0
späť
 

diskuze k tématu: Jeep Cherokee - motor 2.1 TD

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, americká vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 19.02.2015 22:09, Jeep Cherokee - motor 2.1 TD
Zdravím, čítal som recenzie na motor 2.5 TD 85 kw, ktorý mnoho ludí nedoporučuje. Ako je na tom motor 2.1 TD, auto plánujem pre otca, čiže žiadny tažký terén, ani ťažké prívesy. Ide mi najmä o spolahlivosť, no odrádza ma nízky papierový výkon okolo 55 - 60 kw. Je to postačujúce na normálne jazdenie? Ďakujem
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Piatok 20.02.2015 09:28, RE: Jeep Cherokee - motor 2.1 TD
nepřihlášený uživatel napísal:
Zdravím, čítal som recenzie na motor 2.5 TD 85 kw, ktorý mnoho ludí nedoporučuje. Ako je na tom motor 2.1 TD, auto plánujem pre otca, čiže žiadny tažký terén, ani ťažké prívesy. Ide mi najmä o spolahlivosť, no odrádza ma nízky papierový výkon okolo 55 - 60 kw. Je to postačujúce na normálne jazdenie? Ďakujem


ten motor také nemá s Jeepem mnoho společného, ale na rozdíl od italského 2.5 VM Motori s jeho legendárním provedením čtyř samostatných praskajících hlav jde o francouzský motor z dob kdy to ještě byly hodně poctivé blbuvzdorné motory, mám pocit že to je Rencek a ten motor jsem viděl v R21. otázka je v jaké bude dnes kondici. jediné co obecně u těchto starých předkomůrkových motorů hrozí je přehřátí následkem rychlé jízdy či přetížení s následnou destrukcí těsnění pod hlavou či samotné hlavy.
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Piatok 20.02.2015 13:26, diesel
Tomáši a to znám lidi co by se s tebou do krve hádali jak je ten 2,5td od VM užasný motor. Vydrží prý vše, jen nesmíš a naopak musíš... následuje nekonečný seznam :D
Tátovi kupte Jeep jak má být, tedy benzín 4,0 a LPG. A máte klid i slušný výkon. Jakýkoliv dieset ve starém US autě je vždy poukaz na průser.
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Piatok 20.02.2015 15:42, RE: diesel
PetrT napísal:
Tomáši a to znám lidi co by se s tebou do krve hádali jak je ten 2,5td od VM užasný motor. Vydrží prý vše, jen nesmíš a naopak musíš... následuje nekonečný seznam :DTátovi kupte Jeep jak má být, tedy benzín 4,0 a LPG. A máte klid i slušný výkon. Jakýkoliv dieset ve starém US autě je vždy poukaz na průser.

