0
späť
 

diskuze k tématu: Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
švaab
počet príspevkov1
dátum registrácie18.10.2017
Streda 18.10.2017 23:38, Servis ASX
Dobrý den, díky za zajímavou recenzi a přeju, ať vám ASX dále drží, jak má.

Mám jeden dotaz. Diesely 1,8 a 2,2 mají předepsanou a na mnoha místech popsanou proceduru seřizování ventilových vůlí, při které musejí ven vstřikovače. Mně ASX láká, ale tohle by mě děsilo. Jak jste si s tím poradil, nebo našel mechanika, který to udělá dobře a vstřiky při tom nepoškodí? Přeci jen Denso, kousek po třiceti tisících, by se mi kupovat nechtělo.

Díky a ať to šlape! š.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1230
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 19.10.2017 06:04, R.v. 2010 a koroze???
Tak za to bych tohle auto nechtěl, i kdyby vše ostatní bylo ze zlata. pro mě osobně je koroze neslučitelná s dalším vlastnictvím auta. Jako milovník japonských aut bych o korozi mohl vykládat dost dlouho, protože zkušenosti z vlastnictví 6 japonských auta už člověku ledacos napoví. Jinak recenze či spíše zhodnocení +/- daného vozu mě zase ubezpečilo v tom, že nafta (jakákoliv) je slepá ulička a není to řešení tzv. bezproblémového auta. Zatuhlá turba, ředění oleje naftou, vstřiky za 30tCZK/kus (to snad ani není možné??), DPF a jiné chuťovky - to vše je jen pro masochisty a lidi s bezedným kontem. Pokud by někdy nastala situace, že by mě natahovali na skřipec a násilím ze mě vynutili rozhodnutí koupit si dýzl, bude to motor od Hondy, který -když už nic jiného, má aspoň jakž takž přijatelný chod. V dnešní době ať jedu s čímkoliv naftovým, dělá se mi zle a ježí se mi vlasy z toho, jak ty motory jsou "kultivované" (příkladem budiž cokoliv od das Uberauto VW Group, snad s výjimkou šestiválců). Cokoliv, co má dnes 4 válce, je tragédie a po pár km jízdy mě z toho dunění bolí hlava. Ať to je ŠKoda, VW, Hyundai, Opel (asi nejhorší je naftová Astra) atd...

Ale chápu, že ASX je levné auto, kde jsou náklady vykoupené kvalitou (zejména antikorozní). A budiž mu přičteno k dobru, že na rozdíl od jiných značek, pro jistotu nejmenovaných, se na něj dá aspoň koukat.
reagovať
azerty
počet príspevkov63
dátum registrácie23.06.2016
Štvrtok 19.10.2017 12:33, cena
Kdysi jsem se ASX zajimal, za 4WD diesel byl obrovsky priplatek, tusim kolem 200 tis. Cena se tak dostala na nejaky dvojnasobek naftoveho Dusteru 4x4, interier a vybava zastarale.
reagovať
Kinabalu
počet príspevkov1
dátum registrácie23.05.2019
Štvrtok 23.05.2019 22:23, Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti
Poraďte ! Mám vyhlídlé pěkné Mitsubishi asx 1.8. v dieselu 4x4, r.v. 2010, najezd cca 40 tisíc km (původní majitelka s ním prý jezdila jen na nákup). Servisované v autorizáku, 1. majitel, původ ČR. Potřebuji čtyřkolku do hor, kde bydlíme, takže žádný poprašek 3 cm, ale běžně půl metru sněhu. Do nyní jsem jezdila se Subaru, ale již definitivně zkorodovalo. Auto se mi líbí, ale všude čtu problémy s turbem - nutná výměna, problémy s DPF filtrem, častá kontrola vůle ventilů v motoru, nebezpeční, že se do motoru dostane hodně oleje .... Upřímně, moc tomu všemu nerozumím, ale působí to na mě hrůzostrašně. Je to opravdu tak, nebo máte jiné zkušenosti? Díky moc. K.
reagovať
Lukáš Vaňura
počet príspevkov6
dátum registrácie30.06.2015
Pondelok 05.10.2020 00:11, ASX 1.6DI-D 4x4 r.v. 2016
Mám ASX 1.6DI-D 4x4, koupeno 2019, od té doby najeto 20tis.km. Kola 215/70 R16 skoro nepoužitelná, hrozně to plave. Vyměněno za 225/55 R18. Ty už sedí velmi dobře, ale zadek auta stále odskakuje. Navíc výrazně stoupla spotřeba a výrazně se zhoršilo zrychlení. Také to hodně tahá za volant. Nakonec jsem pořídil 215/60 R17 (používaly se na ASX do roku 2013) a je to dobrý kompromis, auto na nich jezdí nejlíp. Největší problém ASX je absolutně nedostatečné zatlumeni. Měl jsem 15 aut, ale ASX je asi nejmíň stabilní a nejhůř zatlumené s nejhorší protikorozni ochranou. Navíc jak se ochladí, tak začne vrzat a drncet. Už 1,5 roku různě ASX upravuju a odstraňuju problémy. Jak můžete takové auto doporucit. Nikdy v životě jsem nemel auto, které by úplně selhalo. Takže to asi není ten správný argument. A na ASX jako jediném jsem měl tolik závad na svolavacku: vadné zadní brzdy, vadné vzpery dveří kufru, otevírající se dveře za jízdy, rele které vyhori a auto přestane jet. Zadni brzdove destičky v háji za 15tis.km? Normálně mi vydrží 40tis.km. Stačí auto trochu rozebrat a vše je co nejlevnější řešení. Nepodsvicena tlačítka oken, nemá kapsy v zadních dveřích. Já bych teda ASX nedoporučoval. Možná bude vyhovovat někomu, kdo přechází z Felicie nebo podobné plečky.
reagovať
danet - redakce TipCars
počet príspevkov535
dátum registrácie16.11.2012
Pondelok 05.10.2020 09:05, RE: ASX 1.6DI-D 4x4 r.v. 2016
citácia:
reakce na: Lukáš Vaňura, 05.10.2020 00:11 (Mám ASX 1.6DI-D 4x4, koupeno 2 ...)


Dobrý den, máte-li chuť, napište na své ASX recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Hezký den
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.