0
späť
 

diskuze k tématu: Jaká je ojetá Lada Niva?

kategórie zaradenia témy:
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 21.04.2017 01:32, niva / jimny
Niva je asi přesně vozidlo určené pro Vaše použití, má však jednu nectnost a tou je koroze. Pokud byste sehnal zdravou a postaral se o protikorozní ochranu tak proč ne.
Jinak bych ještě popřemýšlel o další možnosti a tou je Suzuki Jimny.
reagovať
Kojot027
počet príspevkov111
dátum registrácie02.01.2011
Štvrtok 27.04.2017 15:47, Suzuki
Pokud bych byl se stávajícím Suzuki spokojen, pro to co dělám, pak bych zustal u značky a Jimmy nebo SX4 by byly moje volba. Do Nivy bych se nepouštěl za 150 bude auto sežraný rzí. I když bude stejný v terénu jako Suzuki, nebude v něm tolik komfortu. Jimmy i SX4 jsou uvnitř trochu jinde..než Niva.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 27.04.2017 16:44, suzuki vs lada niva
Vzhledem k primarne offroadovemu pouziti sx4 a podobne suv ne, i kdyz je to kvalitni auto ale nelze ho v terenu srovnavat s temito dvema. Navic ne vzdy je komfort plus, pokud polezu do auta se psem a v zablacenych holinach, tak budu preferovat spis jednoduchost
reagovať
Petris
počet príspevkov14
dátum registrácie27.04.2017
Štvrtok 27.04.2017 19:12, TATA XENON
https://www.tipcars.com/tata-ostatni/tata-xenon-klima-tazne-18490924.html
Podívejte se na tenhle zajímavý kousek.
Byl jsem před půl rokem ve stejné situaci jako vy - zemědělec, který potřebuje snadno převést cokoli, co se zemědělství týká. Narazil jsem na značku Xenon.
Popravdě nad touto červenou slintám! Jenže jsem si mezitím svoje vozidlo opravil, prošel technickou a tak nějak mi přirostlo k srdci.
Tata Xenon je dle mě jednoduché, levné, bytelné auto s poloměrem otáčení něco málo přes 10m!
Pokud by jste měl kdokoli otázky, klidně napište: llukaspetru@seznam.cz
Už bych jiné auto do terénu za tuto cenu nechtěl. Díly nejsou problém a po celou zimu mě nikde nenechalo.
reagovať
Odyone1
počet príspevkov13
dátum registrácie29.03.2017
Piatok 28.04.2017 12:10, RE: TATA XENON
Petris napísal:
https://www.tipcars.com/tata-ostatni/tata-xenon-klima-tazne-18490924.htmlPodívejte se na tenhle zajímavý kousek.Byl jsem před půl rokem ve stejné situaci jako vy - zemědělec, který potřebuje snadno převést cokoli, co se zemědělství týká. Narazil jsem na značku Xenon.Popravdě nad touto červenou slintám! Jenže jsem si mezitím svoje vozidlo opravil, prošel technickou a tak nějak mi přirostlo k srdci.Tata Xenon je dle mě jednoduché, levné, bytelné auto s poloměrem otáčení něco málo přes 10m!Pokud by jste měl kdokoli otázky, klidně napište: llukaspetru@seznam.czUž bych jiné auto do terénu za tuto cenu nechtěl. Díly nejsou problém a po celou zimu mě nikde nenechalo.


Doporučení idické rikši beru jako vtip zde pro pána s jasným cílem a chtíčem offroad schopného pracanta typu jimny a niva.

Já bych být pánem zůstal také u suzuki, pokud byl spokojen, pokud "ne" a chce měnit aby zkusil nové, nebál bych se ani té nivy, oprava koroze se řeší sama, a pokud dostane kousek bez rzi a pořáně jej ošetří, reznutí také lehce eliminuje.

Auta jsou to na práci a myslím si, že vozidla tohoto typu jsou ta, která udělají za investované peníze nejvíce práce - já sám jsem nivou ve svahu odtahal polom, který bych jinak musel dělat traktorem.

Proto Viva la Niva, a přeji hodně štastných pracovních KM!!!!

