0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz s automatickou převodovkou

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 22.04.2013 19:23, Rodinný vůz s automatickou převodovkou
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu ohledně koupi rodinného automobilu v ceně max. do 300tis. Můj nejdůležitější požadavek je automatická převodovka. Přečetl jsem spoustu recenzí ohledně automatických převodovek a většinou je doporučována DSG. Původně jsem se rozhodoval mezi octavii 1.8TSI DSG a nebo větším Passatem ve stejné motorizaci. Jenže tyto koncernové vozy mi přijdou předražené a odrazuje mě zájem zlodějů. Dále jsem uvažoval o Mondeu, Volvu XC70, Mazdě 6, Toyota Avensis. Nikde jsem se ale pořádně nedočetl jak je to se spolehlivostí jiných automatických převodovek a také ceně servisu a náhradních dílů ? Přeci jen budu kupovat ojeté auto a nějaké opravy se dají očekávat. Uvažoval jsem i např. o Nissan Qashqai, ale na SUV už jsou přeci jen dražší díly. Vzhledem k ročnímu nájezdu kolem 10-15 tis bych upřednostnil benzinový motor. Mohli by jste mi prosím poradit prostorné rodinné auto s rozumnými náklady na údržbu ale hlavně s automatickou převodovkou která bude spolehlivá a případná oprava nebude stát jako je pořizovací hodnota jetého vozu ?
Předem děkuji za radu
S pozdravem
Jirka
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 28.05.2013 23:53, Re:
Dobrý den. Nedám Vám doporučení na nějaké konkrétní vozidlo, spíše nějaké rady ohledně výběru vozu s automatickou převodovkou. Mezi převodovkami DSG a převodovkami s hydrodynamickým měničem je rozdíl. DSG a jiné dvouspojkové skříně nabízí rychlé řazení, může tím ale utrpět komfort jízdy. Měničové převodovky naopak nabízí vysoký komfort jízdy za cenu nepatrně pomalejšího řazení. U jakékoliv převodovky ale platí, že životnost jde ruku v ruce se stylem zacházení. Při slušném zacházení ( a také údržbě - výměna "celoživotní náplně" převodového oleje zhruba po 60 tis. km) jsou schopné bez problému najet statisíce kilometrů. Případná oprava je velmi drahá u jakékoliv automatické převodovky.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.