0
späť
 

diskuze k tématu: Chip tuning u nissanu

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 17.01.2015 14:57, Chip tuning u nissanu
Článek jak (ne)funguje chiptuning

Vážený pane Stýblo,
v současné době používám
Nissan Qashqai rv. 2014 1.6 dci 96KW.
Najeto již 20 tis. Ročně 35-40tis. průměrně najezdím.

Reaguji na Váš článek, kde píšete, že nechápete proč...
Co mi však nejde na rozum je ladění rodinných a služebních přemisťovadel. Nabídka vozidel je dnes dostatečně široká na to, aby si člověk vybral automobil s požadovaným výkonem. Nechápu nákup vozidla s výkonem 60 kW a jeho následné vyladění na 70kW, když je takto výkonných motorů v nabídce nespočet. Navíc s tovární zárukou, servisem a potřebným zázemím.

Já ovšem jiný diesel na výběr neměl, s výkonem jsem poměrně spokojen, ale pouze pro běžnou jízdu.

Pro bezpečné předjetí v místech kde se často pohybuji již ovšem rozhodně ne.
Tudíž mi prosím poraďte jakým způsobem a bezpečně posunout motor o nějakých 10-15 KW výše, což by bylo dostatečné.
Případně prověřenou firmu s kvalitními postupy.
Kdyby automobilka nabízela 110kw variantu rovnou z výroby, rozhodně bych ji využil, ale bohužel.
Na ceně nějak extra nezáleží, po investici 600tis do auta nehodlám riskovat kvůli 5 - 10 tis. úspoře.
Děkuji za reakci
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 20.01.2015 23:18, RE:
Dobrý den. Na Vaši otázku ohledně chiptuningu odpovím takto: kvalitně provedená úprava softwaru dokáže (zejména u turbodieselových motorů) znatelně zvýšit výkon při zachování stejné životnosti pohonné jednotky a většinou se i lehce sníží spotřeba. Tato úprava nemá příliš smysl u atmosférických benzínových motorů. Před provedením úpravy doporučuji kontaktovat odborníky, kteří tyto motory ladí, měli by Vám umět poradit, zda-li je Vámi požadovaný výkon reálný či nikoliv.
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Streda 21.01.2015 08:31, Chip
Dobrý den,
Měl jsem ze stejného důvodu chip u BMW 525d. auto jsem kupoval od známého, jinak bych si vzal rovnou 530d, úpravu mi provedli v servisu, kam běžně jezdím ve spolupráci s firmou xtuning. s výsledkem jsem byl spokojený, spotřeba lehce kleska (dle ražimu jízdy o cca 0,5-0,8l), s autem jsem nijak nezávodil, a původních 130kw stačilo a i rachlou jízdu, ale při předjíždění kamionů na okreskách prostě výkon chyběl. po chipu bylo předjíždění znatelně rychlejší, při běžné jízdě jsem rozdíl nějak nepozoroval. nechal jsem si zvýšit výkon o cca 20kw, když jsem předával auto, tak se mě zeptalti proč chci chip, a o kolik - kvůli předjíždění, výkon zvýšit, bez následků na motoru....
úpravu jsem nechal udělat při cca 250tkm a do 315 tkm s autem nebyl problém a není ani ted, ale já už mám jiné
Za sebe doporučuji chip a mohu doporučit i zmíněnou firmu.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.