0
späť
 

diskuze k tématu: LPG – levnější provoz stále táhne (4. díl)

kategórie zaradenia témy:
vendaa-z
počet príspevkov1
dátum registrácie23.12.2016
Piatok 23.12.2016 07:23, Jaká je životnost LPG nádže?
Dobrý den,
ve čtvrtém pokračování o LPG systémech píšete, že po deseti letech je potřeba jít na revizi nádrže ,
jejiž životnost je maximálně dvacet let ?! Já jezdím s tímto palivem od roku 1991 (žigul ,fiat 127, favorit, felicia, passat,naposledy 2x voyager ) odhaduji , že jsem kolem milionu najetých (částečně služebně)
a tím pádem i odservisovaných kilometrů . V servisech mi zatím po deseti letech vždy nádrž vyměńují ,
o možnosti prodloužení jsem neslyšel . Jak to tedy je?
Děkuji za odbornou odpověď.
Vašek
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 23.12.2016 09:04, LPG nádrž
záleží jaký systém používáte. V Oplu jsem měl klasickou polskou přestavbu STAG 300 a tam se nádrž musí měnit, ale například v Laguně bylo holanské Vialle a tam opravdu po 10 letech jdete na prohlídku, kde vám nádrž zkontrolují a prodlouží životnost o dalších 5 let, a poté můžete absolvovat ještě jednou a opět prodlouží o dalších 5 let. Takže je to 10+5+5. Takže Některé systémy mají nádrž opravdu na 20 let.
reagovať
ewing1
počet príspevkov46
dátum registrácie29.05.2009
Piatok 23.12.2016 12:06, nádrž
Záleží, kolik si berou peněz za kontrolu té nádrže. Nová nádrž není vůbec drahá. Třeba toroidní 45 litrů jsem kupoval přímo od výrobce v Polsku a stála kolem 1.500,- Kč. A to byla přesně ta, kterou jsem tam měl od montáže. Od stejného dodavatele. Pak zaplatíte pouze za výměnu. Je to rozhodně levnější si tu nádrž sám objednat a nechat pak vyměnit. Jinak vás natáhnou v servise... přihodí si tam několikrát na té ceně za nádrž a dali by vám úplně tu samou, kterou sami objednávají od stejného dodavatele (a oni mají asi jako velkoodběratel ještě nižší cenu...).

Někteří se sice budou ohánět tím, že nemůžou pak dát záruku atd.. Ale to je nesmysl. Záruku máte od dodavatele a od servisu máte záruku pouze za kvalitně provedenou montáž. Oni prskají jen kvůli tomu, protože z toho májí obrovský vývar. Takto si můžou naúčovat jen třeba dvě hodiny práce a to je rozdíl vydělat 600 - 1000 Kč a nebo třeba 4.000,-..
reagovať
lukas.01
počet príspevkov9
dátum registrácie23.12.2008
Nedela 25.12.2016 13:41, Vialle
Vialle používá LPi (vícebodové vstřikovaní kapalného LPG), čož znamená pumpu v nádrži LPG, tak tam možná tu životnost prodlužují.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.