nesmíš-ano, koupit ho. musíš-ano, koupit, ale V6 (R6) benzín tento motor byl můj první a jediný diesel, poté co mě 500km v autě s tímhle motorem (jestli nepřeháním) stálo 40.000,- (jestli ne víc) jsem s touhou ušetřit své těžce vydělané peníze kupoval již jen benzínové šestiválce. tímto děkuji Fordu a jeho modelu Scorpio 98´ že mě vyléčili z pochybné touhy vlastnit diesel a vehnali mě do náruče Nissanu a jeho pochybným nehospodárným motorům řady VQ počínaje Maximou (5 let nirvány) přes 350Z (tři kusy) Renault VelSatis 3.5V6 Initiale, třistakoňové G35 coupé Sport až po současné FXko. pravda, s malými odbočkami k Z3 coupé 3.0i či loňské letní romanci s 330Ci kabrio... ještě jednou díky a připojuji se k doporučení 4.0 benzín s LPG. pěkný víkend.
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Piatok 20.02.2015 18:46, RE: diesel
tomaskrtek napísal:
PetrT napísal:
Tomáši a to znám lidi co by se s tebou do krve hádali jak je ten 2,5td od VM užasný motor. Vydrží prý vše, jen nesmíš a naopak musíš... následuje nekonečný seznam :DTátovi kupte Jeep jak má být, tedy benzín 4,0 a LPG. A máte klid i slušný výkon. Jakýkoliv dieset ve starém US autě je vždy poukaz na průser.
nesmíš-ano, koupit ho. musíš-ano, koupit, ale V6 (R6) benzín tento motor byl můj první a jediný diesel, poté co mě 500km v autě s tímhle motorem (jestli nepřeháním) stálo 40.000,- (jestli ne víc) jsem s touhou ušetřit své těžce vydělané peníze kupoval již jen benzínové šestiválce. tímto děkuji Fordu a jeho modelu Scorpio 98´ že mě vyléčili z pochybné touhy vlastnit diesel a vehnali mě do náruče Nissanu a jeho pochybným nehospodárným motorům řady VQ počínaje Maximou (5 let nirvány) přes 350Z (tři kusy) Renault VelSatis 3.5V6 Initiale, třistakoňové G35 coupé Sport až po současné FXko. pravda, s malými odbočkami k Z3 coupé 3.0i či loňské letní romanci s 330Ci kabrio... ještě jednou díky a připojuji se k doporučení 4.0 benzín s LPG. pěkný víkend.


Oni ten motor dávali i do Fordu? Já vím jen o Jeepu a Chryslerech. Původně to prý byl stacionální diesel, pro pohon agregátů a tak. No prostě paráda. Původně měl rozvody kolama, bez jakékoliv udržby, ale u některých Chrysler dal nepochopitelně řemen nebo řetěz, ted nevím. Asi aby se majitele nenudili :D
Tak benzínové nissany jsou jistě fajn, já mám ale zkušenost s vanette 2,3d a to byl děs běs.
Ten VelSatis závidím, já na to neměl po zkušenosti s megane a lagunou už odvahu.
reagovať
Kojot027
počet príspevkov111
dátum registrácie02.01.2011
Piatok 20.02.2015 20:14, Starý diesel v US produkci -NE
Vim, že s tím motorem pár lidí jezdí 2,1 pár s 2,5 ale těch problémů je pořád víc a víc, že se o něm nevyplatí ani uvažovat. Nejvíc toho najdeš na jeep foru. Zásadně pokud tak staré auto tak jedině benzin. Řadová 6 naprosto ideál do našich podmínek. Pokud s tím chceš jezdít víc než 10 tis za rok pak přidat plyn..aby spotřeba lehce stoupla a náklady šly dolů :)
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Piatok 20.02.2015 21:07, RE: diesel
PetrT napísal:
tomaskrtek napísal:
PetrT napísal:
Tomáši a to znám lidi co by se s tebou do krve hádali jak je ten 2,5td od VM užasný motor. Vydrží prý vše, jen nesmíš a naopak musíš... následuje nekonečný seznam :DTátovi kupte Jeep jak má být, tedy benzín 4,0 a LPG. A máte klid i slušný výkon. Jakýkoliv dieset ve starém US autě je vždy poukaz na průser.
nesmíš-ano, koupit ho. musíš-ano, koupit, ale V6 (R6) benzín tento motor byl můj první a jediný diesel, poté co mě 500km v autě s tímhle motorem (jestli nepřeháním) stálo 40.000,- (jestli ne víc) jsem s touhou ušetřit své těžce vydělané peníze kupoval již jen benzínové šestiválce. tímto děkuji Fordu a jeho modelu Scorpio 98´ že mě vyléčili z pochybné touhy vlastnit diesel a vehnali mě do náruče Nissanu a jeho pochybným nehospodárným motorům řady VQ počínaje Maximou (5 let nirvány) přes 350Z (tři kusy) Renault VelSatis 3.5V6 Initiale, třistakoňové G35 coupé Sport až po současné FXko. pravda, s malými odbočkami k Z3 coupé 3.0i či loňské letní romanci s 330Ci kabrio... ještě jednou díky a připojuji se k doporučení 4.0 benzín s LPG. pěkný víkend.
Oni ten motor dávali i do Fordu? Já vím jen o Jeepu a Chryslerech. Původně to prý byl stacionální diesel, pro pohon agregátů a tak. No prostě paráda. Původně měl rozvody kolama, bez jakékoliv udržby, ale u některých Chrysler dal nepochopitelně řemen nebo řetěz, ted nevím. Asi aby se majitele nenudili :DTak benzínové nissany jsou jistě fajn, já mám ale zkušenost s vanette 2,3d a to byl děs běs. Ten VelSatis závidím, já na to neměl po zkušenosti s megane a lagunou už odvahu.


