0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinné auto do 150 000, velký kufr na psa

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
energy56
počet príspevkov4
dátum registrácie27.04.2016
Streda 27.04.2016 09:41, Rodinné auto do 150 000, velký kufr na psa
Dobrý den, vím že je tu ten dotaz pořád dokola, ale třeba mi poradíte ještě něco dalšího než to co mám vyhlídlé, případně mě od něčeho odradíte/doporučíte mi.

Plánuji koupit ojeté auto v ceně do 150 000 Kč. Vzhledem k nájezdu a pojíždění po městě a občasné dálkové cestě v benzínu.

Čekáme první dítě, tak bych rád něco bezpečného, s klimatizací, ESP.
Další, ale neméně podstatný požadavek je velký kufr, a tím myslím opravdu co největší, jelikož máme střední plemeno psa a děláme s ním i různé sporty = vozíme jej v látkové přepravce. Samozřejmě do budoucna společně s dalšímy zavazadly a kočárkem, takže velikost kufru je pro mě dost podstatná záležitost. Ovšem nechci zase auto připomínající obrovskou dodávku :)

Moji favorité a vytipované vozy (vše v benzínu):

Mazda 5 - dražší servis, koroze?, opotřebení zadní nápravy?
Opel Zafira II - kvalita Opelu? - jinak se mi asi zamlouvá společně s mazdou nejvíc.
Renalt Grand Scenic - Nevím zda jít do renaultu
CItroen C4 Grand Piccaso - nevím zda jít do citroenu
Toyota Corolla Verso - motorově, spolehlivostí a vzhledem splňuje vše, jen ten malý kufr :(
VW Touran - moc se mi nelíbí, ale asi by to byla rozumná volba i za cenu staršího ročníku
Seat Alhambra - vzhledově nic moc a navíc se dá sehnat víceméně jen v dieslu
Ford C-max - menší kufr
Ford S-max - spíš jen diesly

Možná ještě combíky
Ford Focus II combi
Ford Mondeo combi

Poradíte?




reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Streda 27.04.2016 10:07, RE: Rodinné auto do 150 000, velký kufr na psa
energy56 napísal:
Dobrý den, vím že je tu ten dotaz pořád dokola, ale třeba mi poradíte ještě něco dalšího než to co mám vyhlídlé, případně mě od něčeho odradíte/doporučíte mi.Plánuji koupit ojeté auto v ceně do 150 000 Kč. Vzhledem k nájezdu a pojíždění po městě a občasné dálkové cestě v benzínu.Čekáme první dítě, tak bych rád něco bezpečného, s klimatizací, ESP.Další, ale neméně podstatný požadavek je velký kufr, a tím myslím opravdu co největší, jelikož máme střední plemeno psa a děláme s ním i různé sporty = vozíme jej v látkové přepravce. Samozřejmě do budoucna společně s dalšímy zavazadly a kočárkem, takže velikost kufru je pro mě dost podstatná záležitost. Ovšem nechci zase auto připomínající obrovskou dodávku :)Moji favorité a vytipované vozy (vše v benzínu):Mazda 5 - dražší servis, koroze?, opotřebení zadní nápravy?Opel Zafira II - kvalita Opelu? - jinak se mi asi zamlouvá společně s mazdou nejvíc.Renalt Grand Scenic - Nevím zda jít do renaultuCItroen C4 Grand Piccaso - nevím zda jít do citroenuToyota Corolla Verso - motorově, spolehlivostí a vzhledem splňuje vše, jen ten malý kufr :(VW Touran - moc se mi nelíbí, ale asi by to byla rozumná volba i za cenu staršího ročníkuSeat Alhambra - vzhledově nic moc a navíc se dá sehnat víceméně jen v diesluFord C-max - menší kufrFord S-max - spíš jen dieslyMožná ještě combíkyFord Focus II combi Ford Mondeo combiPoradíte?


Máte nějaký konkrétní důvod k MPV? Kupte opravdu raději kombíka. Za 150 000 seženete i Citroën C5 v (stále ještě) aktuální generaci.
reagovať
energy56
počet príspevkov4
dátum registrácie27.04.2016
Streda 27.04.2016 12:02, MPV
Příkláním se k MPV z hlediska využitelnosti prostoru, možnosti sklápět sedačky - převážet kola atd.. MPV mi přijde také lepší do města z hlediska délky, kombi je už dost dlouhé na to, že má menší nebo stejný objem kufru. A jak říkám, vozíme psa, jezdíme na závody, budeme převážet kola, atd.. ale pokud by byl zajímavy prostorný kombi, určitě bych se mu nebránil. Váš zminovaný Citroen C5 určitě zařadím do hledáčku. Děkuji.
reagovať
energy56
počet príspevkov4
dátum registrácie27.04.2016
Streda 27.04.2016 15:29, toyota
ještě se mi líbí Toyota avensis v combi.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Streda 27.04.2016 16:39, Eurovany
Předpokládám, že jste právě kvůli vzhledu vyřadil řadu tzv. eurovanů? Pokud ne, mrkněte ještě třeba na Lancii Phedra.
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Streda 27.04.2016 22:03, RE: toyota
energy56 napísal:
ještě se mi líbí Toyota avensis v combi.


