0
späť
 

diskuze k tématu: jakou 10letou ojetinu do 180000?

kategórie zaradenia témy: automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
meksp
počet príspevkov4
dátum registrácie28.05.2016
Utorok 17.01.2017 23:06, jakou 10letou ojetinu do 180000?
Zdravím všechny, rozhoduji se mezi koupi vozu a netuším, které si mám pořídit při tom aby splnovalo mé požadavky jako: stáří auta cca 10let, cena do 180000, mělo by vydržet delší dobu zhruba 4-5 let, přijatelná spotřeba a také náhradní díly za dobrou cenu sedan, nebo hatchback... s autem najezdím 10-15tis. km (takže nejspíš benzín než naftu) potřeboval bych ho hlavně na cestu do práce, občasné výlety atp... Prosil bych radu, které vybrat jelikož jsem v tomto odvětví úplný lajk, každopádně padli mi do oka tyto modely: mazda 6, seat leon, bmw 325i, audi A4 nebo vw passat, ale nebráním se popřípadě i návrhu na koupi jiného vozu. Děkuju za případné odpovědi a rady.
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Utorok 17.01.2017 23:24, ...
Pokud chceš utratit 180 000,- za 10 let starý auto tak bych vzal něco u čeho to má smysl a ne Seata Takže např. Jaguar X-Type, BMW, Lexus... A pokud ti stačí něco normálního tak bych se díval za ty prachy po něčem s rokem výroby aspon 2012
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Streda 18.01.2017 07:56, RE: ...
PatM napísal:
Pokud chceš utratit 180 000,- za 10 let starý auto tak bych vzal něco u čeho to má smysl a ne Seata Takže např. Jaguar X-Type, BMW, Lexus... A pokud ti stačí něco normálního tak bych se díval za ty prachy po něčem s rokem výroby aspon 2012


To by mě zajímalo, jaký auto s rokem výroby 2012+ za 180 000Kč mu doporučíš...

Zatěch 180 to z tazatelova výběru bude krásná mazda 6 první generace z posledních let výroby... Leon bohužel nenabízí adekvátní motor a německá trojka deset let stará bude dražší... U audi by to mohlo být auto cca 2004-2006 z přelomu druhé a třetí generace. Do obou se v té době dával legendární motor 1,8T. Na sauto je teď na pohled moc pěkná červená druhá generace 2004 za 150 tiísc kč... Pokud ale není garáž, kam by šlo auto schovat, musí se počítat s tím, že lidi sou závistivý svině...
reagovať
Lubanvyr
počet príspevkov2
dátum registrácie15.12.2016
Streda 18.01.2017 09:26, Děkuji za radu....
Mazda byla taky mezi těmihle kandidáty mým favoritem co myslíte z hlediska spotřeby "žere" mazda méně než audi? a jaký motor doporučujete? (Přemýšlel jsem nad 2.0) popřípadě rok výroby?
reagovať
Pepee
počet príspevkov61
dátum registrácie09.02.2016
Streda 18.01.2017 09:52, RE: Děkuji za radu....
Lubanvyr napísal:
Mazda byla taky mezi těmihle kandidáty mým favoritem co myslíte z hlediska spotřeby "žere" mazda méně než audi? a jaký motor doporučujete? (Přemýšlel jsem nad 2.0) popřípadě rok výroby?


Kamarád koupil někdy v září Mazdu 6 kombi 1. gen, 2,0 108 kW, přelom 2006/2007, najeto 100 tis, krásná, zachovalá, s veškerou dokumentací, přivezená z Německa. Bylo to z nějakého bazaru v Kolíně, nebo někde tam, inzerát zde na Tipcars, cena byla tuším 155 tis. Měl jsem možnost se projet a je to super svezení, hydraulickej posilovač, super podvozek, točivej motor, rychlé reakce...kdo rád řídí, bude spokojen :) Spotřebu bych odhadoval v kombinaci mezi 8 a 8,5 litry.
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Streda 18.01.2017 12:21, RE: ...
KoobaS napísal:
PatM napísal:
Pokud chceš utratit 180 000,- za 10 let starý auto tak bych vzal něco u čeho to má smysl a ne Seata Takže např. Jaguar X-Type, BMW, Lexus... A pokud ti stačí něco normálního tak bych se díval za ty prachy po něčem s rokem výroby aspon 2012
To by mě zajímalo, jaký auto s rokem výroby 2012+ za 180 000Kč mu doporučíš...Zatěch 180 to z tazatelova výběru bude krásná mazda 6 první generace z posledních let výroby... Leon bohužel nenabízí adekvátní motor a německá trojka deset let stará bude dražší... U audi by to mohlo být auto cca 2004-2006 z přelomu druhé a třetí generace. Do obou se v té době dával legendární motor 1,8T. Na sauto je teď na pohled moc pěkná červená druhá generace 2004 za 150 tiísc kč... Pokud ale není garáž, kam by šlo auto schovat, musí se počítat s tím, že lidi sou závistivý svině...


