0
späť
 

diskuze k tématu: Je Mercedes Vaneo dobrá volba?

kategórie zaradenia témy: poradna, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 05.07.2015 21:10, Je Mercedes Vaneo dobrá volba?
Zdravím,
rád bych koupil Mercedes Vaneo 1.7CDi v silnější 67Kw motorizaci.

Můžete mi napsat, jak je na tom toto auto se spolehlivostí, co se u něj kazí a na co dát pozor + nějaká technická specifika souvysející se sednvičovou podlahou?

Moc informací jsem se o tomto modelu nedočetl.

Auto budu používat jak na krátké jízdy po městě, tak delší přesuny po okrskách.

Děkuji Marek
reagovať
eCORE
počet príspevkov94
dátum registrácie12.03.2014
Utorok 07.07.2015 16:22, Vaneo - ano i ne
Vaneo je nedoceněné prostorné MPV nižší střední, které pohodlně odveze rodinu s dětmi na měsíc na dovolenou a při každodenním používání není poznat rozdíl oproti jiným osobákům. Spolehlivost mi přijde lepší než u evropské konkurence (PSA, Kangoo). Diesel o sobě dává v kabině víc vědět, na druhou stranu utáhne i dálniční provoz vysokého vozu, což se nedá říct o benzinové 1,6.
Při srovnání s mechanickou odolností poněkud zaráží nedostatečná antikorozní ochrana některých karosářských dílů, zejména 5.dveře (pokud již nebyly opravené, budou na 99% zasažené/prorezlé) a přední blatníky. Díky neexistenci druhovýroby je mnoho náhradních dílů (zvláště jedinečné díly jako plechařina, ale např. i spojka) hodně drahých.

Osobně se mi to auto hodně líbí, pro rodinu skoro ideál, pokud bych nechtěl pořizovat velký "MPV autobus". Ale nekoupil bych ho právě kvůli servisním nákladů, které mi přijdou nadprůměrné oproti obdobné konkurenci.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 08.07.2015 00:56, re:
Dobrý den. Vaneo je na tom se spolehlivostí poměrně dobře, sendvičová podlaha však prodražuje případné servisní zásahy na pohonném ústrojí. Vůz má poměrně slabou antikorozní ochranu pátých dveří, některý díly se navíc vůbec nevyrábí v druhovýrobě. Post rodinného auta zastane dobře.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.