0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě auta z bazaru-dovoz-exekuce

kategórie zaradenia témy: poradna, dovoz vozidel, automobilky, německá vozidla
Matysek84
počet príspevkov2
dátum registrácie26.06.2022
Nedela 26.06.2022 01:03, Koupě auta z bazaru-dovoz-exekuce
Zdravím, chci se zeptat, dneska jsem koupil ojetý vůz z bazaru, který je dovezeny z Německa, dostal jsem k tomu německý malý a velký technicky průkaz na přihlášení a veskere papíry k přihlášení, na smlouvě je uvedeny bazar jako zprostředkovatel a když jsem si doma zkouknul majitelku vozu, tak je na ni uvalena exekuce..evidentně majitelka při převozu do ČR auto neprihlasila, když jsou pouze německé techničaky, tudíž exekutor nekde zjisti, ze auto koupila a prodala ho bazaru?ja jen, aby mi za měsíc nejlepší exekutor na dveře, ze si jde pro auto…diky za info
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 26.06.2022 09:55, RE: Koupě auta z bazaru-dovoz-exekuce
citácia:
reakce na: Matysek84, 26.06.2022 01:03 (Zdravím, chci se zeptat, dnesk ...)


Pokud je bazar zprostředkovatelem, tak auto majitelka do bazaru neprodala - bazar jen hledal za provizi kupce na základě jejího pověření. A pokud je majitelka v exekuci, neměla by auto ani prodat. O exekuci nemusel bazar ani vědět. Teoreticky samozřejmě ve zprostředkovatelské smlouvě má být nějaká formulace o tom, že majitelka není v exekuci, že je oprávněná auto prodat atd., ale papír snese ledacos. Doporučuju odstoupit od kupní smlouvy a chtít peníze zpět, ale myslím, že bazar od toho dá ruce pryč a budete si to muset společně s právníkem řešit přímo s majitelkou.
reagovať
Matysek84
počet príspevkov2
dátum registrácie26.06.2022
Nedela 26.06.2022 16:17, RE: RE: Koupě auta z bazaru-dovoz-exekuce
citácia:
reakce na: Giorgio, 26.06.2022 09:55 (Pokud je bazar zprostředkovate ...)
Mne jde spis o to, jestli exekutor nějak zjisti, ze majitelka to auto koupila, když ho na sebe nebude prihlasovat…
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 26.06.2022 20:39, RE: RE: RE: Koupě auta z bazaru-dovoz-exekuce
citácia:
reakce na: Matysek84, 26.06.2022 16:17 (Mne jde spis o to, jestli exek ...)


Zjistit to může například kontrolou výpisu z jejího účtu (pokud v době nákupu nebyl obstaven), nebo z hlášení toho, kdo to prodal (dovozce), no a samozřejmě z registru vozidel - auto přihlašujete na základě nabývacího titulu, tj. kupní smlouvy, kde je uvedena majitelka. Jestliže ale z titulu exekuce nemůže majitelka volně nakládat se svým majetkem, tak to auto nemůže jen tak prodat. To, že v registru nefiguruje jako vlastník a provozovatel (nemá auto přihlášené na sebe), vás nezachrání. A jestliže jste si vědom této právní vady, neobstojíte u soudu s argumentací, že jste auto koupil v dobré víře. A ze stejného důvodu jej nemůžete ani prodat dál. Pokud si to auto chcete nechat a mít klid, že vám zůstane, kontaktujte daného exekutora.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.