0
späť
 

diskuze k tématu: LPG – levnější provoz stále táhne (6. díl)

kategórie zaradenia témy:
freebike1
počet príspevkov14
dátum registrácie11.09.2015
Piatok 17.02.2017 09:23, LPG nebrat
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu. Vozidlo s LPG by mělo mít poloviční servisní interval výměny oleje oproti standartu. Většina vozů na to vůbec není stavěná a rozpadají se ventilová sedla . A rozhodně neprodlužuje životnost motoru. A prodat pak auto s plynem je největší obtíž. Prodává se déle a za méně peněz než to samé auto bez plynu. Nehledě na problém při STK , různé roční revize a nebezpečnost při dopravní nehodě. Návratnost peněz ? Relativní. Za mě nebrat.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Piatok 17.02.2017 11:49, RE: LPG nebrat
freebike1 napísal:
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu. Vozidlo s LPG by mělo mít poloviční servisní interval výměny oleje oproti standartu. Většina vozů na to vůbec není stavěná a rozpadají se ventilová sedla . A rozhodně neprodlužuje životnost motoru. A prodat pak auto s plynem je největší obtíž. Prodává se déle a za méně peněz než to samé auto bez plynu. Nehledě na problém při STK , různé roční revize a nebezpečnost při dopravní nehodě. Návratnost peněz ? Relativní. Za mě nebrat.


Vidím, že o tom víš úplné prd. Klidně můžu tvrdit opak, kdo jezdí na plyn, má vyšší nájezd a o auto se stará lépe.
Na zbytek nesmyslů se mi ani nechce reagovat.
reagovať
freebike1
počet príspevkov14
dátum registrácie11.09.2015
Piatok 17.02.2017 12:51, RE: LPG nebrat
capslock napísal:
freebike1 napísal:
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu. Vozidlo s LPG by mělo mít poloviční servisní interval výměny oleje oproti standartu. Většina vozů na to vůbec není stavěná a rozpadají se ventilová sedla . A rozhodně neprodlužuje životnost motoru. A prodat pak auto s plynem je největší obtíž. Prodává se déle a za méně peněz než to samé auto bez plynu. Nehledě na problém při STK , různé roční revize a nebezpečnost při dopravní nehodě. Návratnost peněz ? Relativní. Za mě nebrat.
Vidím, že o tom víš úplné prd. Klidně můžu tvrdit opak, kdo jezdí na plyn, má vyšší nájezd a o auto se stará lépe.Na zbytek nesmyslů se mi ani nechce reagovat.


To že někdo jezdí víc, automaticky neznamená , že se o auto stará lépe. Dělám v autech 22 let - co auto s LPG to problém. Amatérsky rozvrtaná kabeláž, nebezpečně upevněné různé hadičky a příslušenství různě dovrtané do motoru. A určitě bych si třeba nedal dětskou sedačku za sedadlo kde je umístěna nádrž na LPG v interiéru vozidla atd.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Piatok 17.02.2017 14:25, RE: LPG nebrat
freebike1 napísal:
...Dělám v autech 22 let - co auto s LPG to problém....


Asi máš v tom bazaru samý odpad, který už nikdo nechce.

reagovať
Jimm22
počet príspevkov10
dátum registrácie10.02.2017
Piatok 17.02.2017 19:07, LPG - servisní prohlídka
Trochu mimo téma, ale servisní kontroly LPG jsou povinné od kterého roku? Nebo byly vždy?
Já jen, že jsem tu četl každý rok serviska s plynem a když jsem ho měl před 10-ti lety ve favoritu, tak jsem za celou životnost auta nikdy nikde na servisní prohlídce LPG nebyl. A to jsem s tím autem odjezdil 6 sezón (cca 2005-2011) a musel samosebou i na technickou
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Piatok 17.02.2017 20:58, RE: LPG nebrat
freebike1 napísal:
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu. Vozidlo s LPG by mělo mít poloviční servisní interval výměny oleje oproti standartu. Většina vozů na to vůbec není stavěná a rozpadají se ventilová sedla . A rozhodně neprodlužuje životnost motoru. A prodat pak auto s plynem je největší obtíž. Prodává se déle a za méně peněz než to samé auto bez plynu. Nehledě na problém při STK , různé roční revize a nebezpečnost při dopravní nehodě. Návratnost peněz ? Relativní. Za mě nebrat.


na to,že děláte v autech přes 20 let,tak píšete hlouposti.Vše je o tom,nakolik profesionálně se montáž LPG provede,dále zde máme tovární zástavby a samozřejmě zvolit vhodný motor.Sám jsem s montáží LPG váhal a zbytečně přišel o dost peněz.Startuji a jezdím bez problémů,vozům příliš nerozumím,ale baví mě se o ně starat a údržbu nezanedbávám,spíš naopak.Jo a na STK problémy nejsou.
reagovať
sympatico
počet príspevkov54
dátum registrácie04.03.2014
Sobota 18.02.2017 21:35, LPG
freebike1 napsal :
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu


