0
späť
 

diskuze k tématu: výběr auta - Mazda 6, Honda Accord nebo Ford Focus?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 06.02.2013 01:27, výběr auta - Mazda 6, Honda Accord nebo Ford Focus?
Dobrý den, rád bych poprosil o radu s výběrem ojetého automobilu. Jezdit budu převážně o víkendu / dovolených delší trasy, předpokládaný roční nájezd je cca 20 000km. Rozpočet na nákup je 150 000 Kč. Vzhledem k nájezdu a servisu chci benzín a rád bych prostornější pohodlné auto, ve kterém bude i zábavnější svezení (nechci ale kombi - převážet tuny nákladu nebudu). Nakonec jsem výběr zúžil na dva \"japonce\" - Mazdu 6 2.0 a Hondu Accord 2.4 sedmé generace. Vzhledem k financím u těchto aut předpokládám rok výroby 2004-2006. Vzhledově se mi více líbí Honda, ale bojím se ceny náhradních dílů a také výběr na trhu není zrovna největší. Které z těchto dvou aut byste mi doporučili? Mimo těchto dvou zvažuji ještě jednu možnost - jít o třídu níž a pořídit si Ford Focus 2.0. S daným rozpočtem už jsou k dispozici i novější modely (2006+) a předpokládám tak lepší stav. Budu rád za každou radu, která mě nasměruje - momentálně si nějak nemohu vybrat. Spotřebu až tak neřeším, u všech aut předpokládám v oblasti 8-10 litrů.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 27.02.2013 23:17, Re:
Dobrý den. Na tento dotaz není tak lehké odpovědět. Všechna 3 auta mají špičkové jízdní vlastnosti. Z dvojice japonských vozů bych Vám doporučil spíše Mazdu 6. Ne, že by měla proti Hondě Accord nějaké zásadní výhody (naopak tato auta do puntíku splňují to, čím jsou japonské vozy pověstné - technologická vyspělost a hlavně spolehlivost), ale pokud už se něco pokazí, tak za náhradní díly dáte více právě u Hondy. Ford Focus je rovněž velmi dobré auto. Za peníze, které chcete do nákupu vozu investovat určitě seženete nejmladší exemplář, díky motoru 2.0 bude disponovat velmi dobrou dynamikou. Přeci jen je to ale vůz o třídu níže a nebude si Vás hýčkat tak, jako třeba Mazda 6.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.