0
späť
 

diskuze k tématu: Focus nebo Ceed? Vybíráme zánovní ojetinu do 350 tisíc korun

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla, německá vozidla
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 10.04.2020 10:12, Ani jeden jako ojetina :-)
Dobrý den Andreo, rozpočet máte královský a tak bych neváhal koupit roční VW Golf 1.0 TSI 8xkw. Máto hned několik důvodů:
- Asi nejlepší litrový turbo motor z pohledu technologií i spolehlivosti
- Odolná technika Golfu
- Asi nejlepší ergonime a špičkové zpracování interiéru
- Velmi velmi dobrá sedadla a výhled

Já bych Vám také doporučil projít si skladovky VW Polo, kde vy dosáhnete na nový ve střední výbavě a motor 1.0 TSI 70kw úplně stačí na všechno, samozřejmě ten silnější 85kw je ještě lepší. Polo je totiž tak velké jako Golf V, kufr 350l už pojme toho dost a opět interiér, naladění podovzku i zpracování dělá z něj lídra v segmentu. Zkuste projet a uvidíte

Držím palec!
reagovať
rejdic.25
počet príspevkov109
dátum registrácie20.08.2013
Piatok 10.04.2020 10:51, RE: Ani jeden jako ojetina :-)
citácia:
reakce na: BobanHTP, 10.04.2020 10:12 (Dobrý den Andreo, rozpočet mát ...)


S tímto výrokem: " Asi nejlepší litrový turbo motor z pohledu technologií i spolehlivosti"
jsi mě dostal.Nevím kde v Boleslavi udělali chybu,ale můj služební spaceback s tímto vibračním motorem z důvodu použití nejlepší technologie měl již 2 krát tu možnost v průběhu 73tis.km využít pomoc odtahové služby Chyba vždy na na straně výrobce.
reagovať
Tomas93
počet príspevkov24
dátum registrácie27.07.2017
Piatok 10.04.2020 11:48, RE: Ani jeden jako ojetina :-)
citácia:
reakce na: BobanHTP, 10.04.2020 10:12 (Dobrý den Andreo, rozpočet mát ...)


To srovnání velikostí s Golfem V úplně nesedí. Když už, tak je blíž té starší generaci Golfu IV z devadesátek.

Z těch litrů jsem si projel všechny - Focus, Ceed/i30 i Golf.
Nejhorší pocit jsem měl z toho litru od Hyundai, který sdílí i Ceed. To auto prostě nejelo, bylo třeba ho točit jako atmosféru, aby podávalo alespoň takové výkony, na jaké jsem zvyklý z 1.2TSI.
Golf i Focus mi v tomto přišli o dost lepší, takže tam už bych to viděl primárně na to, vyzkoušet si obě auta, jak bude které sedět.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 10.04.2020 21:15, RE: RE: Ani jeden jako ojetina :-)
citácia:
reakce na: rejdic.25, 10.04.2020 10:51 (S tímto výrokem: " Asi ne ...)

Ahoj, jenom v naší vesnici jsou tři Rapidy 1.0 TSI obě výkonové verze a všechny šlapou jak hodinky ze Švýcar. Budu rád, když se podělíš s typem závady. Můj synovec dělá přímo ve Škodě servisu a poruchovost mají s motorem a převodovkou prakticky nula.

Ono je toho více. Dopročuji přečíst speciál o litrech Světa Motorů:
1. Focus IV EB při plném plynu kolísá výkonově, pro mě je diskutabilní i vypínání válce
2. Kia Ceed/i30 horší dynamika, větší spotřeba a ne tak ideální spalování
3. Honda a Suzki zase kašle na emise a v plném plynu ve vyšší pásmu otáček prostě zalije katík benzínem a CO a nejen to to se valí na ulici
4. Poctivé emise a přitom dobrý výkon, bez kolisání otáček měl právě 1.0 TSI
Doma mám Rapid 1.2 TSI 66kw a musím jen uznat, kamarádův 1.0 TSI 70kw je příjemnější na život - lepší adaptace plynu při rozjezdu, tichší na dálnici a menší spotřeba. Vibrace jsou trochu větší ale spíše jen na volnoběh.
reagovať
rejdic.25
počet príspevkov109
dátum registrácie20.08.2013
Sobota 11.04.2020 01:36, RE: RE: RE: Ani jeden jako ojetina :-)
citácia:
reakce na: BobanHTP, 10.04.2020 21:15 (Ahoj, jenom v naší vesnici jso ...)


