0
späť
 

diskuze k tématu: Jakou koupit Fabii ??

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
soneta
počet príspevkov12
dátum registrácie30.07.2020
Štvrtok 30.07.2020 23:10, Jakou koupit Fabii ??
Dobrý den, prosím mohl by mě někdo poradit, chtěla bych si koupit auto benzín rozmezí 200 až 270 000 kč. Vyhlídla jsem si fabii,, akorát nevím jaký motor apod... Dále zda je lepší si koupit úplně nové auto nebo tak 2 roky staré.. Pokud by jste měli i jíný tip na jinou značku, ráda bych si nechala poradit.. Líbí se mě dále ford fiesta, yaris... děkuji za případné rady Soňa
Ještě upozorňuji že autem budu dojíždět do práce 5 km tam a 5 km zpět,, o víkendu nějaký ten výlet apod.. Ráda bych aby mě auto vydrželo už pár let.. Jinak ještě se mě zalíbil automat, ale o tom ještě přemýšlím... Díky všem
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 31.07.2020 08:32, RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: soneta, 30.07.2020 23:10 (Dobrý den, prosím mohl by mě n ...)


Pokud máte v plánu dojíždět 5km tam a zpět, tak se vyhněte všem motorům s přímým vstřikem.
U fabie to budou asi jenom ty nejslabší motory 1,0Mpi

Z nových mě napadá
Dacia Sandero
Fiat Panda
Renault Clio Generation - jedná se o doprodej minulé generace.
reagovať
soneta
počet príspevkov12
dátum registrácie30.07.2020
Piatok 31.07.2020 16:10, RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: KoobaS, 31.07.2020 08:32 (Pokud máte v plánu dojíždět 5k ...)


děkuji za názor :)
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Sobota 01.08.2020 21:04, RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: soneta, 30.07.2020 23:10 (Dobrý den, prosím mohl by mě n ...)

Dobrý den, můžu jen doplnit co píše Koobas

U koncernových vozů je na krátké trasy nejlepší motor 1.0 MPI 55kw, kde kromě Fábie je daleko lepší volba VW Polo, které je ve všech ohledech hodnotnějším vozem, ale Fábie Vám může vyhovovat - servis všude, je užší a kratší a má měkčí podvozek.
Pokud Vám stačí tzv. roční vozy, ušetříte hodně peněz, zkuste pohledat ne koncernových stánkách:
https://www.skodaplus.cz/list?make=brand_32&model=model_400&mileageRangeTo=20000&enginePowerTo=56&firstRegistrationFrom=2016&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_6
...kde hledejte co nejvyšší výbavu, alespoň Ambition Plus a výš. Výhodou je, že ušetříte až destíky tisíc korun a často jsou tam ročníky 2019, takže máte ještě 4 letou plnou záruku.

Ohledně Renaultu Clio, na krátké motory jsou nejlepší 1.2 16v 55kw, můžete vzit i 0,9Tce, který také zvládá kratší trasy. Začal bych hledat u skladovek Renaultu:
https://bezcekani.renault.cz/?order_by=final_price&order_dir=asc
...případně mírně ojetých u Renaultu, co mají záruku:
https://ojete-vozy.renault.cz/nabidka-vozu/ojete-vozy/?carlist_type=table#p=1&o=2&a=1&t=1&pp=20

Ohledně ojeté Yaris, musíte hledat postupně po dealerech, kde např. motor 1.3 VVTi Vás nikdy nezklame. Jen raději vůz nejdříve projeďte, není to takový přepych jako např. Polo nebo Clio.
Jen příklad: https://www.ttpcar.cz/?filter=search%3DYaris%26pricemax%3D270000%26category%255B%255D%3DOsobn%2525C3%2525AD%26constr%255B%255D%3Dhatchback%26fuel%255B%255D%3DBenz%2525C3%2525ADn%26yearmin%3D2017

U Fiesty hledejte motory 1.1 Ti-VCT, snesou krátké trasy. Bohužel musíte doslova proklikat dealery Fordu jestli tam něco namjí ještě v záruce.
Příklad: https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/fiesta/18637520?goFrom=list

Rovněž zkuste velmi pohodlný Citroen C3, nový skladovku s amtosférickým motorem 1.2Puretech 82k. Zde jsou skladovky a může Vás tento sympaťák do města oslovit:
https://www.skladovevozy.citroen.cz/nabidka-vozu.aspx?kat=1&c3_1=on

