0
späť
 

diskuze k tématu: Mazda CX-5 nebo Octavia Scout?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla
migrkr
počet príspevkov1
dátum registrácie21.01.2015
Streda 21.01.2015 08:43, Mazda CX-5 nebo Octavia Scout?
Potřeboval bych poradit co by jste mně doporučovali? Nemůžeme se doma shodnout jaké si pořídit rodinné auto. Manželce se líbí Mazda CX-5 2,2 129 kw ve výbavě Revolution a mně Škoda Octavia Scout 135 kw.
Máte někdo zkušenosti s těmi vozy? Děkuji
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Streda 21.01.2015 09:22, RE: Mazda CX-5 nebo Octavia Scout?
migrkr napísal:
Potřeboval bych poradit co by jste mně doporučovali? Nemůžeme se doma shodnout jaké si pořídit rodinné auto. Manželce se líbí Mazda CX-5 2,2 129 kw ve výbavě Revolution a mně Škoda Octavia Scout 135 kw.Máte někdo zkušenosti s těmi vozy? Děkuji


Máte to ulehčené tím, že kupujete nové (resp. zánovní) auto, takže netřeba až tak řešit servisní náklady a možné očekávatelné poruchy. Se Scoutem 2 generace oktávky mám dobré zkušenosti, velmi povedené auto po všech stránkách. Nový scout je prostornější, silnější, takže proč ne. Mazda je obecně chválená, jen nenabídne takový prostor. U obou vozů bych se informoval, jestli už vyžadují pro normu EURO6 vstřik močoviny (nebo rychle koupit EURO5). Kdo jezdí na hory, nebo bydlí v oblasti s krutější zimou může mít s močovinou problém. V tom případě pak doporučuji u obou aut jít raději do benzínu i přes vyšší náklady na palivo. Nejlépe zajděte do salónu a svezte se. Cena bude podobná
reagovať
karelgr
počet príspevkov26
dátum registrácie20.05.2014
Streda 21.01.2015 19:26, Močovina
Mazda močovinu nemá.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Štvrtok 22.01.2015 12:05, :)
A proč nechcete Subaru?
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 22.01.2015 17:17, RE: :)
Reno napísal:
A proč nechcete Subaru?


A proč jo? Taky už to není co bývalo a designem oproti zmiňovaným nepřesvědčí
reagovať
Ne321
počet príspevkov196
dátum registrácie02.07.2013
Piatok 23.01.2015 07:17, Zoom Zoom
Subaru je mimo. Za ty penize je jenom Forester a to je vyslovene pracovni auto do mesta to nema moc co nabidnout.
Co se tyce Scout vs. Mazda CX-5, tak Scout je takova vetsinova volba ceskeho cloveka, ale Mazda je technicky mnohem pokrocilejsi auto. Doporucil bych zvazit CX-5 v benzinu a s automatem, benzin nezere o moc vice nez diesel a je spolehlivy, automat je nova rada Aisinu, uplne nekde jinde nez ta stara. Druha vec je cena, CX-5 je jako kazda dnesni Mazda velice draha, ale to plati i o Scoutu. Zvazil bych mozna noveho Qashqaie, neni to uz tak spatne auto a za mene penez. Akorat, ze tam se neda koupit automat, coz je celkem nesikovne.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Piatok 23.01.2015 21:00, RE: Zoom Zoom
Ne321 napísal:
Subaru je mimo. Za ty penize je jenom Forester a to je vyslovene pracovni auto do mesta to nema moc co nabidnout. Co se tyce Scout vs. Mazda CX-5, tak Scout je takova vetsinova volba ceskeho cloveka, ale Mazda je technicky mnohem pokrocilejsi auto. Doporucil bych zvazit CX-5 v benzinu a s automatem, benzin nezere o moc vice nez diesel a je spolehlivy, automat je nova rada Aisinu, uplne nekde jinde nez ta stara. Druha vec je cena, CX-5 je jako kazda dnesni Mazda velice draha, ale to plati i o Scoutu. Zvazil bych mozna noveho Qashqaie, neni to uz tak spatne auto a za mene penez. Akorat, ze tam se neda koupit automat, coz je celkem nesikovne.


Mazdy se mi líbí, ale v čem jsou technicky mnohem pokročilejší? Zrovna v případě CX-5 s dieselem mi konstrukce přijde podobná jako u konkurence. Vždyť kdo dnes vyrábí v kategorii spotřebních aut něco technicky odlišného?
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Sobota 24.01.2015 15:01, RE: Zoom Zoom
Mazdu si koupí pouze fanda....

pochopíte to,až budete cokoliv potřebovat opravit po záruce...
dlouhé čekací lhůty na náhradní díly a též minimální druhovýroba...

kdežto koncern opraví každý stréc v stodole
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Sobota 24.01.2015 23:06, RE: Zoom Zoom
stréc od piva napísal:
Mazdu si koupí pouze fanda....pochopíte to,až budete cokoliv potřebovat opravit po záruce...dlouhé čekací lhůty na náhradní díly a též minimální druhovýroba...kdežto koncern opraví každý stréc v stodole


Měl jsem Mazdy cca 14 let 626 a 6. Díly z druhovýroby i nové z autorizáku jsem sehnal do max. pár dnů nebo hned ze skladu, případně z vrakoviště Úvaly. Pochybuji že Stréc od piva má s Mazdou reálnou zkušennost...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.