0
späť
 

diskuze k tématu: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, typ vozidla, osobní
prushna
počet príspevkov4
dátum registrácie10.06.2017
Streda 22.08.2018 17:49, Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
Ahoj,

chystám se obměnit vozový park. Za svůj aktuální vůz (VW Golf 6, 2.0 TDI, 103kw, 2012 Highline) jsem si vyhlédl Mazdu 3, benzínovej dvoulitr se 125 kw, vyrobenej v r. 2013, najeto 136 tis. km, cenovka 290 tis. Kč. Není to žádný skok kupředu, co se týče omlazení auta, ale toto auto je pro mě srdcovkou , co se týče vzhledu. Tím to i končí, kromě chvály na atmosférické motory od Mazdy a mě sympatického vzhledu jak interieru, tak exterieru, o tom autě prakticky nic nevím. A proto se obracím na Vás a žádám o Vaše názory či poznatky.

Dle prodejce se jedná o vůz ve vynikajícím stavu, v 11/2017 dotaženého ze Slovenska. Počet SK majitelů neznámý. V ČR majitelé dva, první auto po cca půl roce a něco prodal (na můj dotaz proč po tak krátké době, tak si koupil nový), dále si ho koupila ženská z účtárny prodejce, která ho ihned vrátila, protože ji zmizela chladící kapalina a k autu prý ztratila důvěru.

A já se ptám, na co se při prohlídce zaměřit, co si o výše uvedeném myslíte, prostě to do mě hrňte. Mám lehké pochyby z počtu majitelů v ČR za tak krátkou dobu.

Díky, David
reagovať
Citroenak
počet príspevkov718
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 24.08.2018 10:50, RE: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
citácia:
reakce na: prushna, 22.08.2018 17:49 (Ahoj,chystám se obměnit vozový ...)

Mam sice mazdu 6, ale poviem ti na co si davat pozor. Za prve, lak. Ak mas red soul, je to bieda a hned daj folie na predok. Ale ako som pocul, ostatne automobilky v tejto dobe na tom nie su lepsie. Dalej nastrek podvozku. Mam mazdu 6 2014, a spodok je cely akoby od vyroby hnedy. Utesujem sa ze je to povrchova korozia. A posledna vec, odhlucnenie. Vacsina ludi si toto auto kupi a dava ho odhlucnit. Su to lahke auta, preto do dveri nikto nedaval kila navyse. No a bonus, ak mas to radio, co ja, priprav sa na uzivatelske galeje. Vlastnosti: nepamata si, co naposledy hralo na usb (napr ja uz viem linkin park naspamet), neda sa posunut pesnicka dopredu, funkcia random hrania- kazdy den to zoradi v rovnakom poradi :D Radio je stredovek, aj platne ponukali viac funkcii. Ale da sa za 200 eur vymenit za android. Plusy si uz spomenul, k nim este paradne jazdne vlastnosti a spotreba.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Piatok 24.08.2018 14:58, RE: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
citácia:
reakce na: prushna, 22.08.2018 17:49 (Ahoj,chystám se obměnit vozový ...)


Mazdu neznám, ale podezřelé je to "zmizení chladící kapaliny" - zjisti podrobnosti co se stalo (vada nějakého dílu, proražený chladič ...?). Pokud kapalina nevytekla na parkovišti, ale při jízdě a přehřála motor, dal bych od toho ruce pryč (mohou být vady na pístních kroužcích, těsněních, jiné vnitřní vůle, motor může brát více oleje, atd... )

Při zkušební jízdě koukat na ukazatel teploty, po plynulém zahřátí motoru se ukazatel už nesmí pohnout.

V servise možno zkontrolovat, zda motor netlakuje do chladiče, chladící kapalina není od oleje, sliz nebo pěna na víčku oleje, atd...
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Sobota 25.08.2018 06:42, Me se to zda
Me se to zda na pet let stary auto s pochybnou minulosti tak o 100 tisic predrazeny.....
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 26.08.2018 10:57, Re...
Výměna to bude podle mě dobrá, ale tu Mazdu bych asi taky zvolil jiný kus, ideálně něco s cz historií, tahle se mi moc nezdá.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.