Za moji servisáckou éru u firmy je to moje sedmá služební škodovka,začínal jsem s jetou felicií přes 2x fábie, 2x oktávka, roomstra a teď spacebacka. Kdybych měl sestavit žebříček nespokojenosti,tak absolutně nejhorší byl roomster 1.2 htp(i stará felicie byla snad lepší),potom fábie combi 1.9sdi a 1.4 16V,spaceback 1.0 81 kW,
nejlepší byla jedničková oktávka kombi 1.9TDi.Celkově měl nejvíc všemožných závad roomster i nejhorší jízdní vlastnosti,fábie tam většina závad byla pouze na podvozku,na oktávkách dohromady 1x turbo 2x váha vzduchu a problémy se spacebackem jsem už popisoval.Ještě bych mu vytknul darebné boční vedení sedaček, nevhodně umístěná loketní opěrka a hlavně špatné odhlučnění.Nedovedu si představit jet v něm třeba do chorvatska na dovolenou.To by mě asi praskla hlava. Jeho cenovka byla 430 tis.Ovšem z mojí kapsy to nebylo.Za ty prachy má konkurence lepší výbavu i odhlučnění. Public relations škody auto funguje skvěle.Realita ovšem pokulhává.
PS.Couvání zatíženého auta do prudšího kopce je taky zážitek,chce to mít opravdu velmi citlivou nohu,jinak rychle ucítíte štiplavý zápach spojkového obložení
reagovať
coocot
počet príspevkov12
dátum registrácie20.05.2017
Štvrtok 16.04.2020 22:47, Zvážit to,co koupit
Když už chcete koupit Kiu/Hyundai-možná?,zkuste se podívat na ceník nového,nebude až zas o tolik výš a bude záruka-a nové je nové,věřte mi.Nemusíte mít každou blbost,kterou auta nabízí a navíc záleží,kolik km ročně najedete.Jestli do 10000km/rok,je lepší atmosféra,má vyšší spotřebu,ale servis bude za"hubičku".Myslím hlavně následný servis,v záruce je to daný.
reagovať
petrk
počet príspevkov66
dátum registrácie21.04.2018
Sobota 18.04.2020 13:07, to rejdic.25 a nejen pro něj :-)
Omlouvám se, že má reakce bude možná mimo téma ... nicméně mám služebního RAPIDA 1,0 TSI 81 kW. Moc nerozumím, proč by se s ním nedalo dojet do Chorvatska na dovolenou. Vloni v létě jsme byli s rodinou ve Slovinsku (4 lidé + plný kufr) s průměrnou spotřebou 5,5 l/100 km (nové auto). Letos jsme byli v zimě v Rakousku (3 lidé + rakev + plný kufr) s průměrnou spotřebou 5,8 l/100 km. Hlučnost je asi to poslední, co bych mu vytkl ... při stabilních rychlostech kolem 100 - 120 km/hod o motoru ani nevím. Je to "můj" třetí služební RAPID a spolehlivost bez problémů. Tříválec 1,0 TSI je opravdu asi povedenější (v porovnání s KIA 1,0). Pokud bych šel do KIA nebo Hyundai, tak půjdu do atmosférických 4 válců. Jsem hodně zvědavý na nový motor Hyundai 1,5 (atmosférický 4 válec). Máme doma nákupní tašku KIA RIO 1,25 a když tam přesednu z RAPIDA, tak jsem v jiném světě. Je pohodlnější, lépe svítí (žárovky versus xenony) a asi jsem moc konzervativní, ale čtyřválec je čtyřválec ... z hlediska zátahu z nízkých otáček a kultury chodu v nízkých otáčkách ...
reagovať
rejdic.25
počet príspevkov109
dátum registrácie20.08.2013
Sobota 18.04.2020 23:12, RE: to rejdic.25 a nejen pro něj :-)
citácia:
reakce na: petrk, 18.04.2020 13:07 (Omlouvám se, že má reakce bude ...)


Zřejmě mám špatný kus,týdně najezdím průměrně okolo 700km ,ve dvou lidech, v kufru asi 120kg nářadí a náhradní díly.Jezdím celkem podle předpisů ,žádný systém brzda-plyn ,zatím bez pokut , odhadem 40% město,40%mimo město,20% dálnice.Dlouhodobá spotřeba 7,2l podle PP, 7,4l podle knihy jízd.Na hluk v interiéru jsem si pořád nezvykl,na to jsem nadával u roomstra a teď s spacebackem je sice to o poznání lepší, ale pořád je hlučný.Zřejmě jsem zhýčkaný jinou kategorií vozů.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 21.04.2020 08:55, RE: RE: to rejdic.25 a nejen pro něj :-)
citácia:
reakce na: rejdic.25, 18.04.2020 23:12 (Zřejmě mám špatný kus,týdně na ...)

Ahoj, ikdyž to bude znít divně, opravdu s tím autem něco musí být. Můj Rapid 1.2 TSI 66kw jezdí denně Beskydy čtvrtým rokem, aut. klima je furt nastavená na 22.5st a celkou spotřebu máme 5,5l nyní za celou dobu.
Můj kamarád a soused o pár domů vedle má Rapid Liftback 1.0 TSI 70kw 2018r., jezdí denně 2x40km do práce dálnice a směs - cca 5,4l. Vůz hučí jen při akceleraci, ale jinak jsem jej řídil a je vlastně při plynulé jízdě na dálnici tichší než můj 1.2 TSI. Nekazí se nám nic na motoru a převodovce. Já mám problém jen s hlučností kompresoru klimatizace SANDEN - jak jsem psal a Škoda si nedá pokoj a montuje jej dál i do SCALY!
reagovať
uwa1
počet príspevkov185
dátum registrácie18.10.2016
Utorok 21.04.2020 19:31, Fiat Tipo
Vyprdol by som sa na trasľavé naspeedované trojvalce s vrodenými vadami (alebo aspoň predispozíciami pre ne) a radšej zobral poctivú atmosféru, napr. vo Fiate Tipo.
reagovať
rejdic.25
počet príspevkov109
dátum registrácie20.08.2013
Streda 22.04.2020 01:24, RE: RE: RE: to rejdic.25 a nejen pro něj :-)
citácia:
reakce na: BobanHTP, 21.04.2020 08:55 (Ahoj, ikdyž to bude znít divně ...)


Auto bylo v pátek opraveno,-vadný vstřikovač paliva 3.válce.Ještě ke spotřebě,Pokud pojedu sám v prázdném autě plynulou 40 km dlouhou trasu,tak není problém jezdit pod 6l.Jenže to já takhle nejezdím,během dne klidně vykonáme s kolegou servis třeba u 5 zákazníků .
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.