0
späť
 

diskuze k tématu: nové auto do 450 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Jacu
počet príspevkov2
dátum registrácie14.08.2019
Streda 14.08.2019 08:52, nové auto do 450 tisíc
Zdravím,

můžete mi prosím někdo poradit s výběrem auta do cca 450 tisíc?

Auto chceme z finančních důvodů kupovat v září. Ročně najezdíme 25 tis kilometrů. Jsme mladý pár, který v blízké budoucnosti plánuje rodinu, proto bych nejspíš volil variantu kombi. Nejsem žádný závodník, ale nerad bych, aby měl motor problém s plně naloženým autem a dalo se i "bezpečně předjíždět". Jako protiúčet můžeme dát pouze Mondeo MK3 2003. Ani nevím jestli by to vůbec někdo vykoupil.

Základním požadavkem na výbavu je automatická klimatizace, parkovací senzory a tempomat. Ve služebním autě máme full LED světla a v noci je to s nimi proti současnému autu obrovský rozdíl. Většina aut tohoto segmentu ale nabízí full LED jen v nejvyšších výbavách.

Zatím jsem nekontaktoval žádného prodejce, vycházím tedy z cen skladových vozů na internetu. Mým favoritem je Seat Leon ST 1.5 96kW. S full LED mají skladovky od 430 000, je v tom však sleva 20 000 za výkup vozu pod 10 let, 40 000 na leasing a sleva pro cílovou skupinu, kterou by však žena jako lékařka nejspíš splňovala. Cenově by to však bylo hodně na hraně.

Pokud se spokojím s halogenovými světly, tak bych určitě zkusil projet také i30 kombi a Ceed SW.

Pokud budou ještě v září skladem, tak bych silně uvažoval o Auris TS, hlavně kvůli spolehlivému atmosferickému motoru. Nová Corolla je bohužel cenově mimo.

Můžete mi prosím někdo poradit s výběrem? Máte zkušenost s dalšími auty této kategorie? Astrou,Tipem, 308 sw nebo Meganem kombi atd.?

Děkuji, Jakub
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Streda 14.08.2019 09:12, RE: nové auto do 450 tisíc
citácia:
reakce na: Jacu, 14.08.2019 08:52 (Zdravím,můžete mi prosím někdo ...)


Jezdím tři roky s Méganem 3. generace kombi 1,5dCi. Ten je teď v servisu a od pondělí mám půjčený aktuální Mégane hatchback s motorem 1,2tce a v automatu.
Motor 1,2tCe se nedá označit za spolehlivý, nicméně aktuálně lze koupit jeho nástupce a sice 1,3tCe. Renault slibuje, že napravil všechny chyby starého motoru a první poznatky novinárů a fanoušků to potvrzují. Nicméně na hodnocení spolehlivosti je brzo.
Mám půjčenou verzi se 130 koni a se sedmustupňovým dvouspojkovým automatem. Motor je živý, tichý, má relativně široké pásmo využitelných otáček. S automatem si skvěle rozumí. Nemůžu hodnotit spotřebu, jelikož jsem se v podstatě nehnul z města a když už ano, užíval jsem si příjemného motoru. Nová 1,3 tCe by měla být ve všem lepší. Naftová 1,5 dCi je taky velmi příjemná, v aktuální generaci se sbírá hezky od volnoběhu. Aktuální Mégane je ofhlučněný lépe než aktuální Golf - to mě docela překvapilo.
Do 450 tisíc by se měl vejít Mégane kombi ve výbavě intens i s příplatkem za full led světla. Uživatelsky je to velmi příjemné auto - za mě i s nádherným designem. Příští rok mě čeká podobné rozhodování, a díky dobré zkušenosti se starším méganem půjdu asi do další generace.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 14.08.2019 13:14, RE: nové auto do 450 tisíc
citácia:
reakce na: Jacu, 14.08.2019 08:52 (Zdravím,můžete mi prosím někdo ...)

Ahoj, za sebe bych vám doporčil Auris Touring, protože o autě dalších 10let nebudeš vědět a dobře ho vždy prodáš. Jenom bych si projel dálnici, jestli není moc hlučný atmos. motor 1.6.
Vůbec bych neřešil LED světla, už žárovky VisionPlus od Philipsu umí velmi zlepšít viditelnost, takže asi bych to tak nehrotil LED-NELED

Moje úvaha je prostá, mladou rodinu čekají velké investice do bydlení, možná cestování a tak spolehlivé auto je to nejdůležitější. Jestli TIR předjedu na 3 nebo 4 rychl stupeň už tak řešit nebudete Navíc s příchodem dětí se docela zůží rozpočet, protože mateřská není zrovna bankéřsky plat.. Dizajnově dle mého Auris neuráží nikoho, působí hodně nadčasově.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Streda 14.08.2019 13:28, RE: RE: nové auto do 450 tisíc
citácia:
reakce na: BobanHTP, 14.08.2019 13:14 (Ahoj, za sebe bych vám doporči ...)