Děkuji pánovi za vysvětlení, jak hrozná jsou auta s pohonem na LPG. Najezdil jsem za posledních 12 let x-set tisíc km s auty na LPG ( zhruba 80tkm za rok ), vždy kupována jako ojetá se 150-200tkm na hrbu a prodávána 300tkm + , většinou po dvou letech. To samé kolega z firmy. Až na první výjimky jako byla Omega 2.0 z 97 a Shuttle 2.3 z 98 a Accord 2.4 '05, to byly vždy šestiválcové benzíny, u mě i kolegy.

Auta jsme nechávali přestavět, nejdřív ve Strakonicích, kde zapůjčili auto zdarma a druhý den bylo hotovo, pak u místního plynaře, ovšem nikoliv ex-bazarníka s dvoutýdenním kurzem, ale pána s inženýrským titulem z elektrotechniky.

A z mých zkušeností, NIKDY na autě nic nesvítilo a ani svítit nemá. Pokud ano, systém je špatně nastavený...z mých zkušeností nejvíc laborování bylo s 2.5V6 v Mondeu a 3.0V6 v Citroenu C5. Naopak nejvíc bezproblémově vycházela japonská auta, obzvlášť Honda. Jinak kolega momentálně už 150tkm na LPG v Infiniti FX35 ˇ07 a dva roky neví co je problém, a samozřejmě nic mu nikde nesvítí a nic se nerozpadá a startuje normálně. Já na Legendu KB1 najel bezmála 200tkm na LPG , auto šlo do světa a mělo hodně přes 300tkm a prodalo se během dvou týdnů...

Tak nevím, jaké jsou Vaše zkušenosti...já i kolega měníme olej v motoru po 10.000km max. Olej v automatu po 30.000km, a to vždy, u všech aut.
Momentálně, kvůli častým cestám Zurich a Berlín, jezdím kombíkem v naftě, je to koncernový čtyřválec v automatu a čtyřkole, za pár měsíců najeto 70tkm, a nejvíc ze všeho mi život otravuje chlazení turba na německých benzinkách :(. Tankuju Aral Ultimate, jezdím dlouhodobě za 8,5 a finanční úspora proti LPG žádná, jediné plus je v dojezdu...na LPG jsem většinou najel okolo 450km, s naftou okolo 700. I u nafty měním olej po 10tkm, a v DSG a haldexu po 30tkm, jak jsem byl zvyklý z bezínových aut...

Takže vaše tvrzení, jak majitlé aut na lpg na všechno kašlou asi vypovídá o dost specifické sortě klientů...mě naopak přijde normální se o auto starat a pak ho prodat bez problémů i s 350tkm na tachometru...všechny faktury si vždy schovávám, vše doložím, a když pak člověk vidí, že za poslední dva roky auto mělo patnáckrát vyměněný olej a filtry a šestkrát olej v automatu, neřeší stav tachometru, pochopí, že o auto bylo řádně staráno...

Takže opět pokoukávám po vhodných adeptech na koupi a přestavbu až to bude za rok aktuální, mezi nejvážnější kandidáty patří Subaru Outback 3.6, Infiniti M37 a pořád nesmyslně drahý Accord Crosstour 3.5...u Infiniti i Hondy vím, že zvládnou LPG úplně bez problémů, s 3.6 v Subaru zkušenost nemám, ale nebojím se toho- stejně jako u H6 stačí nastavit vypínání LPG u 3500 otáček a jezdit aspoň 20% na benzín, jak mi kdysi poradil jeden moudrý starý automechanik...a H6 co najely přes 200tkm na LPG jsem v německu už viděl pár viděl a fungovaly normálně..

Ano, pak samozřejmě není tak velká úspora jako při full jízdě na plyn, ale spíš řeším spolehlivost než úsporu za každou cenu...už jsem tu psal o kamarádovi s Foresterem 2009, co najel na LPG 550tkm, ovšem to byla tovární přestavba a ten tankoval benzín za pár stovek dvakrát za rok, tam už samozřejmě úspora byla markantní...A propo, toto auto vykoupil dealer Subaru zpět a velmi rychle prodal i s těmito kilometry...