jedině v benzínu......
reagovať
Petr S
počet príspevkov1249
dátum registrácie28.11.2008
Streda 27.04.2016 22:11, RE: toyota
energy56 napísal:
ještě se mi líbí Toyota avensis v combi.


Kamarád s 2 dětmi měl dříve po tchánovi Mondeo, ale hatchback a labradora vozili na střední sedačce ve speciálních kšírech, což nebylo zrovna ideální :) Pak mu shodou okolností v 280 tkm komplet odešel motor (TDCi) a koupil Auris kombi. Teď psa vozí v kufru a prý je to v pohodě. Výhoda Aurisu kombi stejně jako tuším Avensisu je vertikální roletka nad zadními sedačkami, takže pes nemůže vlézt k pasažérům. Stejnou roletku má i Mazda 6 kombi. Auris kombi, ale za 150 tisíc asi sehnat nepůjde. Takže ten Avensis pro tenhle účel může být dobrá volba.
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Streda 27.04.2016 22:48, RE: toyota
Petr S napísal:
energy56 napísal:
ještě se mi líbí Toyota avensis v combi.
Kamarád s 2 dětmi měl dříve po tchánovi Mondeo, ale hatchback a labradora vozili na střední sedačce ve speciálních kšírech, což nebylo zrovna ideální :) Pak mu shodou okolností v 280 tkm komplet odešel motor (TDCi) a koupil Auris kombi. Teď psa vozí v kufru a prý je to v pohodě. Výhoda Aurisu kombi stejně jako tuším Avensisu je vertikální roletka nad zadními sedačkami, takže pes nemůže vlézt k pasažérům. Stejnou roletku má i Mazda 6 kombi. Auris kombi, ale za 150 tisíc asi sehnat nepůjde. Takže ten Avensis pro tenhle účel může být dobrá volba.


pes se nejlíp vozi v převozní bedně (kleci)...jednak to minimalizuje chlupy...pes necestuje po autě v zatáčkách a taky nezabije nikoho v případě intenzivního brzdění....takže za mne pes jedině dozadu do kufru do bedny....
Z toho výběru bych šel opravdu do Avensise.....otázkou zůstává dostupnost náhradních dílů..nevím jak to tam je jestli se již zlepšila situace na trhu?
reagovať
energy56
počet príspevkov4
dátum registrácie27.04.2016
Štvrtok 28.04.2016 09:59, RE: toyota
stréc od piva napísal:
Petr S napísal:
energy56 napísal:
ještě se mi líbí Toyota avensis v combi.
Kamarád s 2 dětmi měl dříve po tchánovi Mondeo, ale hatchback a labradora vozili na střední sedačce ve speciálních kšírech, což nebylo zrovna ideální :) Pak mu shodou okolností v 280 tkm komplet odešel motor (TDCi) a koupil Auris kombi. Teď psa vozí v kufru a prý je to v pohodě. Výhoda Aurisu kombi stejně jako tuším Avensisu je vertikální roletka nad zadními sedačkami, takže pes nemůže vlézt k pasažérům. Stejnou roletku má i Mazda 6 kombi. Auris kombi, ale za 150 tisíc asi sehnat nepůjde. Takže ten Avensis pro tenhle účel může být dobrá volba.
pes se nejlíp vozi v převozní bedně (kleci)...jednak to minimalizuje chlupy...pes necestuje po autě v zatáčkách a taky nezabije nikoho v případě intenzivního brzdění....takže za mne pes jedině dozadu do kufru do bedny....Z toho výběru bych šel opravdu do Avensise.....otázkou zůstává dostupnost náhradních dílů..nevím jak to tam je jestli se již zlepšila situace na trhu?



Ano, tento převoz psa je opravdu jedním z kritérií výběru auta. V současnosti vozíme psa v přepravní boudě na zadních sedadlech, ale pokud jedeme ve více než 2 lidech, tak má kšíry a je vzadu na sedačce = všude pouští chlupy.

Proto zastávám názor že by měl být v přepravce v kufru - kvůuli bezpečnosti psa i cestujících. navíc náš pes pokud není v přepravce, tak je trochu vystresovaný. Do budoucna počítám, že vždy budeme mít nějakého psa, takže opravdu chci rozmě velký kufr. takže velké kombi nebo MPV.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.