0
späť
 

diskuze k tématu: Výběr Mazda 3 bm/bn vs Honda Civic 10g, rok výroby

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Dejv16
počet príspevkov1
dátum registrácie15.11.2023
Streda 15.11.2023 13:45, Výběr Mazda 3 bm/bn vs Honda Civic 10g, rok výroby
Přemýšlím nad koupí ojetiny, budget cca 350 000.

Rozhoduji se mezi dvěma vozy - Mazda 3 (dvoulitr benzin) a Honda Civic (litr benzin), obě auta rok výroby +- 2018. Nejde mi úplně o výkon a trhání rychlostních rekordů, ale hlavně o spolehlivé a pohodlné svezení z bodu A do bodu B. Co jsem četl recenze, obě auta jsou vcelku povedená. Spíš mi jde o to, na co konkrétně bych si měl dát při koupi pozor. Případně jak jsou na tom v porovnání mezi sebou a co by byla lepší volba (spolehlivost, servis - čekám, že to bude podobné, kvalita zpracování a podobně).

Předem díky za rady.
reagovať
wumpy
počet príspevkov69
dátum registrácie26.02.2010
Nedela 19.11.2023 11:54, RE: Výběr Mazda 3 bm/bn vs Honda Civic 10g, rok výroby
citácia:
reakce na: Dejv16, 15.11.2023 13:45 (Přemýšlím nad koupí ojetiny, b ...)


Doporučuju si ta auta obě projet. Upřímně Honda pokud se nepletu by měla mít tříválec. Takže je zde velký předpoklad že nebude mít tak kultivovaný chod jako Mazda. Honda má papírově vyšší výkon než Mazda pokud se teda bavíme o verzi 88 kW. Tříválce vibrují, duní to je pro ně zkrátka vlastnost. Co jsem někde četl tak Honda měla s benzínovými motory nějaký problém ( asi ředění oleje benzínem). Jen nevím zda se to týkalo verze o obsahu 1,0 nebo 1,5. Osobně bych šel do Mazdy kvůli atmosférickému motoru.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 20.11.2023 09:06, RE: Výběr Mazda 3 bm/bn vs Honda Civic 10g, rok výroby
citácia:
reakce na: Dejv16, 15.11.2023 13:45 (Přemýšlím nad koupí ojetiny, b ...)


Při rozpočtu 350 tkč na auto nemá smysl zjišťovat, na co si dát pozor, ale najít odborníka, který mi s nákupem auta pomůže. Co se týče spolehlivosti, tak si myslím, že jsou na tom podobně s tím, že atmosférický čtyřválec bude nepatrně jednodušší.
Ad tříválec vs čtyřválec. Už i koncern VW se naučil dělat tříválec, který je dostatečně kultivovaný. Ostatní značky to umí už dost dlouho. Takže žádné rušící projevy nemá smysl moc češit ani očekávat.
Dnes je to tak, že benzínový turbo tříválec je kultivovaností na úrovni naftového čtyřválce. Atmosférický beníznový čtyčválec na tom bude ovšem ještě lépe.
Jinak tuhle generaci mazdy jsem si krátce projel jako novou a měl jsem trochu rozporuplné pocity. Motor s automatickou převodovkou skvělé. Čekal jsem trochu více dynamiky, co mě ale zklamalo bylo odhlučnění, které bylo na úrovni mnohem levnějšího meganu III.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Pondelok 20.11.2023 13:39, RE: Výběr Mazda 3 bm/bn vs Honda Civic 10g, rok výroby
citácia:
reakce na: Dejv16, 15.11.2023 13:45 (Přemýšlím nad koupí ojetiny, b ...)


Z těchto dvou bych si vybral Toyotu. Mazdu zcela určitě ne kvůli naprosto mizerným lakům (slabé) a Hondu kvůli složitosti motoru. Jinak oba motory by měly mít přímé vstřikování, takže obecně známé problémy u obou. Já jsme Mazdu měl v r. 2010 a pak, asi po 10 letech, jsem si sednul do v té doně nové M3 s 2,0 120kW. Nepřesvědčila mě hlukem od podvozku. V tomto ohledu a tom je Honda lépe. Dnes má manželka na skákání do města Civica 9-1,8i se starou výbornou atmosférou a to bych řekl, že je asi poslední nesmrtelná Honda. A spotřeba 5,5-6/100, město do 7. Motor, co přežije asi vše...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.