Takže s Vámi nesouhlasím...lidi co se o auta nestarají je pak nemůžou prodat...Člověk, co se o auto stará, doloží to, prodá auto na LPG jako kterékoliv jiné...A je to asi dva týdny zpátky, na benzíně mezi Varama a Prahou jsem potkal pána s Civicem kombi, na LPG, tři roky starý...Pán byl také starší, motor byl 1,8 manuál, LPG od novoty, najeto asi 70tkm, jediný servis třikrát výměna oleje a filtrů a jezdí do 80hal na kilometr...pán říkal, že auto není žádný závodník, ale tři roky nic neřeší a jezdí za srandovní peníze, a tohle mi dává větší smysl než nějaký elektroauta a jiný ekonesmysly...
reagovať
cmk
počet príspevkov21
dátum registrácie24.10.2006
Utorok 21.02.2017 09:19, LPG pred 25 lety
Já mám pocit, že jsem se vrátil do doby před 27 lety, kdy LPG začínalo, lidi to měli na černo, v kufru hozenou propan-butanovou láhev, doma ruční čerpadlo, aby ji mohli naplnit, proban-butan do vařičů tehdy nekvalitní, špinavej, nutné permanentní čištění filtrů, ... Ano, pak by měl freebike asi pravdu...

Dneska ???
Jasně, když někdo šetří a nechá si udělat zástavbu od nějakýho joudy (a ne vždy garážník je jouda a ne vždy oficiální montážní dílna velkého distributora není jouda), kterej zprasí, co může, pak ano, pak se může stát, že jsou tam kravsky napojený kabely a hadice. Ale za to nemůže LPG, ale ten jouda, co to montoval.

S autem jezdím na servis každých 15.000 km na výměnu oleje (+další potřebné věci) - s LPG nebo bez. není jediný důvod tenhle interval zkracovat. Jouda je ten, kdo věří prodlouženejm intervalům a jezdí po 30.000.
Mám LPG v současném autě 155.000 km (auto najeto 330.000 km - Superb 2.8V6). A náklady za tu dobu navíc kvůli LPG? Ve 260.000 výměna filtru - s prací 300 Kč. Čidlo teploty reduktoru 150 Kč ve 310.000km. Ventily? Kolem 300.000 na mym motoru odchazi jejich tesneni a zacne to zrat olej... No nevim, me to furt zere stejne jako pred tema 155.000km. Jo, ted se chystam menit reduktor (1.500 Kc). Investice do LPG (montaz + udrzba) pod 30.000 Kc. Zatim usetreno 230.000 Kc. Myslim, ze za dobu, co to auto budu mit, usetrim tolik, ze to da na novy.

A co se tyce nadrze - Freebiku - vy uz jste videl nekdy aspon video vybuchu auta na LPG? Tusite neco o jakemsi ventilu, ktery to ma na nadrzi a proc tam je?

Tak nevim... Jestli ono to nebude proste tim, ze ne kazdy auto je na zastavbu idealni a ne kazda dilna to umi dobre. Ale rict generalne, ze LPG NE, to je naprosta hovadina.
reagovať
cmk
počet príspevkov21
dátum registrácie24.10.2006
Utorok 21.02.2017 09:28, RE: LPG
sympatico napísal:
pak u místního plynaře, ovšem nikoliv ex-bazarníka s dvoutýdenním kurzem, ale pána s inženýrským titulem z elektrotechniky


Kousek pred Benesovem?
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 21.02.2017 11:18, RE: LPG nebrat
freebike1 napísal:
capslock napísal:
freebike1 napísal:
LPG je vždy zásah do konstrukce vozu a vždy !!! je to nějaký problém. Svítí diagnostika z důvodu špatného spalování a poruchy třeba lamda sondy, špatné starty a vůbec nejzásadnější je, že šetřílkové co si toto pořizují samozřejmě šetří i na servisu. Vozidlo s LPG by mělo mít poloviční servisní interval výměny oleje oproti standartu. Většina vozů na to vůbec není stavěná a rozpadají se ventilová sedla . A rozhodně neprodlužuje životnost motoru. A prodat pak auto s plynem je největší obtíž. Prodává se déle a za méně peněz než to samé auto bez plynu. Nehledě na problém při STK , různé roční revize a nebezpečnost při dopravní nehodě. Návratnost peněz ? Relativní. Za mě nebrat.
Vidím, že o tom víš úplné prd. Klidně můžu tvrdit opak, kdo jezdí na plyn, má vyšší nájezd a o auto se stará lépe.Na zbytek nesmyslů se mi ani nechce reagovat.
To že někdo jezdí víc, automaticky neznamená , že se o auto stará lépe. Dělám v autech 22 let - co auto s LPG to problém. Amatérsky rozvrtaná kabeláž, nebezpečně upevněné různé hadičky a příslušenství různě dovrtané do motoru. A určitě bych si třeba nedal dětskou sedačku za sedadlo kde je umístěna nádrž na LPG v interiéru vozidla atd.


...ale posadit jí nad nádrž benzínu je ok...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.