0
späť
 

diskuze k tématu: Reálné náklady na provoz ojetiny: zjišťujeme kondici klimatizace (11. díl)

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
Bronn
počet príspevkov128
dátum registrácie23.11.2014
Štvrtok 27.05.2021 11:45, klimatizace
Docela me zaujaly ty ceny za klimu.

Diagnostika a kontrola těsnosti klimatizace: 650 Kč
Chladící plyn do klimatizace: 900 Kč
Olej do klimatizace: 140 Kč

Ja kdyz jsem pred par lety nechal udelat kontrolu tesnosti a doplneni chladiva, tak jsem platil celkem 500kc. To se ceny dnes takhle bezne pohybuji?

Dezinfekce ozónem: 650 Kč
Dezinfekční sprej do výparníku: 550 Kč

Dezinfekcni sprej se prodava v kazdem hobbymarketu za cca 200kc. A navic, pokud se nepletu tak cisteni ozonem se take pouziva k dezinfekci vyparniku, jaky ma tedy smysl pouzivat sprej i ozon soucasne?

Mozna se pletu, ale trochu mi prijde ze vas v servise natahli.
reagovať
danet - redakce TipCars
počet príspevkov535
dátum registrácie16.11.2012
Štvrtok 27.05.2021 13:20, RE: klimatizace
citácia:
reakce na: Bronn, 27.05.2021 11:45 (Docela me zaujaly ty ceny za k ...)


Dobrý den, přeposílám odpověď autora článku: "Dobrý den, děkuji za dotaz. K cenám se mohou vyjádřit ostatní dle svých osobních zkušeností. Takto mi to servis nacenil dle oficiálního sazebníku. Co se týká dezinfekčního spreje, v tomto případě byl dle informací mechanika použit Würth 300ml s dohledatelnou internetovou cenovkou kolem 450 Kč, takže zde zbývá 100 Kč, jako akceptovatelná přirážka servisu. Čištění ozónem bylo provedeno pro odstranění zápachu a bakterií z celého rozvodu klimatizace. Sprej je podle mých informací určen výhradně na desinfekci výparníku."
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Štvrtok 27.05.2021 21:46, cena souhlasí
Já se zase mohu vyjádřit k ceně chladiva. V posledních dvou letech se jeho cena zdvojnásobila. Muselo se totiž začít používat EU ekologické chladivo, které je podstatně dražší. Na druhou stranu má velkou výhodu v tom, že celkem dobře hoří a přitom uvolňuje kyanovodík - no neber takovou eko výhodnou nabídku ...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.