Bobane, jaký ročník, popříadě který facelift Mégana máš? Máš projektorové, nebo parabolové světlomety?
Já jsem ve svých projektorech vystřídal spoustu (dost drahých) žárovek a výsledek mizerný. Xenony nebo Full led jsou v svítivostí v noci úplně někde jinde.
Osobně si nedovedu představit 25tkm ročně s atmo 1,6 - pro kombík nižší střední třídy je to základní motorizace a nejde od ní čekat jakákoliv svižnost. Jakákoliv oturbená malorážka strčí atmo1,6 jízdně do kapsy.
reagovať
Jacu
počet príspevkov2
dátum registrácie14.08.2019
Streda 14.08.2019 22:07, nové auto do 450 tisíc
Souhlasím, že volbou z rozumu je Auris. Měl jsem možnost řídit Corollu a pokud tento motor není v Aurisu o hodně línější, tak se této 1,6 atmosféry z hlediska výkonu vůbec nebojím. Jen škoda, že se už nedá sehnat s LED. Zatím ale nemůžu dynamiku porovnávat proti přeplňovaným benzínům. Řidil jsem jen atmosféry nebo naftové.

Megane určitě zkusím testovací jízdu, děkuji.

Z recenzí mi přijde sympatický i Peugeot 308 SW. Vychází překvapivě dobře v testu spolehlivosti TÜV Report 2019. I když se mi moc nelíbí interiér. A nevím, jestli chtít tříválec.

A co ten Leon? Máte někdo zkušenost?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 15.08.2019 09:11, RE: nové auto do 450 tisíc
citácia:
reakce na: Jacu, 14.08.2019 22:07 (Souhlasím, že volbou z rozumu ...)

Ahoj, je to tak, volba rozumu Moje úvaha byla prostá, mladá rodina potřebuje řešit bydlení, děti a ne reklamace v servisu, zejména po pěti letech, kdy končí záruka "záhadně" začnou přibývat
Ale to asi přeháním..
Můj kamarád ještě z HTP klubu(ano hodně nás naletělo na tenhle aušus ) má Leon s motorem 1.4 TSI a nic s vozem nemá. Dle mého Leon je super volba a motor 1.5 TSI letí vedle jakékoliv atmoséfery 1.6 akorát ta cena, snad to má alespoň pětiletou záruku. Leon neklesá na ceně jako Megane, takže katastrofický scénáč je po záruce prodat no :-S
Jinak moje kamarádka má právě Peugeot 308 1.6BlueHDI 2015 - najeto cca 140tis.km a mě se ten vůz řídíl dobře, nic se nekazí, spotřeba famózních 5,3l nafty(+močovina). Kupodivu vidím dobře na ciferníky i s 180cm výškou, kámoška má dokonce cca 170cm. No a ta klimatizace ovládána přes LCD - 1. tlačítka jsou veliká, vše je přehledné 2. K 308 je vždy klima automatická a funguje dobře 3. Už i Scala má částečné ovládání přes LCD a záhadně to tolik novinářům nevadí(vyjma SM)
Mě je sympatický motor i v benzínu 1.2 Puretech, ale musíš zkusit projet. Já nikdy nechtěl Rapid, měl jsem v roce 2015 spadeno jistojistě na Citroen C4 s tímhle motorem, jenže Citroen propásl šanci a dával tam snad nejgumovější spojku všech dob a to by mi u ženy neprošlo, přitom v 308, kterou jsem tehdy také projel byla spojka ok, jenže cenově tehdy 308 letěla vysoko nad 400tis.kč a já mám Slezský plat, takže Rapid
Držím palec při výběru!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 15.08.2019 09:11, RE: nové auto do 450 tisíc
Uložilo se mi to dvakrát, pardón
A hned dodávám - Megane IV je prostě komfortní vůz, jak v luxusní třídě ve vlaku. Nic proti němu nemám ani náhodou! Diesly 1.5 Dci jsou léty vyladěné a dynamika není vůbec špatná !!
Motor 1.3 Tce by mě lákal ještě více, protože mám rád benzíny holt..
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.