0
späť
 

diskuze k tématu: Motorový prostor - kuna rozkousala kabel a nevím, co to je za kabel?

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy
Laryta
počet príspevkov11
dátum registrácie02.08.2018
Nedela 29.03.2020 14:51, Motorový prostor - kuna rozkousala kabel a nevím, co to je za kabel?
Před pár dny mě při nastartování auta začla blikat kontrolka žhavení(brýle) a také kontrolka motoru+na displeji se ukázala závada start-stop systemu. Potom po otevření víka motorového prostoru jsem zjistila, že zde byla na navsteve kuna a překousala jeden kabel a ten druhý byl jen vytrženy po zapojení toho jednoho kabelu přestaly kontrolky blikat, ale nevim jak s tim druhym kabelem co to je kabel? prosim o radu

obrázek:
https://fastshare.cz/13222364/fotka-motoru.jpg

BOHUŽEL SEM NEJDE VLOZIT FOTKA.
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Nedela 29.03.2020 22:19, RE: motorový prostor-kuna rozkousala kabel a nevim co to je za kabel?
citácia:
reakce na: Laryta, 29.03.2020 14:51 (Před pár dny mě při nastartová ...)


Vymazal jsem původní reakci, neboť již není relevantní.

...tak jo, koukl jsem na fotku a nevypadá to jako kabel, ale spíš hadička a jestli z ní nic neteče, tak je to asi hadička na vzduch a jestli je tvrdá, tak je to hadička podtlaková, ale u nafťáku (zmínka o žhavení) je podtlak vyvíjen vývěvou pro posilovač brzd. Co třeba brzdný účinek, nezhoršil se? Co při nastartování, vydává zvuk, fouká to ven nebo to naopak přisává. To se všechno musí zjistit. Jestli je to hadička, pak doporučuji si sehnat kovovou trubičku, hadičku v místě poškození přeříznout a nasunout z obou stran na trubičku.

Nicméně, pokud je ohlodané jen to upevňovací oko, tak se nasunutím vytažené hadičky podařilo problém vyřešit.
Příště bude lepší uvést typ vozu a motorizaci a udělat fotku celého motorového prostoru.
reagovať
Laryta
počet príspevkov11
dátum registrácie02.08.2018
Pondelok 30.03.2020 07:48, RE: RE: motorový prostor-kuna rozkousala kabel a nevim co to je za kabel?
citácia:
reakce na: David V, 29.03.2020 22:19 (Vymazal jsem původní reakci, n ...)


Děkuju za odpoved. No to jsem mela jeste udelat fotku celýho motoru. Je to Octavia III motor 1.6 TDI. Z hadičky nic neteklo, kousky té hasičky byly na víku motorového oleje.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.