0
späť
 

diskuze k tématu: Kia: Dáme vám záruku na 150 tis. km!

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 09:06, ....
můj názor je že by všeobecně uznávané automobilky vychvalující svoji rádobykvalitu (WV, audi, MB, škoda apod) mohli o té kvalitě jen přestat žvanit a také ji konkrétně zohlednit vůči klientům..............proč se škodovky bojí delších záruk když jsou tak kvalitní............
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 09:32, RE: ....
lexus napísal:
můj názor je že by všeobecně uznávané automobilky vychvalující svoji rádobykvalitu (WV, audi, MB, škoda apod) mohli o té kvalitě jen přestat žvanit a také ji konkrétně zohlednit vůči klientům..............proč se škodovky bojí delších záruk když jsou tak kvalitní............
ach jo co to zase meleš? a proč se větší záruky bojí bmw, mercedes, jaguar, nebo mitsubishi?? Nemám pocit, že by se jí nějaká automobilka musela vyloženě bát, jak tady blekotáš o škodovce. Zkrátka KIA udělala obrovský krok vpřed(vím z vlastní zkušenosti) a pokud chce konkurovat jiným, zavedeným značkám, musí vším možným a tím pádem zvýšenou a prodlouženou zárukou, která má ale taky svoje dost přísné podmínky. Ale je to dobře, když před 15 lety dávalo jako snad jedinný Mitsubishi záruku 3roky nebo 100tis km byla povinná záruka půl roku. teď je za zákona 24 měs a nemyslím, si, že by s tím měl někdo zásadnější problém, proto chápu, že kia vyrukuje s takovou super zárukou..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 10:17, RE: ....
cruise napísal:
ach jo co to zase meleš? a proč se větší záruky bojí bmw, mercedes, jaguar, nebo mitsubishi?? Nemám pocit, že by se jí nějaká automobilka musela vyloženě bát, jak tady blekotáš o škodovce. Zkrátka KIA udělala obrovský krok vpřed(vím z vlastní zkušenosti) a pokud chce konkurovat jiným, zavedeným značkám, musí vším možným a tím pádem zvýšenou a prodlouženou zárukou, která má ale taky svoje dost přísné podmínky. Ale je to dobře, když před 15 lety dávalo jako snad jedinný Mitsubishi záruku 3roky neb...
Já si myslím, že to KIA má velmi dobře spočítané. To že mám záruku 5 a 7 let, je taky podmíněno tím, že budu po celou doubu záruky navštěvovat pouze značkový servis. A ten není zadarmo! U takovýho auta můžu akorát dolévat kapaliny a měnit žárovky. Ale i tak je to super. Pět let auto bez větších investic. Myslím že pro firmy to bude zajímavá alternativa k Fábiím a Octávkám.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 11:16, Spolehlivost
Jak uz bylo receno, kdyz 5 - 7 let zaruky, musite pouze do znackoveho servisu, ale zase kdzy platite akroat spotrebni material tak se to vyplati. Muzete si vymenit olej doma levneji, ale pak se neco casem rozbije a platite ti ze sveho. Takle zapaltite draz za olej a tyhle veci, ale mate jsitotu kolik bude pristi navsteva stat, protoze nic jineho platiti nebudete. Jinak vetsina automobilek nabizi prodlouzeni zaruky. Vim ze Fiat, Peugeot i Ford maji moznost prodlouzit o dalsi 2 roky, fiat dokonce o 4 roky. Takze nove stilo muzeme mit celkvoe s 6ti letou zarukou. Vetsinou ty dva royk stoji okolo 12 tis co z neni tak hrozne za tu jistotu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 11:21, Kvalita z Koreje
Emoce a setrvačnost myšlení hrají své. Proto se stále mnoho lidí kouká na korejské značky skrz prsty. Před deseti, možná ještě před pěti lety byly tyto vozy někde jinde, dnes se však vyrovnají evropské konkurenci a v mnohém ji předčí. Vlastním 2. vůz Hyundai (Accent, Elantra CRDi) a nezažil jsem žádný technický problém, i když, pravda, vozy mají najeto dohromady 70 tis. km. Zejména u evropských vozidel je patrné snižování výr. nákladů, a to na úkor kvality a životnosti komponentů. Poslední příklad - Škoda začala nakupovat díly a součásti v Číně. Proč ne, ale nepochopím, že se i přesto divají "škodováci" na auta z Koreje (nikoli severní) spatra. Co budou říkat na to, že Hyundai a do jisté míry i KIA bude domácí značka?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.01.2007 11:23, RE: na okraj - olej
Martin napísal:
Jak uz bylo receno, kdyz 5 - 7 let zaruky, musite pouze do znackoveho servisu, ale zase kdzy platite akroat spotrebni material tak se to vyplati. Muzete si vymenit olej doma levneji, ale pak se neco casem rozbije a platite ti ze sveho. Takle zapaltite draz za olej a tyhle veci, ale mate jsitotu kolik bude pristi navsteva stat, protoze nic jineho platiti nebudete. Jinak vetsina automobilek nabizi prodlouzeni zaruky. Vim ze Fiat, Peugeot i Ford maji moznost prodlouzit o dalsi 2 roky, fiat dokonce ...
Olej si můžete i do značkového servisu přinést vlastní a nemusí to být nejdražší Castrol. Stačí jen, aby odpovídal výk. specifikaci API podle požadavku výrobce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.01.2007 16:20, Vubec se nedivim
Mam Hyundai Elantra 1600 benzin, 92000 km, mimo vymeny zarovek nebyly naprosto zadne zavady! Podle zkusenosti jinych to neni zadna vyjimka. Strasne mne pobavi, kdyz nekdo tvrdi, ze korejce nikdy kvuli kvalite. Predtim jsem mel 3 skodovky, tak vim, o cem mluvim. Vubec se nedivim, ze si troufnou prodluzovat zaruku na 7 let.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.01.2007 20:59, RE: Vubec se nedivim
od čtenáře napísal:
Mam Hyundai Elantra 1600 benzin, 92000 km, mimo vymeny zarovek nebyly naprosto zadne zavady! Podle zkusenosti jinych to neni zadna vyjimka. Strasne mne pobavi, kdyz nekdo tvrdi, ze korejce nikdy kvuli kvalite. Predtim jsem mel 3 skodovky, tak vim, o cem mluvim. Vubec se nedivim, ze si troufnou prodluzovat zaruku na 7 let.
Buďrád,kolega měl elantru a měnili mu řídící jednotku motoru,ovládání klimy,stále zlobil imobilizér.Ještě v záruce vše měněno a těsně před doplacením odešlo abs,kde mu vyměnili elektroniku s kabeláží.Pak to prodal- protiůčtem za 96000,po 4 letech a 110000km najetejch a protože je to bejvalej lampasák - jinak si tu ůchylku nedokážu vysvětlit,tak si vzal zase to samý auto na splátky.Jelikož jeho předešlý auto byla škoda 105,tak si asi myslí,že elantra je supr kára.Tak abych to ukončil,proti škodě105,favoritu a feliciji to kára je,ale já si to nikdy nepořídím - je to jako s těma věcma od větnamců.Levný a za chvíli na hovno!
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.