já jsem VS koupil právě jen kvůli motoru od Nissanu, a jen na necelý rok než mi dovezli FXko. naprostá spokojenost, až na propad ceny, 4 roky staré české auto najeto 130 poctivých za 310, pořizovačka 1,5. za necelý rok(2008) prodej 250. loni ho na renault foru prodávali za 40, ten můj konkrétní. škopka jsem koupil jako ránu na předek, opravil, a za stejně peníze prodal s mrtvým motorem, oprava nerentabilní. drahá zkušenost. také jsem myslel že je tam ten starej poctivej fordí diesel co je v tranzitech. za vanete 2.3d jsme táhli z Práglu moje první zetko, a dobrej stroj, dost najeto ale v poho.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 20.02.2015 22:14, RE: diesel
PetrT napísal:
tomaskrtek napísal:
PetrT napísal:
Tomáši a to znám lidi co by se s tebou do krve hádali jak je ten 2,5td od VM užasný motor. Vydrží prý vše, jen nesmíš a naopak musíš... následuje nekonečný seznam :DTátovi kupte Jeep jak má být, tedy benzín 4,0 a LPG. A máte klid i slušný výkon. Jakýkoliv dieset ve starém US autě je vždy poukaz na průser.
nesmíš-ano, koupit ho. musíš-ano, koupit, ale V6 (R6) benzín tento motor byl můj první a jediný diesel, poté co mě 500km v autě s tímhle motorem (jestli nepřeháním) stálo 40.000,- (jestli ne víc) jsem s touhou ušetřit své těžce vydělané peníze kupoval již jen benzínové šestiválce. tímto děkuji Fordu a jeho modelu Scorpio 98´ že mě vyléčili z pochybné touhy vlastnit diesel a vehnali mě do náruče Nissanu a jeho pochybným nehospodárným motorům řady VQ počínaje Maximou (5 let nirvány) přes 350Z (tři kusy) Renault VelSatis 3.5V6 Initiale, třistakoňové G35 coupé Sport až po současné FXko. pravda, s malými odbočkami k Z3 coupé 3.0i či loňské letní romanci s 330Ci kabrio... ještě jednou díky a připojuji se k doporučení 4.0 benzín s LPG. pěkný víkend.
Oni ten motor dávali i do Fordu? Já vím jen o Jeepu a Chryslerech. Původně to prý byl stacionální diesel, pro pohon agregátů a tak. No prostě paráda. Původně měl rozvody kolama, bez jakékoliv udržby, ale u některých Chrysler dal nepochopitelně řemen nebo řetěz, ted nevím. Asi aby se majitele nenudili :DTak benzínové nissany jsou jistě fajn, já mám ale zkušenost s vanette 2,3d a to byl děs běs. Ten VelSatis závidím, já na to neměl po zkušenosti s megane a lagunou už odvahu.


Původně je to snad motor do lodí, spíš teda lodiček
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 21.02.2015 01:01, RE:
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že Cherokee s tímto motorem již bude mít mnoho za sebou, příliš Vám jej nedoporučuji, u předkomůrkových dieselů často při vyšším zatížení praskala hlava válců. Osvědčenou volbou je benzínový čtyřlitr, v případě pohonu na LPG jsou provozní náklady přijatelné.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.