0
späť
 

diskuze k tématu: Kia Carens 2.0 CRDi - test spotřeby

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 07:29, Pěkný
Pěkné auto se super motorem a za lákavou cenu.
Kia chytře útočí na evropské zákazníky. (jako třeba nový Ceed)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 07:58, Nazývejme věci pravými jmény
Ano, tohle už opravdu vypadá jako rodinné auto, žádné pseudo...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 08:38, testík
Tak to je ten korejec, který tak přeměřuje, no opravdu zajímavý. Ta hodnota je fakt šílená, tolik km navíc.... By mě zajímalo, jestli to páni v továrně dělají schválně, nebo jestli je to jen chybka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:22, Radio
Jedine co se me na interieru vylozene nelibi, je, kdyz je vse podsvetleno oranzove, proc je radio zlute?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:24, Spotreba
Ta odchylka neni nnejvetsi. Ted si nejsem jisty, ale pri testu Roomstera byla zatim nejvetsi odchylka co jsem cetl, tam byla opravdu brutalni. Myslim, ze jak na redakce laka na velkou odchylku ve sptorebe, tak to sand nebude tohle auto, to melo odchylku akorat na tachometru. Mrknete na toho roomstera test spotreby, to se budete divit vo VW udelal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:26,
Tak sjem koukal na ten roomster. Rozdil sptoreby je 2,6 u klidne jizdy a 2,7 u rychle jizdy. Samozrejmne rozdil je v neprospech majitele auta. Jako spotreba ve skutecnosti vyssi o vice jak 2,5 litru na 100 km me prijde opravdu horziva. To kia se svymi 0,6 muze byt na vrcholu dokonalosti :) Mimochodem ten Roomster byl 1,4 TDI
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:30, Roomster
Jen tka pro zajimavost jsem opsal ty hodnoty roomstera 1,4 TDI. Takze prvni okruh klidna jizda 5,3 pal pc, skutenocnost 7,9
druhy okruh dle pc 6,8 skutecnsot 9,5. Nejen ze odchyla je obrovska, ale i ta sptoreba me prijde obrovska. Vzdyt sptoreba TDI pri klidne jizde 7 a pri ostrejsi 9,5? to me prijde orpavdu hrozive. klasicka 1,9 si tohle nikdy nevezme.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:43, RE: Roomster
Martin napísal:
Jen tka pro zajimavost jsem opsal ty hodnoty roomstera 1,4 TDI. Takze prvni okruh klidna jizda 5,3 pal pc, skutenocnost 7,9
druhy okruh dle pc 6,8 skutecnsot 9,5. Nejen ze odchyla je obrovska, ale i ta sptoreba me prijde obrovska. Vzdyt sptoreba TDI pri klidne jizde 7 a pri ostrejsi 9,5? to me prijde orpavdu hrozive. klasicka 1,9 si tohle nikdy nevezme.
Závěrem dnešního testu jsme připravili přehlednou srovnávací tabulku. Audi A3 1.9 TDI doopravdy v testu dopadlo lépe než Roomster s 1.4 TDI (měřeno dle PP i formou dotanková, obě hodnoty jsou u A3 příznivější).

Brzy se dočkáte testu Roomsteru s benzínovým motorem 1.4 16V ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 09:45, RE: bez předmětu
Martin napísal:
Tak sjem koukal na ten roomster. Rozdil sptoreby je 2,6 u klidne jizdy a 2,7 u rychle jizdy. Samozrejmne rozdil je v neprospech majitele auta. Jako spotreba ve skutecnosti vyssi o vice jak 2,5 litru na 100 km me prijde opravdu horziva. To kia se svymi 0,6 muze byt na vrcholu dokonalosti :) Mimochodem ten Roomster byl 1,4 TDI
Na takto krátkém okruhu vypadají naměřené rozdíly doslova hrozivě. Ale zejména u Roomsteru se rozdíly během delší trasy smazávaly až na hodnotu 0,8 l /100 km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 14:11, no, nevim
ta spotreba se mi moc skvela nezda, ale tak nejak jsem vysoke hodnoty cekal, uz kdyz jsem si precetl, ze motor 103kw rozjede auto jen na 187kmh. to je mi trochu podezrele, zas tak velke auto to neni.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 15:01, tabulka
Z tej tabulky pre porovnanie jasne vyplíva, že Aveo bolo na oboch okruhoch najrýchlejšie. Zrejme to bude asi nejaký nový voz od Ferrari,ne? (nemalo aj preto takú spotrebu?)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 18:30, RE: tabulka
A.K.Alex napísal:
Z tej tabulky pre porovnanie jasne vyplíva, že Aveo bolo na oboch okruhoch najrýchlejšie. Zrejme to bude asi nejaký nový voz od Ferrari,ne? (nemalo aj preto takú spotrebu?)
Aveo bylo druhým testovacím vozem v pořadí na vytyčeném okruhu, který byl zajet v netradiční denní dobu (v noci), kdy byl provoz velmi řídký, semafory nefungovaly a nikdo nás nebrzdil. Od té doby však téměř všechny následující testy byly provedeny ve stejný čas (vždy mezi čtvrtou a šestou hodinou odpolední) a tak srovnání je objektivní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 02.02.2007 19:42, ?
No to je hnus, velebnosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 03.02.2007 20:07, RE: no, nevim
gravedigger napísal:
ta spotreba se mi moc skvela nezda, ale tak nejak jsem vysoke hodnoty cekal, uz kdyz jsem si precetl, ze motor 103kw rozjede auto jen na 187kmh. to je mi trochu podezrele, zas tak velke auto to neni.
Připadá mi to taky divné. Octavka s výkonem 81kw jede 200/h (tachometrových) a motor o tolik silnější jede o tolik míň? To je fakt divné. Je fakt, že jsem jel s kámošem po dílnici a jemu octavie ukazovale 180 a mě (Mitsubishi galant) 170/h, takže jsou asi mezi auty velké odchylky. Pro rejpaly: obě auta měla použité správné gumy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 03.02.2007 20:09, RE: no, nevim
Šakal napísal:
Připadá mi to taky divné. Octavka s výkonem 81kw jede 200/h (tachometrových) a motor o tolik silnější jede o tolik míň? To je fakt divné. Je fakt, že jsem jel s kámošem po dílnici a jemu octavie ukazovale 180 a mě (Mitsubishi galant) 170/h, takže jsou asi mezi auty velké odchylky. Pro rejpaly: obě auta měla použité správné gumy.
Ono taky ta Kia je rodinné auto a nemá moc aerodinamické tvary, takže to taky udělá své.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 04.02.2007 09:49, RE: no, nevim
Jíra napísal:
Ono taky ta Kia je rodinné auto a nemá moc aerodinamické tvary, takže to taky udělá své.
A pak taky zalezi na poskladai prevodovky, ale en odporr vzchu u MPV dela hodne
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.