0
späť
 

diskuze k tématu: Kia Carens 1,6 benzín nebo Nissan Qashqai 1,2 benzín?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, korejská vozidla
Mirda40
počet príspevkov2
dátum registrácie09.02.2017
Štvrtok 09.02.2017 06:11, Kia Carens 1,6 benzín nebo Nissan Qashqai 1,2 benzín?
Dobrý den,
můžete mi poradit?Chceme koupit nový rodinný vůz do 450 000kč,ve finále jsou výše uvedené vozy.
Předem bych chtěl sdělit že chápu rozdíl mezi Mpv a crossoverem(suv).Zatím mám tyto poznatky:
1)Nissan -plusy=prostorný,hezký design,pohodlné nastupování,posez za volantem,výbava,spotřeba
mínusy=1,2 motor tříválec,záruka na 5let za příplatek,málo servisních poboček,drahé pneu,strašně malý kufr

2)Kia-plusy=prostorný,v podstatě plná výbava v základu,velký kufr,7let záruka,více servisních poboček,1,6 motor klasická atmosféra asi bude vyšší spotřeba než u nissanu ale věřím že bude méně poruchový
mínusy= snad jen že Kia?

Fakt se nemůžeme rozhodnout,nissan je hezký,ale nevím jestli má smysl kupovat crossover(suv)bez pohonu 4x4 a využijuto vůbec?Kia je určitě praktičtější a pro rodinu celkově pohodlnější.

Díky za váš názor
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 09.02.2017 08:25, RE: Kia Carens 1,6 benzín nebo Nissan Qashqai 1,2 benzín?
Mirda40 napísal:
Dobrý den,můžete mi poradit?Chceme koupit nový rodinný vůz do 450 000kč,ve finále jsou výše uvedené vozy.Předem bych chtěl sdělit že chápu rozdíl mezi Mpv a crossoverem(suv).Zatím mám tyto poznatky:1)Nissan -plusy=prostorný,hezký design,pohodlné nastupování,posez za volantem,výbava,spotřeba mínusy=1,2 motor tříválec,záruka na 5let za příplatek,málo servisních poboček,drahé pneu,strašně malý kufr2)Kia-plusy=prostorný,v podstatě plná výbava v základu,velký kufr,7let záruka,více servisních poboček,1,6 motor klasická atmosféra asi bude vyšší spotřeba než u nissanu ale věřím že bude méně poruchovýmínusy= snad jen že Kia?Fakt se nemůžeme rozhodnout,nissan je hezký,ale nevím jestli má smysl kupovat crossover(suv)bez pohonu 4x4 a využijuto vůbec?Kia je určitě praktičtější a pro rodinu celkově pohodlnější.Díky za váš názor


Nissaní 1,2 určitě není tříválec. Schválně jsem kvůli tomu ještě našel a prozkoumal ceník.
Záruky bych neřešil, je tam spousta podmínek, které můžete a nemusíte mít splněny. Jinak pro rodinu bude MPV určitě chytřejší volba...
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Štvrtok 09.02.2017 09:14, ....
za uvedený peníz bych hledal určitě jinde. například Toyota Verso s 1,8i
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 09.02.2017 10:12, RE: Kia Carens 1,6 benzín nebo Nissan Qashqai 1,2 benzín?
Mirda40 napísal:
Dobrý den,můžete mi poradit?Chceme koupit nový rodinný vůz do 450 000kč,ve finále jsou výše uvedené vozy.Předem bych chtěl sdělit že chápu rozdíl mezi Mpv a crossoverem(suv).Zatím mám tyto poznatky:1)Nissan -plusy=prostorný,hezký design,pohodlné nastupování,posez za volantem,výbava,spotřeba mínusy=1,2 motor tříválec,záruka na 5let za příplatek,málo servisních poboček,drahé pneu,strašně malý kufr2)Kia-plusy=prostorný,v podstatě plná výbava v základu,velký kufr,7let záruka,více servisních poboček,1,6 motor klasická atmosféra asi bude vyšší spotřeba než u nissanu ale věřím že bude méně poruchovýmínusy= snad jen že Kia?Fakt se nemůžeme rozhodnout,nissan je hezký,ale nevím jestli má smysl kupovat crossover(suv)bez pohonu 4x4 a využijuto vůbec?Kia je určitě praktičtější a pro rodinu celkově pohodlnější.Díky za váš názor


Ahoj, v Autožurnálu si stěžovali, že Qashqai nemá průduchy ventilace pro posádku vzadu. Raději si to ověř, protože redaktorům mrzly děti vzadu ikdyž topili na maximum
Ve vaší cenové relaci je mnoho zajímavých aut, Ford C-Max, Citroen C4 Picasso, Golf Sportsvan, ale také Suzki SCross nebo Vitara. Za mě bych bral asi Golf Sportsvan Maraton edici, která je skladem právě ve tvé cenové relaci.
reagovať
cobo
počet príspevkov43
dátum registrácie05.03.2015
Štvrtok 09.02.2017 14:24, kombi?
Dle výběru usuzuji že je zde preference vyššího posedu, nebo to není nutné? Pokud ne pak opravdu mnohem vetší smysl dávají kombi segmentu C. Jsou to auta již dostatečně vybavená a prostorná a přitom za rozumné ceny. Provozní náklady budou taky asi o něco nižní než uvedené vozy a přitom službu udělají stejnou. Např ceed SW se stejným motorem je levnější a za 400 tis v top výbavě. Ale jsou i jiné alternativy jako astra atd...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 10.02.2017 13:57, Kombi - souhlas, často lepší volba než MPV
Musím souhlasit s cobo, dobře vybavené kombi stojí za úvahu. Pro mě například, co bydlím na vesnici a občas potřebuji něco přívézt , odvézt a nebo děti si vemou na dovolenou kufr hraček, koloběžky, kočárky, opravdu ani střední MPV nemá moc šanci
Hlavní je ale ta cena MPV - za stejné peníze jde koupit hooodně slušný kombík, s parádní výbavou. S tím, že např. Ford Focus kombi není tak nízky v posedu, aby to vadilo při nasedání dětí do sedaček atd...
Pak mě už napadá jen bazarovka Ford S-MAX, který ve tvé cenové relaci může být docela nový a málo jetý a pak je tu Opel Zafira, který ma kamarádka a je velmi spokojená.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.