0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké nové auto do 300 tisíc?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, korejská vozidla
Ondra93
počet príspevkov2
dátum registrácie26.03.2014
Štvrtok 15.09.2016 10:13, Jaké nové auto do 300 tisíc?
Dobrý den chtěl bych si koupit auto, rozpočet +- 300 tisíc, max 350tis. Stačil by mi i hatchback/ale spíše kombi nižší střední třídy, plánujeme rodinu.
Nejspíš bych volil nové auto se zárukou, nebo zkusit pár let starou ojetinu za tu cenu? Auto bude sloužit na ježdění do práce cca 25km tam, 25km zpět, různé ježdění v okolí atd.
Roční nájezd okolo 15-18 tisíc km.
Moje typy: kia ceed, Seat Leon, Opel Astra....
Budu rád i za jiné zajímavé alternativy a doporučení vhodného motoru i značky auta, upřednostňuji spolehlivost a dlouhověkost, tzn raději 1.4 s nepřímým vstřikem než vyhoněný tříválec s turbem.

Děkuji :)
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Štvrtok 15.09.2016 10:20, 300
Dobrý den, Váš výběr je dobrý...zaměřil bych se na skladové vozy nebo předváděcí. Ještě bych možná zařadil Ford Focus 1.6 popřípadě toyotu auris 1.6
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Štvrtok 15.09.2016 10:36, RE: Jaké nové auto do 300 tisíc?
Ondra93 napísal:
Dobrý den chtěl bych si koupit auto, rozpočet +- 300 tisíc, max 350tis. Stačil by mi i hatchback/ale spíše kombi nižší střední třídy, plánujeme rodinu. Nejspíš bych volil nové auto se zárukou, nebo zkusit pár let starou ojetinu za tu cenu? Auto bude sloužit na ježdění do práce cca 25km tam, 25km zpět, různé ježdění v okolí atd. Roční nájezd okolo 15-18 tisíc km. Moje typy: kia ceed, Seat Leon, Opel Astra.... Budu rád i za jiné zajímavé alternativy a doporučení vhodného motoru i značky auta, upřednostňuji spolehlivost a dlouhověkost, tzn raději 1.4 s nepřímým vstřikem než vyhoněný tříválec s turbem. Děkuji :)


Pokud na to vyloženě nespěcháte, nový Fiat Tipo hatchback dostane i nižší výbavy a základní motor - osvědčenou atmosféru 1.4 16V. V lednu dorazí i kombi. Už dneska za 300 000 koupíte předváděčku sedanu se solidní výbavou Opening Edition, ale sedan má některá řešení lacinější než hatchback (materiály v interiéru, denní svícení, multimediální systém).
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 15.09.2016 12:44, RE: Jaké nové auto do 300 tisíc?
Ondra93 napísal:
Dobrý den chtěl bych si koupit auto, rozpočet +- 300 tisíc, max 350tis. Stačil by mi i hatchback/ale spíše kombi nižší střední třídy, plánujeme rodinu. Nejspíš bych volil nové auto se zárukou, nebo zkusit pár let starou ojetinu za tu cenu? Auto bude sloužit na ježdění do práce cca 25km tam, 25km zpět, různé ježdění v okolí atd. Roční nájezd okolo 15-18 tisíc km. Moje typy: kia ceed, Seat Leon, Opel Astra.... Budu rád i za jiné zajímavé alternativy a doporučení vhodného motoru i značky auta, upřednostňuji spolehlivost a dlouhověkost, tzn raději 1.4 s nepřímým vstřikem než vyhoněný tříválec s turbem. Děkuji :)


Ahoj, jestli hledáš spolehlivý kombík, co se dobře řídí, tak Ford má zrovna plošné slevy a Ford Focus kombi s motorem 1.6 atm nebo 1.0 ecoboost ti do 350000kč vyjde.
Kia Ceed - na mě drahý servis, který musíš dodržovat 7 let a stejně ze zkušeností mých kolegů, většinu vážných poruch neuznají
Opel Astra - tochu se bojím atmosférického motoru 1.4, který v minulosti vždy časem začal hodně papat olej
Seat Leon - asi nejmenší zlo , ale Ford má spolehlivější motory ...
reagovať
Ondra93
počet príspevkov2
dátum registrácie26.03.2014
Sobota 17.09.2016 07:48, poradte jeste prosim
Značku Ford mám celkem rád, ale u současného Focusu nevím jestli bych překousl stísněný a ne moc povedený interiér, nebo je to ve skutečnosti lepší než jak se všude píše?

Fiat Tipo na mě působí jako takový lowcost, něco jako Rapid...

A Toyota auris je spíše cenově výš než bych si představoval.

V jakém smyslu je Seat Leon nejmenší zlo? (Proč ne dobro? :) ) Na mě působí celkem sympaticky...

