0
späť
 

diskuze k tématu: kolik km je rozumné

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Frankiee
počet príspevkov15
dátum registrácie02.11.2012
Pondelok 27.05.2013 10:02, kolik km je rozumné
Dobrý den,
už asi rok vybírám náhradu za postarší, leč stále funkční Mazdu 323F (chci Mazdu 6 2.0i, 2.3i 2006-2008 nebo Hondu Accord 2.4i 2004-2007, obojí kombi a s manuálním řazením), bohužel stále nemůžu natrefit na pěkný kus a to i na západ od našich hranic.
A teď proč vám píšu. Přečetl jsem spoustu diskuzí a zkušeností, ale zajímal by mě váš názor. Dá se nějak obecně říct s kolika najetými km má cenu ojeté auto kupovat ? Po shlédnutí mnoha inzerátů vidím že cca 5 let stará auta mají běžně najeto cca 150-200tis.km. Ale zhruba desetileté vozy mají najeto to samé ??? Samozřejmě víme čím to je, ale s tím se momentálně nedá nic dělat. A tak se zeptám, má cenu kupovat něco co má na budíku 120tis. a doufat a věřit že je to tak nebo radši koupit něco co má najeto 220tis. a aspoň vědět že není tachometr stočený ?
Někdo říká že Honda s 200tis. km je zajetá a někdo zase že vše po této hranici je vrak. Samozřejmě vím, že záleží na konkrétním kusu a na zacházení, ale prosím zda byste mohl napsat co tak zhruba auto může vydržet a jaké očekávat investice.
P.S.:spousta aut má servisku, ale víme jak to často chodí...
Děkuji za odpověď.
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Pondelok 27.05.2013 10:21, stav tachometru
Jsou různé firmy které to oveřují...každopádně by Vám měli zjistit za poplatek podle VIn kodu u daného autorizovaného prodejce postupné záznamy stavu tachometru popřípadě škodové události.
reagovať
Frankiee
počet príspevkov15
dátum registrácie02.11.2012
Pondelok 27.05.2013 11:59, kolik km
Ano, o tom vím a v případě aut prodaných u nás to tak i funguje. Ale u aut dovezených z ciziny si tím nejsem jist. Zajímalo by mě jestli se to dá zjistit přímo u dealera značky, máte s tím někdo zkušenost ? Jestli je to tak jednoduché že jim zavolám řeknu VIN a oni mi zjistí co mají o daném voze v databázi, nebo to jde jen písemně či osobně...
Před dvěma lety jsem koupil motorku čerstvě dovezenou ze Švýcarska a zdejší dealer KTM byl bez problému ochotný a schopný mi říct kdy se s tím co dělalo a kolik to má skutečně najeto (byla o 20tis.km stočená), tak jestli to takhle funguje i u aut.
Ptal jsem se ale spíš na to, do kolika najetých km je tak rozumné maximálně jít.
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Pondelok 27.05.2013 15:00, km
Mělo by to být zjistitelné i ze zahraničí. Nic méně si myslím že čím méně tím lépe, ale věřím ze japonské motory s takovým to objemem válců při 150 Tkm ješte dalších 150Tkm a více zvladnou. Na vrchol bych postavil vaši zmiňovanou hondu accord s vynikajícím motorem 2.4i kde jako plus bych zmiňil rozvodový řetez a lepší brzdy než u mazdy.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Pondelok 27.05.2013 15:43, Accord
Také bych dal Accorda na vrchol žebříčku, i když zrovna v kombajnu je hezčí Mazda. Kromě motoru pro něj hovoří i fakt, že jsem ho ještě neviděl rezavého, na rozdíl od M6. Co se týká kilometrů. Ne každé 5ti leté auto musí mít natočeno 200 000. Nejlepší je vybrat kus co jezdil do autorizáku, zajet k dealerovi a podívat se do jejich interního systému. Další možností je zajet na STK, kde se při každé prohlídce zaznamenávají km. U 5ti letého auta (po první STK) je to docela čerstvé, pak porovnám se skutečným stavem a serviskou. A jestli koupit auto s 250 000 km za 5 let? Pokud bude OK tak proč ne? Někdy je to lepší řešení než auto po dědovi s 50 000 za 10 let, kdy zase trpělo tím, že jezdilo málo.
reagovať
Frankiee
počet príspevkov15
dátum registrácie02.11.2012
Pondelok 27.05.2013 16:06, motor Honda
Právě že motoru se vůbec nebojím, je to přece Honda. Ale obavy plynou spíš už z celkového opotřebení věcí kolem motoru jako např. chladiče, kompresor a věci kolem klimatizace, různá čidla a potom díly na podvozku jako ložiska, brzdiče, čepy, tlumiče, jejich uložení a nevím co ještě.
Primárně chci toho Accorda a Mazdu mám jen jako zálohu (tu určitě od r.2007 výše kvůli korozi), ale sehnat kombinaci motor 2,4i, kombi a manuální řazení je věc téměř nemožná ačkoliv mám limit max. 200tis. A právě že v inzerci jsem narazil na Accorda z r.2004, CZ původ a najeto 220tis.km, takže by zbylo i dost na případné opravy, ale pořád mě straší ty km. Radši bych mladší, ale prostě nejsou. Vlastně jsou, ale v automatu a to ani za nic. Rada je jasná, jet se na auto podívat a pak se rozhodovat, ale mám to tam cca 500km a žádný známý mechanik se mnou nechce jet a sám toho moc nepoznám.
Jo kdybych chtěl tuctovou octavku jako každej "normální" člověk, tak jich mám na výběr spoustu
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Pondelok 27.05.2013 16:48, km
při nejmenším zajedte do dealera hondy nebo aspon STK, která Vám proklepne podvozek změří světla geometrii... navíc to většinou zmáknou za 200
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 15.07.2013 20:47, Re:
Dobrý den. Na Váš dotaz bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Každý s vozem najezdí roční jiný počet kilometrů, na jiných silnicích atd. Vše opravdu záleží na konkrétním majiteli, jak se k vozu v průběhu jeho vlastnění choval, jakou dopřával údržbu, a také po jakých silnicích jezdil. Důležitý je aktuální stav vozu, v řadě případů může být totiž automobil s 250 tis. najetých kilometrů v lepším stavu než kus se 150 tis. km. Můžete také využít služeb různých společností, které se zabývají prověřováním vozidel. Osobně bych se těchto starších japonských vozů nebál ani s vyšším počtem najetých kilometrů. Ještě se na jejich výrobě tolik nešetřilo a při správném zacházení a údržbě vydrží skutečně hodně.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.