0
späť
 

diskuze k tématu: Jaktože se offroady stále prodávají když se nevejdou do emisí?

kategórie zaradenia témy: poradna, dovoz vozidel, typ vozidla, užitkové
jaybee
počet príspevkov2
dátum registrácie28.04.2017
Štvrtok 19.01.2023 17:08, Jaktože se offroady stále prodávají když se nevejdou do emisí?
Ahoj, mohl by mi někdo vysvětlit, jak to je s registracemi nových offroadů (a SUV obecně)?

Podle emisních požadavků musí mít nová auta emise max 95g CO2, jinak výrobce platí pokutu. U offroadů je hranice trošku vyšší, protože mají vyšší hmotnost.

V ČR jsou prodejci, kteří prodávají nově dovezené jeepy třeba z USA, včetně osmiválců 5,7 a SRT. Tyto velké motory rozhodně nesplňují normu 95, mají emise přes 300g. A pochybuji, že americký výrobce platí nějaké pokuty za neoficiální export do EU.

Jak je tedy možné takové nové auto v ČR zaregistrovat, když není doloženo, že výrobce uhradil pokutu za nadlimitní emise? Hodně se na to ptám a dokonce mi neuměli odpovědět ani na STK. Díky
reagovať
Belous
počet príspevkov44
dátum registrácie23.01.2013
Piatok 20.01.2023 14:14, RE: Jaktože se offroady stále prodávají když se nevejdou do emisí?
citácia:
reakce na: jaybee, 19.01.2023 17:08 (Ahoj, mohl by mi někdo vysvětl ...)


Nejsem emisní odborník, ale není to třeba tak, že automobilka platí pokutu z nadlimitních emisí z celé své flotily? Takže třeba Ford prodává v EU mimojiné elektrické Mustangy a zároveň s tím F-150 Raptory. Vše se pak zprůměruje a vyjdou z toho třeba flotilové emise 120g/km. A výrobce má také spočítané, kolik těch Raptorů může prodat v EU, aby neplatil moc velkou pokutu.
Přesně by to měl vědět určitě prodejce a importér.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.