Ceed se mi líbí z venku a hatchbaky začínají na solidních cenách. Máte někdo nějaké osobní zkušenosti s tímto autem? Je ten servis zároveň tak strašný?

Nebo mi někdo doporučí novou Astru? Jaký tam zvolit případně motor? Je ta 1.4 na tom tak špatně s konzumací oleje při správné údržbě?

Děkuji předem za případné odpovědi a doporučení
reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Sobota 17.09.2016 09:56, RE: poradte jeste prosim
Ondra93 napísal:
Značku Ford mám celkem rád, ale u současného Focusu nevím jestli bych překousl stísněný a ne moc povedený interiér, nebo je to ve skutečnosti lepší než jak se všude píše? Fiat Tipo na mě působí jako takový lowcost, něco jako Rapid... A Toyota auris je spíše cenově výš než bych si představoval. V jakém smyslu je Seat Leon nejmenší zlo? (Proč ne dobro? :) ) Na mě působí celkem sympaticky... Ceed se mi líbí z venku a hatchbaky začínají na solidních cenách. Máte někdo nějaké osobní zkušenosti s tímto autem? Je ten servis zároveň tak strašný? Nebo mi někdo doporučí novou Astru? Jaký tam zvolit případně motor? Je ta 1.4 na tom tak špatně s konzumací oleje při správné údržbě? Děkuji předem za případné odpovědi a doporučení


Tak k tomu tipu - základ tedy sedan je fakt ořezaný, nicméně hatch už je na tom mnohem líp a to samé bude kombi. S tím fordem s tebou souhlasím. Řešil jsem něco podobného před cca půl rokem, kombi do 400 tisíc, ale podmínka byla diesel a prošel jsem si vším možným a vyzkoušel taky vše možné a focus kombi byl jedním z favoritů, ale nepřekousl jsem široký středový tunel mezi řidičem a spolujezdcem, tam to fak podělali, je to tak široké, že když jsem seděl na místě spolujezdce tak jsem měl otlačenou levou nohu od jakési plastové výztuhy a když jsem se podíval jak sedím, tak jsem byl nohama vytočený víc v pravo- to mě vyháněl z normální pozice ten střed, který fakt široký. Nakonec jsem skončili u značky u které bych to nečekal Hyundai i30 kombi - sice menší kufr, ale zase prostorné na svou třidu uvniř a rozhodla cena. Každopádně mrkni i na toto auto, teď se doprodává aktuální řada a s benzínem 1.6 88 kW (94KW to je přímovstřik) neuděláš chybu. Dá se to koupit snad už do 350 s rozumnou výbavou.
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Sobota 17.09.2016 19:02, RE: poradte jeste prosim
Ondra93 napísal:
Fiat Tipo na mě působí jako takový lowcost, něco jako Rapid...

"chtěl bych si koupit auto, rozpočet +- 300 tisíc, max 350tis."

ehm....přijde mi to trochu tragikomické..na jednu stranu máte 350 000 tisic,což je ta nejnižší kategorie aut (nepočítám li městský segment)...a na druhou stranu napíšete,že Tipo,které letos vyhrálo nejprestiženější novinářské ocenění Autobest 2016....je lowend...

reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 21.09.2016 09:44, RE: poradte jeste prosim
Ondra93 napísal:
Značku Ford mám celkem rád, ale u současného Focusu nevím jestli bych překousl stísněný a ne moc povedený interiér, nebo je to ve skutečnosti lepší než jak se všude píše?Fiat Tipo na mě působí jako takový lowcost, něco jako Rapid...A Toyota auris je spíše cenově výš než bych si představoval.V jakém smyslu je Seat Leon nejmenší zlo? (Proč ne dobro? :) ) Na mě působí celkem sympaticky...Ceed se mi líbí z venku a hatchbaky začínají na solidních cenách. Máte někdo nějaké osobní zkušenosti s tímto autem? Je ten servis zároveň tak strašný?Nebo mi někdo doporučí novou Astru? Jaký tam zvolit případně motor? Je ta 1.4 na tom tak špatně s konzumací oleje při správné údržbě?Děkuji předem za případné odpovědi a doporučení


Ahoj,

právě Ford Focus III po faceliftu udělal veliký skok dopředu. On stísněný není, podle mě je právě příjemné, že vše je po ruce a sředový panel je vystrčený jako v prémiových třídách..Jinak na šířku a nad hlavou je místa dost, nic na mě nepadá jako např. BMW 1 nebo Fábii III
Seat je povedené auto, ale motory TSI mají za sebou šňůru problémů, které snad řadou E211 pro 1.2 TSI už jsou navždy vyřešené, ale to nikdo neví, protože je to stále docela novinka
Oproti tomo Fordí Ecoboosty od samého počátku prodeje vykazují nadstandardní spolehlivost. a jsou čtyři roky na trhu...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.