0
späť
 

diskuze k tématu: Mercedes Viano nebo VW Multivan

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 19.02.2015 18:37, Mercedes Viano nebo VW Multivan
Dobrý den,
řeším ted otázku.Zda pořídit Viano nebo Multivan.Nyní mám Doblo r.v.2011,vůz jemi malý nedám dovnitř vše co potřuju a hlavně na delší vzdálenosti dost nepohodlný.Moje volba je zatím 60%Viano.Potřebuji velký nákladový prostor(práce,rodina,dovolená),a zároveň chci být po 1000km vkuse fit.O obou vozech se dá dočíst hodně,ale většinou jeto stále to samé a řeklbych že některé recenze píšou osoby který vtěch autech ani neseděli.Cenová hranice 350 000,-kč.Který znich je spolehlivější a technicky lepší?
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Štvrtok 19.02.2015 19:14, multivan
Multivana mám už třetího, první byl ojetý a další dva nové. První dva s motorem 2,5 R5 a ted mám 2,0 CR. Když jsem kupoval prvního nového byl jsem se podívat i na viano. Bylo lepší v tom že mělo možnost více variant, ale interier má řešený lépe multivan. U viana jsem všude viděl dodávku, i ve vyšší výbavě, multivan to uměl lépe skrýt. Nakonec ale rozhodlo že viano se silným motorem nešlo objednat jako čtyřkolka.

U obou multáků s pětiválcem jsem po cca. 150t km řešil alternátor a poloosu a preventivně vodní pumpu, to je klasika. Jinak vůbec nic, zbytek auta je držák. Sedadla neprosedíš a pokud koupíš kožený interier máloco bude vypadat luxusněji. Ale pozor na motor 2,5 R5, je vyloženě nutné měnit olej včas a ne žádný longlife. Potom s ním není žádný problem. U ojetiny bez původu bych se toho dost bál, při longlife odejdou postupně vačky a oprava je drahá.

V nižších výbavách (do vyšších se nedával) může být zajímavá volba 1,9tdi a načipovat ho, na transporterclubu ho měl kluk a když nemusíš nic tahat tak jede hezky.

Ted mám 2,0 CR biturbo 4motion AT a při 90t km absolutně bez problému. Znám kus který má 360t km a mění se jen spotřebák. Ale na to vám uvedený finanční limit stejně nestačí.

O vianu můžu jen říct že koho jsem znal co ho měl uváděli jen jeden problem - koroze. Ale poměrně značná. Jako čtyřkolka bylo viano problémové a s tím pohonem na zadek jsem jich pár z parkoviště na horách sám vytahoval. Viano ale vyjde o dost levněji než stejně starý a vybavený multivan, má i lepší motory, zejména V6 CDI.

Byl jsem se podívat na současnou řadu V a musím říct že pokud se mi nebude líbit nový multivan co má být letos vůbec by mi ten mercedes nevadil.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 21.02.2015 00:56, RE:
Dobrý den. Z technického hlediska je lepší volbou VW Multivan. Je celkově robustnější a při správné údržbě s ním nebývají vážnější problémy. Za stejnou cenu však oproti Vianu starší a pravděpodobně v horším stavu. Ani s mercedesem ale neuděláte chybu.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.