0
späť
 

diskuze k tématu: Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
UberBrahma
počet príspevkov3
dátum registrácie05.02.2019
Utorok 05.02.2019 19:38, Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?
Dobrý den,
mám takový, asi trochu patetický dotaz, který mi ale v poslední době "nedá spát". Asi bych rád slyšel nějaké argumenty od odborníků, než se rozhodnu. Momentálně jsem v situaci, kdy mám Opel Zafira B, rv 2005, 1.9cdti, 88kw. Má najeto 340tis. Není to žádné "bezproblémové" auto, mám ho rok a půl, najezdil jsem s ním cca 60 tis km a kromě spotřebních věcí(rozvody, čepy, brzdy, olej) jsem dělal repas alternátoru a startéru + nějaká elektronika. Má také nějaké mouchy, které už neřeším. Situace je taková, že jsem měnil práci, budu teď najíždět 60-75tis km ročně a každý km bude odměněn 5,5kč. Otázka tedy zní - dojezdit Zafču, dokud bude moct a počítat s brzkými náklady a pak už ji neprodat, ale bez nutnosti měsíčních nákladů - splátky, havarijka X koupit nové nebo zánovní auto a po záruce ho poslat dál a furt dokola? (tady je problém, že nemám teď vlastní zdroje-tzn. do nákladů bych musel započítat splátku a na novější auto samo havarijko, které na Zafiru neřeším. Nebo nějaký druh leasingu?
Možná to vyzní jako naprostá blbost, ale fakt nevím, jak se rozhodnout, takže dopředu děkuji za jakékoli názory :)
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Streda 06.02.2019 08:55, RE: Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?
citácia:
reakce na: UberBrahma, 05.02.2019 19:38 (Dobrý den, mám takový, asi tro ...)


Ta odměna 5,5 Kč na Km je čistě jenom na auto, nebo i včetně mzdy?
Pokud je to první varianta, tak bych se snažil dojezdit zafiru co to půjde. Počítám, že včetně servisu může jezdit tak za 4kč. Ten zbytek bych si odkládal na budoucí auto...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 06.02.2019 09:34, RE: Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?
citácia:
reakce na: UberBrahma, 05.02.2019 19:38 (Dobrý den, mám takový, asi tro ...)

Ahoj, tchán má VW T5 1.9 TDI 2005 a věř, že měnil už kde co , takže mě připadá tvůj soupis oprav docela ok. Pravda najeto má skoro 500tis.km, ale pořád se to oplácí více, než nový vůz.

Za mě bych ještě zkusil 100tis.km dát Zafiře, můj kamrád takhle dojíždí už třetím rokem Ranault Lagunu II 1.9 DCi 88kw a pořád nechce odejít a tak ušetřil opravdu nemalé peníze, ikdyž počítam občasné opravy(spojka, zadní náprava, startovací karta, mechanika okna dveří), kotouče, tlumiče... No zkártka má najeto cca 420tis.km a jezdí dál a pořád cca za 6l a to stojí za to....
reagovať
UberBrahma
počet príspevkov3
dátum registrácie05.02.2019
Streda 06.02.2019 10:34, RE: RE: Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?
citácia:
reakce na: KoobaS, 06.02.2019 08:55 (Ta odměna 5,5 Kč na Km je čist ...)


Jen auto, tzn. cca 1.8kč z toho jde na naftu, zbytek do kapsy+amortizace.
reagovať
UberBrahma
počet príspevkov3
dátum registrácie05.02.2019
Streda 06.02.2019 13:11, RE: RE: Koupit zánovní/nové nebo dojezdit ojeté?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 06.02.2019 09:34 (Ahoj, tchán má VW T5 1.9 TDI 2 ...)


Tak, má ještě mírné mouchy, které až tak neřeším, klima nechladí (naplnit nejde, takže nějaká hadička nebo kompresor), furt mě otravuje palubní PC, že mám doplnit chladící kapalinu, přitom je ok(asi čidlo) a nezamykaji se jedny dveře ( kontakty, dráty)... Ale jinak je furt celkem OK, takže ta varianta dojezdit je pro mě stále nejaktuálnější, ale víc hlav, víc ví :)
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.