Komentář v článku o tom, že tam není elektronika beru jako vtip, radio si do auta přidělá každý kdo má ruce a ochotu hledat návod.
A co více v pracantovi potřebujete.

Neduhy vozu, jak bylo napsáno, řeztěz olejové náplně všechny, a pravidelně připojovat a odpojovat redukce protože jinak je to často hodně zatuhlé.
reagovať
Milouš1
počet príspevkov16
dátum registrácie10.07.2013
Sobota 29.04.2017 09:20, Indická rikša
Pokud pán, který tu Tatu nazývá indickou rikšou a jako vtip na doporučení auta do terénu, tak s ní má asi osobní zkušenosti. Ale já jsem ze zajímavost (protože také něco takového potřebuji) obvolal a napsal konkrétním lidem co toto auto vlastní, jaké s ním mají zkušenosti. Ale žádná negativa jsem nezaznamenal.. mluvit může jen ten, co ho má, zná a jezdí s ním a ne subjektivní pocit. Než předražené Hiluxe, Amaroky, L200 tak radši indickou rikšu na ulomek ceny a servis je na SK. LAda je sice fajň, ale nemá korbu - což je obrovské mínus v mojem případě.
reagovať
Gagarin_CCCP
počet príspevkov66
dátum registrácie02.01.2012
Utorok 02.05.2017 09:05, RE: Indická rikša
Milouš1 napísal:
Pokud pán, který tu Tatu nazývá indickou rikšou a jako vtip na doporučení auta do terénu, tak s ní má asi osobní zkušenosti. Ale já jsem ze zajímavost (protože také něco takového potřebuji) obvolal a napsal konkrétním lidem co toto auto vlastní, jaké s ním mají zkušenosti. Ale žádná negativa jsem nezaznamenal.. mluvit může jen ten, co ho má, zná a jezdí s ním a ne subjektivní pocit. Než předražené Hiluxe, Amaroky, L200 tak radši indickou rikšu na ulomek ceny a servis je na SK. LAda je sice fajň, ale nemá korbu - což je obrovské mínus v mojem případě.


v turecku tyhle krumply provozují, nevím, nepamatuji si, zda-li to byl přímo tento výtvor,ale myslím, že ano, měli ho na fabrice, kde jsem zprovozňoval stroj. Ptal jsem se, jaké tam mají s Tatou zkušenosti,protože je to pro nás "exotická" značka.
Odpověď, levné, ale na houno. Takže předpokládám, že chvíli to bude sloužit a pak to třeba půjde do kopru? Osobně nevím, čas ukáže. Jak dlouho automobil vlastníte a kolik má najeto?
reagovať
Odyone1
počet príspevkov13
dátum registrácie29.03.2017
Streda 03.05.2017 09:09, RE: Indická rikša
Milouš1 napísal:
Pokud pán, který tu Tatu nazývá indickou rikšou a jako vtip na doporučení auta do terénu, tak s ní má asi osobní zkušenosti. Ale já jsem ze zajímavost (protože také něco takového potřebuji) obvolal a napsal konkrétním lidem co toto auto vlastní, jaké s ním mají zkušenosti. Ale žádná negativa jsem nezaznamenal.. mluvit může jen ten, co ho má, zná a jezdí s ním a ne subjektivní pocit. Než předražené Hiluxe, Amaroky, L200 tak radši indickou rikšu na ulomek ceny a servis je na SK. LAda je sice fajň, ale nemá korbu - což je obrovské mínus v mojem případě.


Jsem skeptický k vozům, které si "někdo" vyrobí a má všechno "své" nevím kdo to bude opravovat kde budu brát náhradní díly a kde budu žebrat o servis. Nehledě na to, že nevím jak se dovolám reklamace.

Ačkoliv Lada nemá korbu, může mít tažné, ano vím tažné není to samé co korba - to uznávám v polomu s korbou a nebo s vlekem je to rozdíl, ale je to vše na promyšlení konkrétního člověka.

Omlouvám se za "urážku" auta, je to volba každého člověka a pojal jsem to až moc "agresivně".

