0
späť
 

diskuze k tématu: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
name66
počet príspevkov1
dátum registrácie06.10.2020
Utorok 06.10.2020 21:41, Mazda vs Škoda cena oprav/údržby
Zdravím, planuji vyměnit své první auto (Golf SDI z roku 99) za první pořádné auto. Výběr jsem zúžil na Mazdu 6 (2018) v plné výbavě, kůži nájezd 60tis ještě půl rok v záruce a Škodu Octavii RS (2018) s obdobným nájezdem . Obojí mě vyjde bez DPH +- 400tis. Je nějaký významný rozdíl v ceně oprav/údržby Mazdy oproti škodě ? Mazda se mi líbí asi o něco víc, zase mě ale známý straší že je poměrně drahá co se týče oprav. Děkuji
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 07.10.2020 09:33, RE: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby
citácia:
reakce na: name66, 06.10.2020 21:41 (Zdravím, planuji vyměnit své p ...)

Ahoj, pokud jde o diesel, je levnější na údržbu Škoda&VW, protože jednou dojde na vstřiky, filtr pevných částic, egr ventil a další věci kolem "kotle"

U benzínu je to dle mého podobné, teda pokud auto budeš mít s havarijním pojištěním, jinak by opět vyšla lépe Škodovka.

Co je u Mazdy kontraverzní, je málo odolný lak, tam se Mazda nepoučila, měření např. v redakci Motorink Sk ukazuje jasně, tlošťka laku o 20% menší, než konkurence a detektor kovů ma potíž vůbec najít Zinek Na druhou stranu pokud Ti Mazda prostě sedí lépe, tak bych bral Mazdu, ikdyž bych preferoval benzínový motor.

Jinak na díly z druhovýroby se nedá moc spolehnout, nemyslím filtr pevných částic, který vydrží toho hodně dnes, ale např. silenbloky, výfuk, mechaniku otevírání oken apod. - nikdy nedostaneš tak dobré vlastnosti z takových dílů - bohužel, to se nyní přesvědčuji i u Renaultu Megane 3
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 08.10.2020 10:41, RE: RE: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby
citácia:
reakce na: BobanHTP, 07.10.2020 09:33 (Ahoj, pokud jde o diesel, je l ...)


Nepoznam skodovky, ale mazda 6 bezna udrzba je velmi jednoducha. Az tak, ze filtre vzduchu a kabiny cca do 5 minut vymenene oba. Paradny system, ani netreba srobovak. Olej- ziadne kryty nezavadzaju, lahko pristupny srob aj filter. Brzdy som menil, a nebolo to nic hrozne. Nespomeniem si na cenu, ale daval som komplet textary. Rozvody neviem. Vymena oleja v prevodovke 230 eur v mazde. 200 eur to stalo v neznackovom servise aj s tym sitkom, co je asi filter. Ale ako bolo spominane, prvy vydaj je urcite folia na predok auta, nech mas pokoj. Nove skodovky ale s lakom tiez nie su vyhra, a ked som bol davat predok do folie, vychadzala odtial nova octavia s tym istym polepom. To je skor istota toho, ze sa neznici. Inak ako bolo spominane, ak chces mazdu, tak benzin. Nafta bude lepsia v embecke. Dalsia vec, ak chces automat, je to na tebe. Skoda ma dvojspojkovy robot, kde raz budes menit spojky atd, mazda ma hydromenic, kde ked obcas vymenis olej, nebude problem.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.