je skoro až nadlidský úkol- stále se kradouFiato něm skoro nic nevím, ale bývá tu na diskuzi TipCars také často doporučován jako spolehlivýDřív jsem se také rozhodoval jaké auto koupit (Astra, Octavia a Focus v combíku) a nakonec vyhrála Octavia - motor, zmíněné spaní. Povedlo se mi sehnat TDI 96 kW a bylo to fakt super auto (spotřeba, dynamika, servis, 6 rychlostí).Podle mého názoru Astra a Stilo budou levnější a v lepším stavu než Octavia. Každopádně však nejvíc záleží na stavu konkrétního auta. Přeji hodně štěstí při výběru.


Musím souhlasit. Astra má motor fiat. Jinak já to řešil před pár lety taky, chtěl jsem oktávku 66 nebo 81ku. Pro jednu jsem si o pár let dřív byl v německu a ta je bezproblémů dodnes- poctivých 310 tkm nyní a potřeboval jsem ještě jednu.Ale sehnat to již tehdy v dobrém stavu byl problém u nás a do němec se mi už nechtělo. Tak jsem se tady porozhlížel po variantách jiného vozu a padlo to na stilo kombi s JTD 85 kW. Auta již nějakou dobu provozuji souběžne a musím říct, že je to naprosto srovnatelné, problémy zatím u fiata nenastaly a jsem s nim docela spokojený. Rozhodně se dá najít to stilo v lepším stavu než oktávky a taky bude za lepší peníz. Rozdíl je tedy možné vrazit třeba do prvního servisu po koupi. Takže já už bych se soustředil buď na tu astru, nebo Fiata,já bych zvolil opět Stilo a oktávku, pokud není od známého, bych vypustil.
reagovať
Matthias6
počet príspevkov26
dátum registrácie01.09.2014
Utorok 16.09.2014 19:38, JTD
Děkuji. A mužu se zeptat jak dlouho toho fiata vlastníte ? a kolik jste s nim najezdil ?
reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Streda 17.09.2014 11:05, RE: JTD
Matthias6 napísal:
Děkuji. A mužu se zeptat jak dlouho toho fiata vlastníte ? a kolik jste s nim najezdil ?


Fiata mám cca 3 roky a najeto s ním mám přes 60 tisíc a zatím bezproblémů. Auto mělo 110 najeto servisní knížku a historii. Po koupi jsem udělal rozvody včetně pumpy, tlumiče, olej motorový a převodový, brzdy. Za dobu užívání jen měním olej po cca 12- 15 tisících, jak mi to vyjde časově, ale víc jak 15 na olej ze zásady nenajedu. Teď mě čeká výměna zadních silentbloků na zadní nápravě, Křápe to při přejezdu příčných nerovností. Ale to přičítám našim silnicím a co vím, tak na stilech to cca kolem těch 150tkm mění všichni. Jinak spokojenost. Oproti oktávce I ve kterých mám nalítáno zhruba 400 tisíc je to příjemná změna a když mám obě auta doma, tak volím fiata na jízdu. Jinak fiat je uvnitř prostornější a pohodlnější.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.