Nicméně bych to vozidlo nechtěl ani zadarmo, stejně jako Ssangyong nebo podobná vozítka za v začátcích levné ceny.

PS: nedávno jsem sháněl díly na Ladu, dojel jsem do Prahy do prodejny, a ty ceny jsou více než lidové, to jsem opravdu nečekal po osobní zkušenosti s Hyundai, KIA, Toyota, VW apod.
reagovať
Petris
počet príspevkov14
dátum registrácie27.04.2017
Pondelok 08.05.2017 18:58, Tata zkušenosti
Nemyslím, že to patří do této diskuze o Lada Niva - asi napíšu samotnou recenzi na tento vůz.
Jen krátce:
Vůz Tata Xenon mám 2 roky, zrovna teď probíhá řešení mé první technické (podotýkám, bez problémů co se servisu a dílů týče) a najeto má vůz 112 XXX.
Vůz jsem koupil od zemědělské společnosti a nešetřili ho - bylo to na něm znát. O kvalitách vozu svědčí to, že měli ještě další 3. Letos prodali další dvě a kupují NOVÉ 3 vozy Tata Xenon.
Z mé zkušenosti, co se vozů týče, srovnal bych jej s Toyotou, či Nissanem. Pouze co se týče vlastností vozu. Toyota je pokládána za nesmrtelnou, to asi nikdo "neokecá" a Nissan je z mé zkušenosti o dost dražší na díly (to i Toyota a například L200) . S dalšími značkami jsem nepřišel do styku na delší čas, abych mohl objektivně hodnotit.

Musím dále uznat, že jsem doporučil Tata Xenon neuváženě. Pán chtěl opravdu Lada Niva a ta je v terénu jistě schopnější. Jen jsem chtěl upozornit na případné širší využití Pick-Up-u a ještě k tomu za podobné peníze.
Mé doporučení se spíše hodí do příspěvku ohledně Nissanu Navara.
reagovať
danet - redakce TipCars
počet príspevkov535
dátum registrácie16.11.2012
Utorok 09.05.2017 11:23, RE: Tata zkušenosti
Petris napísal:
Nemyslím, že to patří do této diskuze o Lada Niva - asi napíšu samotnou recenzi na tento vůz.Jen krátce:Vůz Tata Xenon mám 2 roky, zrovna teď probíhá řešení mé první technické (podotýkám, bez problémů co se servisu a dílů týče) a najeto má vůz 112 XXX. Vůz jsem koupil od zemědělské společnosti a nešetřili ho - bylo to na něm znát. O kvalitách vozu svědčí to, že měli ještě další 3. Letos prodali další dvě a kupují NOVÉ 3 vozy Tata Xenon.Z mé zkušenosti, co se vozů týče, srovnal bych jej s Toyotou, či Nissanem. Pouze co se týče vlastností vozu. Toyota je pokládána za nesmrtelnou, to asi nikdo "neokecá" a Nissan je z mé zkušenosti o dost dražší na díly (to i Toyota a například L200) . S dalšími značkami jsem nepřišel do styku na delší čas, abych mohl objektivně hodnotit.Musím dále uznat, že jsem doporučil Tata Xenon neuváženě. Pán chtěl opravdu Lada Niva a ta je v terénu jistě schopnější. Jen jsem chtěl upozornit na případné širší využití Pick-Up-u a ještě k tomu za podobné peníze.Mé doporučení se spíše hodí do příspěvku ohledně Nissanu Navara.


Dobrý den, za samostatnou recenzi budeme moc rádi. https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovať
Spunt
počet príspevkov1
dátum registrácie11.05.2017
Štvrtok 11.05.2017 09:13, Stroj!
Lada niva je stroj! obecně mám rád žigulíky a Nivu. Kamaráda Niva léta živí, tahá s ní materiál pro svou zámečnickou výrobu a výrobky (vrata, zábradlí, schodiště), jezdí s ní do lesa pro dřevo... Je to stroj, kterému by se němely počítat kilometry, ale motohodiny. Jednoduché, skvělá prostupnost terénem. Levné a dostupné náhradní díly.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.