0
späť
 

diskuze k tématu: Mercedes Vaneo-sháním onformace

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 19.04.2014 19:39, Mercedes Vaneo-sháním onformace
Zdravím,
rád bych koupil nějaké prostornější auto, do kterého se např. bez problémů vejdou 2 nerozložená kola a ještě zbyde dost místa.

Chci se zeptat na model Mercedes Vaneo,který mě mimo jiné zaujal především ideálně rovnou podlahou.

Můj dotaz směřuje především na 2 základní věci:

1.Lze doporučit naftovou verzi 1.7 přesto, že auto bude používáno vesměs na městské používání a kratší popojížďky mimo město?Je zde použit již filtr pevných částic a dvouhmota?
Nebo raději sáhnout po bezproblémovém 1.6 8V v silnější variantě...

2.Jsou moje obavy z drahého servisu a náhradních dílech u ( z dnešního pohledu, již \"postarší koncepce\" auta, u kterého lze s nějakými zásadnějšími výdaji počítat) oprávněné, nebo to platilo spíše dříve a auto lze i přes pokročilejší věk a větší porcí najetých Km obecně považovat za spolehlivé a bytelné?

Děkuji, s pozdravem Marek.
reagovať
xtrox
počet príspevkov233
dátum registrácie01.11.2012
Streda 23.04.2014 08:41, RE: Mercedes Vaneo-sháním onformace
nepřihlášený uživatel napísal:
Zdravím, rád bych koupil nějaké prostornější auto, do kterého se např. bez problémů vejdou 2 nerozložená kola a ještě zbyde dost místa. Chci se zeptat na model Mercedes Vaneo,který mě mimo jiné zaujal především ideálně rovnou podlahou. Můj dotaz směřuje především na 2 základní věci: 1.Lze doporučit naftovou verzi 1.7 přesto, že auto bude používáno vesměs na městské používání a kratší popojížďky mimo město?Je zde použit již filtr pevných částic a dvouhmota? Nebo raději sáhnout po bezproblémovém 1.6 8V v silnější variantě... 2.Jsou moje obavy z drahého servisu a náhradních dílech u ( z dnešního pohledu, již \"postarší koncepce\" auta, u kterého lze s nějakými zásadnějšími výdaji počítat) oprávněné, nebo to platilo spíše dříve a auto lze i přes pokročilejší věk a větší porcí najetých Km obecně považovat za spolehlivé a bytelné? Děkuji, s pozdravem Marek.


neodpovím vám přímo na tento vůz a motorizaci, ale na dieselový motor obecně.
do města a na kratší vzdálenosti se dieselové motory hodí jen nestihnou-li mezi zastávkami vychladnout (třeba kurýrní dodávky, rozvozy, atp). pro filtr pevných částic je provoz po městě s častým startováním studeného (pod provozní teplotou, čili cca pod 70°) motoru přesně to, co ho nejvíc ničí
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 13:11, re:
Dobrý den. Dieselová sedmnáctistovka filtr pevných částic nemá, jízdy na krátké vzdálenosti by tedy motoru neměly nijak zásadně vadit. Benzínový motor je poměrně spolehlivý a podle mého pro Váš styl jízdy vhodnější, mohou jej ale potkat závady snímače množství nasávaného vzduchu. Celkově počítejte s vyšší cenou náhradních dílů, žádné zásadní problémy ale vůz netrápí.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.