0
späť
 

diskuze k tématu: Konečně pohodlné auto na české silnice

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Uzivateltipcars
počet príspevkov7
dátum registrácie03.11.2008
Piatok 10.05.2019 13:23, Konečně pohodlné auto na české silnice
Dobrý den,

Mám 190cm a již dlouhou dobu hledám prostorne auto vpředu i vzadu (stačí sedan), bez kolenoveho trýznítka a s adekvátní loketni opěrkou, mnoho vozů ji má nízko a po x hodinach ve voze bolí záda z toho jak jsou skloněná na stranu. Prosím Vas o pomoc/radu, které?
Požadavky:
1) Cenově bude dostupné pro nižší střední třídu, tedy max cca do 500tis zánovní nebo okolo 200-300tis ojeté.
2) Pohodlný podvozek, mám na mysli co nejlepší odfiltrovani hrbolů a děr na zoufalých silnicích středočeského kraje a Prahy.
3) Určitě automat, nejlépe klasiku, neb dle někoho prý dsg trpí ve městě (kolony).
4) Prostorné velikostí jako superb 3gen, Chrysler 300C. (Stačí mi 4-5 míst)

Můj roční nájezd činí cca 30-40tis km, jednotlivé jizdy převážně délky 5-20km, tedy krátké.

Stačí pokud vozidlo vydrží 6let, poté plánují doplaceni úvěru a pořízení jiného, pokud bude třeba.

Zatím se mi jeví jako ideál superb s DCC podvozkem, ovšem stále se pohybují jako ojeté okolo 500tis a to je moc a navíc mají dsg.

Benzín/ cng / lpg / nafta, nebráním se žádnému pohonu, pokud bude finančně výhodný nebo ospravedlní nižší pořizovací cenu vs. následný provoz.

Děkuji moc.

Tomáš
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.05.2019 15:12, RE: Konečně pohodlné auto na české silnice
citácia:
reakce na: Uzivateltipcars, 10.05.2019 13:23 (Dobrý den,Mám 190cm a již dlou ...)

Ahoj za mě normální Ford Mondeo 2.0 TDCi nebo 2.2 TDCi. Má ho kamarád vysoký přesně jako ty a libuje si. Jenom ne Superb II, ten podvozek se houpe i v příčném směru, moc radosti z jízdy neudělá a ostatním je ve voze špatně
reagovať
Uzivateltipcars
počet príspevkov7
dátum registrácie03.11.2008
Pondelok 13.05.2019 15:27, RE: RE: Konečně pohodlné auto na české silnice
citácia:
reakce na: BobanHTP, 13.05.2019 15:12 (Ahoj za mě normální Ford Monde ...)


Ahoj, děkuju za doporučení, taky nad ním přemýšlím, zkusím ho někdy osedlat :)
Mám za to že ale klasicky automat, myslím planetový, ne dsg, montuje ford jen do benzinu, v naftě prý jen dsg, tak zkusím to ještě někde ověřit.
Jinak jsi mel na mysli Superb III, ne II.
Já v něm jel a mě se právě to houpani velmi libi. Ale jsou drahý.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.05.2019 16:29, RE: RE: RE: Konečně pohodlné auto na české silnice
citácia:
reakce na: Uzivateltipcars, 13.05.2019 15:27 (Ahoj, děkuju za doporučení, ta ...)

Ahoj, určitě bych se projel a něco vybral, protože každému sedí něco jiného Fordí Powershift neškube ale klasický měnič to není jak píšeš. ..

V současné době nejchválenější klasický automat je od PSA EAT8, který je dostupný snad ve všech modelech od 2008 výše.Díval jsem se na skladovky, jsou tam nové kombíky 308 1.5 BlueHDI EAT8 těsně přes 500tis.kč, ale nevím jestli je to tvoje krevní skupina Moje kamarádka má tohle v manuálu a výhodou parádní spotřeba, i dálnice do 5,5l, to už je dost ušetřených peněz při nájezdu 40tis.km.

Co se týká pohodlí, tam chválí řidiči ergosedadla v Oplu, kdy skladovka Opel Astra kombi 1.6 CDTI ET6 vyjde nová opět něco málo přes 500tis.kč. Opět nejde o střelu ala 2.0 TDI, jenže jako celek Ti může vůz sednout více než DSG, která občas škube.

Ještě bych zkusil projet Opel Insignia 2.0 DCI automat, možná zaujme...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.