0
späť
 

diskuze k tématu: Je Lancia Ypsilon z roku 2001 za 35.000 Kč dobrá koupě?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.06.2011 08:35, rada
V podstatě se jedá o jinak karosovaný Fiat Punto, vč. podvozkových skupin, brzd, motoru, převodovky...Hlavní rozdíl je v designu ale hlavně ve výbavě, za cenu Punta v základu dostanete klidně 4 airbagy a klimu. Navíc ten interiér je velice příjemný, útulný a přijde mi i na daný segment a dobu luxusní. Konkrétně s touhle motorizací jsem měl možnost chvilku jezdit a nemohu říci křivého slova, a paní které jsem to prodal mi už tři roky chodí děkovat, jak je spokojená. Ta moje byla ve světle modré metalíze a interiér v kombinaci světle modré a béžové byl skutečně pěkný, jen vyžadoval častější čištění. Překvapily mě některé detaily, např. možnost vypnutí airbagu spolujezdce, na daný segment a rok (2000) překvapivý prvek. Celkové zpracování rozhodně na vyšší úrovni než Punto, ale to je vzhledem k ceně, která byla klidně i dvojnásobná, pochopitelné. Rozhodně dobrá koupě, pokud je daný vůz zachovalý.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.06.2011 08:55, rada
Zdravím Vás,
před cca 2 lety jsem řešil také koupi druhého "popojížděcího " auta do rodiny a právě tato Lancia byla také jedním z favoritů. Sám jsem fandou Alfy, což neznamená, že bych pro manželku nekoupil třeba ww lupo. Konkrétně jsem se byl podívat na dvě ypsilonky v našich pražských bazarech a utekl jsem od nich, protože ty auta byla v hrozném stavu, včetně rezatého motoru, oprav ala izolepa a podobně. To auto je dle mého kamaráda, který ho má v rodině výborné - má ho také jako druhé pro manželku a je velice spokojen. Jde tedy asi jako u všech značek o konkrétní kus a zacházení předchozích majitelů. Pro Vaše info jsem nakonec koupil všemi pomlouvaný renault megan r.2003 1.4 benzín a do dneška naprostá spokojenost. Tedy jde opravdu o konkrétní kus. Pokud Vám bude tato Lancia doporučena i po zevrubné kontrole Vaším servisákem, proč nekoupit. Přeju hodně štěstí při výběru.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.06.2011 09:00, rada
uplne skludom, je to dobre auto, a nie je to len taka bezpohlavna poplnica....pekny, priestranny a prakticky voz, ktory nema kazdy druhy vodic. Ceny budu asi najhorsie okolo karosarciny, inak by to malo byt uplne ok. Spolahlivost v pohode. Spotreba vyborna.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 17.06.2011 10:10, označení na motoru
Nevíte někdo co je napsáno na tom krytu motoru? Zdá se mi, jako by pod tím "LANCIA" bylo 1.8
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 17.06.2011 11:08, RE: označení na motoru
ivan2 napísal:
Nevíte někdo co je napsáno na tom krytu motoru? Zdá se mi, jako by pod tím "LANCIA" bylo 1.8
Na fotografiích je Y s benzínovou osmiventilovou 1.2 o výkonu 44 kW (jedná o motor řady Fire vybavený centrálním vstřikováním).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 17.06.2011 13:20, Do Fiatu ne!
Nenechávajte vydělat přeškoleným kydačům hnoje. V těch autorizovaných servisech mají často takové mechaniky, že i garážista Toník z Horního Dloubalíkova by čuměl! Moje zkušenost.
Ten olej koupit na internetu (stačí zadat Selenia a už to jede...) a ty primitivní rozvody nechat v obyčejném slušném servisu a materiál koupit taky na netu. Ale ne u Eshit, nebo Autozprdelly, tam je přirážka za úsměv zhruba tak 25 procent. Jinak to auto je slušné...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 17.06.2011 13:27, RE: Do Fiatu ne!
gablenz napísal:
Nenechávajte vydělat přeškoleným kydačům hnoje. V těch autorizovaných servisech mají často takové mechaniky, že i garážista Toník z Horního Dloubalíkova by čuměl! Moje zkušenost.
Ten olej koupit na internetu (stačí zadat Selenia a už to jede...) a ty primitivní rozvody nechat v obyčejném slušném servisu a materiál koupit taky na netu. Ale ne u Eshit, nebo Autozprdelly, tam je přirážka za úsměv zhruba tak 25 procent. Jinak to auto je slušné...
A hlavně, tohle žádnou Selenii nepotřebuje. Tam stačí třeba nějaký Polonia Eksklusiff 10w-40 nebo Lidla Teknolodžy 10w-40- Naco do takové 1.2 lít 20K? Kup obyčejný Mogul a jedeš...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 18.06.2011 04:41, Koroze
Tohle auto trápí jiná věc než spolehlivost a tou je koroze, obzvlášť pokud bylo auto někde ťuknuté a mizerně opravené, rezivějí hlavně lemy kolem zadních podběhů a trochu zvláštně víko motoru kolem světel. Lancia si sice dala extra záležet na antikorozní úpravě, ale bohužel pod ní není zrovna kvalitní plech co se týče odolnosti proti rezivění, takže pokud se antikorozní vrstva někde poškodí, měla by se oprava udělat co nejpečlivěji. Viděl jsem asi 2 "Y" kde klempíř jenom sundal zadní plastový nárazník, když ho stahoval auto odřel (pod ním) a samozřejmě to tam nasadil zpátky, za 2 roky byl blatník nad tím prožraný skrz naskrz
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 14.02.2012 14:29, bezpečnost
týká se váš výběr bezpečnosti tak bych si toto auto nevybíral.
má pouze jeden airbag a v crash testu jen 2hvězdy.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.