Citroen C4, Peugeot 308, Renault Megane...Pokud chce něco většího tak r.v. 2011 Laguna, C5, ale samozřejmě může utratit ty peníze za 13 let starý auto
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Streda 18.01.2017 15:24, RE: ...
PatM napísal:
KoobaS napísal:
PatM napísal:
Pokud chceš utratit 180 000,- za 10 let starý auto tak bych vzal něco u čeho to má smysl a ne Seata Takže např. Jaguar X-Type, BMW, Lexus... A pokud ti stačí něco normálního tak bych se díval za ty prachy po něčem s rokem výroby aspon 2012
To by mě zajímalo, jaký auto s rokem výroby 2012+ za 180 000Kč mu doporučíš...Zatěch 180 to z tazatelova výběru bude krásná mazda 6 první generace z posledních let výroby... Leon bohužel nenabízí adekvátní motor a německá trojka deset let stará bude dražší... U audi by to mohlo být auto cca 2004-2006 z přelomu druhé a třetí generace. Do obou se v té době dával legendární motor 1,8T. Na sauto je teď na pohled moc pěkná červená druhá generace 2004 za 150 tiísc kč... Pokud ale není garáž, kam by šlo auto schovat, musí se počítat s tím, že lidi sou závistivý svině...
Citroen C4, Peugeot 308, Renault Megane...Pokud chce něco většího tak r.v. 2011 Laguna, C5, ale samozřejmě může utratit ty peníze za 13 let starý auto


Bavíme se o benzínových autech, taktže laguna i C5 vypadávají, protože na našem trhu v dané ceně nejsou. C4 a 308 nabízí buď problémovou 1,6 VTi, nebo 1,4 a ta, pokud vím, problémy nemá.
Megane má benzínové motory docela v pohodě, jen v případě 1,4 tCe je nutné akceptovat vyšší spotřebu...

Ještě pořád jsem ale nepochpil, v čem je lepší holá 5 let stará nižší střední třída, než deset let stará, slušně vybavená vyšší střední...
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Streda 18.01.2017 17:00, RE: ...
KoobaS napísal:
KoobaS napísal:
Ještě pořád jsem ale nepochpil, v čem je lepší holá 5 let stará nižší střední třída, než deset let stará, slušně vybavená vyšší střední...


Já mu nikde vyšší střední nerozmlouval. 10 letá E-Klasse nebo A6 bude samozřejmě jízdou úplně jinde, ale otázka jestli takové auto chce, když psal o nižší střední a střední třídě...
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 19.01.2017 08:20, RE: ...
PatM napísal:
KoobaS napísal:
KoobaS napísal:
Ještě pořád jsem ale nepochpil, v čem je lepší holá 5 let stará nižší střední třída, než deset let stará, slušně vybavená vyšší střední...
Já mu nikde vyšší střední nerozmlouval. 10 letá E-Klasse nebo A6 bude samozřejmě jízdou úplně jinde, ale otázka jestli takové auto chce, když psal o nižší střední a střední třídě...


O E-Klasse nebo A6 nepadlo ani slovo. Psal, že hlavním kandidátem je Mazda 6 a já si myslím, že z jeho výčtu aut je to jediná rozumná volba. Potom tam padla střední třída (3-er a A4), tyhle auta klidně, ale pro někoho pro koho jsou auta koníček a zvládne si je udržet v průběžně dobrým stavu. Budou ale o pár let starší než mazda. To o věku podle mě platí o Passatu. Ne že by věk hrál roli, ale myslím, že mazda vedle těch aut bude vypadat mnohem lépe a moderněji.

