0
späť
 

diskuze k tématu: Kupující zavařil motor

kategórie zaradenia témy: automobilky, ostatní, zábava, ostatní, typ vozidla, osobní
420smoker
počet príspevkov1
dátum registrácie15.09.2019
Nedela 15.09.2019 16:12, Kupující zavařil motor
Zdravím v pátek jsem vyměnil s jedním opálením typkem auto, v den výměny mé staré auto bylo v pořádku, ještě týden před týdnem se měnila nová vodní pumpa, a ten opálený týpek mi ještě ten den po koupi volá, co jsem mu to prodal že se mu auto uvařilo, nyní po mě chce náhradu za opravu ,nebo to bude řešit přes právníka, přitom mě se auto za celou dobu nedostalo voda na 90 stupňů ani se starou vadnou pumpou, s novou pumpou jsem jezdil týden a bez problémů, poradí mi prosím někdo jak postupovat....
V servisem mu prej řekli že je vadná hřídel vodní pumpu a prasklé těsnění pod hlavou, ale já si myslím že to že si nehodlal teplotu vody a uvařil auto nebo doslova ho dojebal svou vinou je jeho problém, ale nevím jak se na to nahlíží v právním postupů a navíc jsem v podmínce takže to právní cestou řešit nechci. Na to že pumpa na vodu byla měněna byl upozorněn auto si projel a prohlid, těsnění pod hlavou bylo v pořádku den prodeje když jsem měl auto ještě já, tak jsem kontroloval olej A vodu a vše v pořádku, prosím o pomoct....
reagovať
uwa1
počet príspevkov189
dátum registrácie18.10.2016
Pondelok 16.09.2019 15:00, RE: Kupující zavařil motor
citácia:
reakce na: 420smoker, 15.09.2019 16:12 (Zdravím v pátek jsem vyměnil s ...)


1. S opálenými týpkami sa neobchoduje!
2. Ak má auto teplomer chladiacej kvapaliny tak ho má vodič sledovať. A aj kontrolku teploty.

Nech si dá týpek vypracovať súdnoznalecký posudok a najme si právnika. Predpokladám, že to bolo auto v cene 1-2 platov, takže sa mu to určite oplatí. Len sa priprav na vyhrážky a ak vie kde bývaš aj na návštevy spolu s jeho súkmeňovcami. Takže do mobilu nainštalovať automatické nahrávanie hovorov a skladací pendrek do zadného vrecka.
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Pondelok 16.09.2019 15:05, RE: Kupující zavařil motor
citácia:
reakce na: 420smoker, 15.09.2019 16:12 (Zdravím v pátek jsem vyměnil s ...)


Jestli jste auto prodal za cenu mensi nez 1/10 puvodni ceny (ceny noveho modelu mozna take ?) tak se jedna o soubor nahranich dilu a soudit se o nej je z jeho strany nesmysl. Nehlede na to, ze by musel investovat do ukonu pro rozbehnuti soudu.
Spise to asi neudela, pokud udela, pak by nemel sanci na uspech.

Pokud auto stalo vice jak 1/10 ceny, je situacve jina a teoreticky be se moho jednat o skrytou vadu. Pak byste asi musel dokazovat ze tam vada pri predani nebyla, tedy asi znalecky posudek. Netusim, ktera strana spolu plati znalecky posudek. Mate uctenku od vymeny pumpy ? Nicmene neni jasne co se vlastne presne stalo ? Selhani pumpy, nebo jine zavineni pouzivanim ?

Vase potiz je asi ta podminka a tedy radeji vyhybani se soudu. Pravdepodobne to k soudu soudu nedotahne (musel by auto odstavit, neopravovat a nepouzivat), ale spolehat na to asi nelze. Zkuste odhadnout situaci a pripadne zkuste vyhovet nejakou drobnou slevou dodatecnou.

Berte prosim vyse uvedne radky bez zaruky. Treba se ozve nekdo trochu vzdelanejsi v pravu. Navic nepisete jake to bylo auto a cenu.

Hodne stesti preji.
reagovať
uwa1
počet príspevkov189
dátum registrácie18.10.2016
Pondelok 16.09.2019 15:16, RE: RE: Kupující zavařil motor
citácia:
reakce na: Driver79, 16.09.2019 15:05 (Jestli jste auto prodal za cen ...)

To s tou desatinou ceny má nejakú oporu v zákone?
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Pondelok 16.09.2019 15:19, RE: RE: RE: Kupující zavařil motor
citácia:
reakce na: uwa1, 16.09.2019 15:16 (To s tou desatinou ceny má nej ...)


Nevim, mozna nejaka bezna praxe. Nicmene je to na tomto foru hojne uzivana formulace.
Ale nachytal jste me na svestkach, chce to kolem toho trocuh pohledat.
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Pondelok 16.09.2019 15:21, Uz se to tu resilo kdysi
https://www.tipcars.com/forum/fiat/skryta-zavada-automobilu-132192.html
reagovať
uwa1
počet príspevkov189
dátum registrácie18.10.2016
Pondelok 16.09.2019 15:29, RE: Uz se to tu resilo kdysi
citácia:
reakce na: Driver79, 16.09.2019 15:21 (https://www.tipcars.co ...)

Jediná zmienka o desiatich percentách je tam od rovnakého právneho experta ako ty.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.