Pro tazatele: Ohledně spotřeby a volby motoru bych doporučil se obrátit na klubové mazda forum. Třeba tam bude i nějaký hezký kousek na prodej od fanouška...
reagovať
ewing1
počet príspevkov46
dátum registrácie29.05.2009
Štvrtok 19.01.2017 09:08, Volvo nebo Merucury
Auto do 10 let stáří a do 180 tisíc Kč. To bych si vybral asi buď nějaké Volvo (
pouze benzínové a buď V70 nebo S80) a nebo Mercury Grand Marquis, kterých ale u nás není mnoho.
Případně Lincoln Town Car nebo Ford Crown Victoria.
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Štvrtok 19.01.2017 12:05, RE: ...
KoobaS napísal:
PatM napísal:
KoobaS napísal:
KoobaS napísal:
Ještě pořád jsem ale nepochpil, v čem je lepší holá 5 let stará nižší střední třída, než deset let stará, slušně vybavená vyšší střední...
Já mu nikde vyšší střední nerozmlouval. 10 letá E-Klasse nebo A6 bude samozřejmě jízdou úplně jinde, ale otázka jestli takové auto chce, když psal o nižší střední a střední třídě...
O E-Klasse nebo A6 nepadlo ani slovo. Psal, že hlavním kandidátem je Mazda 6 a já si myslím, že z jeho výčtu aut je to jediná rozumná volba. Potom tam padla střední třída (3-er a A4), tyhle auta klidně, ale pro někoho pro koho jsou auta koníček a zvládne si je udržet v průběžně dobrým stavu. Budou ale o pár let starší než mazda. To o věku podle mě platí o Passatu. Ne že by věk hrál roli, ale myslím, že mazda vedle těch aut bude vypadat mnohem lépe a moderněji.Pro tazatele: Ohledně spotřeby a volby motoru bych doporučil se obrátit na klubové mazda forum. Třeba tam bude i nějaký hezký kousek na prodej od fanouška...


O vyšší stření jsi psal, ale pokud nechápeš ani vlastní text nebo si myslíš, že tam patří Mazda 6 tak je to pak těžký...
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 19.01.2017 13:12, RE: ...
PatM napísal:
KoobaS napísal:
PatM napísal:
KoobaS napísal:
KoobaS napísal:
Ještě pořád jsem ale nepochpil, v čem je lepší holá 5 let stará nižší střední třída, než deset let stará, slušně vybavená vyšší střední...
Já mu nikde vyšší střední nerozmlouval. 10 letá E-Klasse nebo A6 bude samozřejmě jízdou úplně jinde, ale otázka jestli takové auto chce, když psal o nižší střední a střední třídě...
O E-Klasse nebo A6 nepadlo ani slovo. Psal, že hlavním kandidátem je Mazda 6 a já si myslím, že z jeho výčtu aut je to jediná rozumná volba. Potom tam padla střední třída (3-er a A4), tyhle auta klidně, ale pro někoho pro koho jsou auta koníček a zvládne si je udržet v průběžně dobrým stavu. Budou ale o pár let starší než mazda. To o věku podle mě platí o Passatu. Ne že by věk hrál roli, ale myslím, že mazda vedle těch aut bude vypadat mnohem lépe a moderněji.Pro tazatele: Ohledně spotřeby a volby motoru bych doporučil se obrátit na klubové mazda forum. Třeba tam bude i nějaký hezký kousek na prodej od fanouška...
O vyšší stření jsi psal, ale pokud nechápeš ani vlastní text nebo si myslíš, že tam patří Mazda 6 tak je to pak těžký...


Omouvám se, mám tendenci střední a vyšší střední slučovat, respektive auta jako mazdu 6, mondeo, passat atd řadit do vyšší střední, protože imho tam rozměrově patří. V tomhle byla chyba na mé straně.
I tak si ale stojím za názerem, že je lepší deset let stará šestka než pět let starej francouz z nižší střední. Protože ta šestka bude za ty prachy v top stavu (poslední roky první generace) a ty hatchbacky budou mít nejspíš nějaký "ale." Tím nemyslím ve spolehlivosti, ale v aktuálním stavu... A to říkám jako nadmíru spokojený uživatel trojkovýho meganu...
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 20.01.2017 07:01, mazda
mazda 6 ve dvoulitru je vynikající volba, spotřebu udržíte do 8litrů
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.