Ohledně Renaultu, ve městě se majitelé chválí Renault Captur 0,9Tce pro svůj vyšši posed větší praktičnost, než má Clio(výjimkou je Grandtour v doprodeji, ten může dobře převézt i sud se zelím nebo bernardýna . U Renaultu zkuste pohledat zde:
https://ojete-vozy.renault.cz/nabidka-vozu/ojete-vozy/?cars_order_asc=1&cars_order_by=0&carlist_page=1&carlist_type=table#o=2&a=1&t=1&pp=20

Za mě můžu doporučit i Hondu Jazz s jakýmkoliv ben. motorem, je opět musíte doslovat projít nabídky jednotlivých prodejců, abyste našla něco s poctivou servisní historií a v dobrém stavu

Rovněž se zkuste projet v Kia Rio 1.25CVVT, jde opět o jednoduchý atmosférický motor, na který Kia dává 7 letou záruki a nová Rio skladovka začíná někde od 250 000kč. Zde jejich nabídka:
https://www.kia.com/cz/skladove-vozy/ihned-k-odberu/#/vyhledavani

Držím palec!
PS: raději si vozy projeďte, ať máte jistotu, že se Vám dobře sedí, jede a dobře vidíte(i to je někdy problém ).
reagovať
soneta
počet príspevkov12
dátum registrácie30.07.2020
Sobota 01.08.2020 22:34, RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: BobanHTP, 01.08.2020 21:04 (Dobrý den, můžu jen doplnit co ...)


Dobrý večer,,

děkuji za super obsáhlou odpověd..A ještě jedna malá otázka co říkáte na auto:

hyundai i30...1.6 MPI....

Sice auto budu mít do práce, na dojíždění,, ale o víkendu občas výlet..a chtěla bych klimatizaci ,, a to mám strach že když se pustí u tý Fabie.. tak auto "nepojede".. Trošku bych něco svižnějšího... Děkuji

anebo nějaký ten Ford Focus?? co tady dost doporučuje se..?


nebo: https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyundai/i30/18820618?goFrom=list
reagovať
soneta
počet príspevkov12
dátum registrácie30.07.2020
Nedela 02.08.2020 16:30, RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: BobanHTP, 01.08.2020 21:04 (Dobrý den, můžu jen doplnit co ...)



Dobrý den,

vybrala jsem tedy 3 favoriti...

VW polo, renault clio, a ford fiestu....

U toho vw pola, který motor a výkon, aby to trošku jelo?? nebo je to už jedno??

A hlavně kde jsou levnější díly?? nevím, čemu ted dát přednost.. Ale z těchto 3 bych si už vybrala... Děkuji všem za radu
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 03.08.2020 11:15, RE: RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
reakce na: soneta, 02.08.2020 16:30 (Dobrý den, vybrala jsem tedy ...)

Zdravím Vás!
Starší Hyundai i3 1.6i je riziková ojetina, protože některé měly problém s rozpadajícím se katalyzátorem. takže raději nebrat.

Co se týka ojetin - Ford Focus III 1.6 Ti-VCT je velmi dobrá volba, zrovna tak VW Golf VI 1.4 MPI nebo 1.6 MPI, dokonce Polo z té doby 1.4 MPI je vynikající volba. Rovněž Fiestou 1.25 neuděláte chybu(do roku 2016). Díky Vašemu rozpočtu můžete pohledat i lepší výbavu. Všechny jmenované motorizace dobře snášejí krátké trasy, ale zároveň zvládnou výlet do Alp

U Vás je prostě potíž, že jezdíte jen krátké trasy, cca 2x5km denně a to je sotva na zahřátí motoru. Proto jsme Vám doporučovali základní atmosférické motory, které tohle umí vydržet bez problémů(karbonizace, ředějí oleje benzínem).

VW Polo - základní motor 1.0 MPI je výborný do města a okolí, ale jestli plánujete delší výlety, může výkon hodně chybět, zejména pokud ještě zapnete klimatizaci. Pak musíte zkusit ben. turbomoty 1.2 TSI a novější 1.0 TSI, oba jsou spolehlivé a kupodivu i odolné na krátkých trasách, ale bude lepší brát kvalitní benzín a aditivum na čištení, stačí VIF Super. Pokud o víkendu přece jenom pojedete na výlet, máte vyhráno, trochu se "vypálí saze" v motoru

Ford Fiesta - záklaní motor 1.1 Ti-VCT a nebo do roku 2016 ještě lepší 1.25i Vám může stačit i výkonově.Fiestá má možnost i silné motorizace 1.0 Ecoboost, se kterou letí jako vítr, ale tenhle motor právě potřebuje více jak 5km cestu. Můžete to risknout opět, že budute brát kvalitní benzín s aditivem, ale výlety o víkendu budou asi nutností

Renautl Clio - základni motor 1.2 16v jede lépe než koncernový 1.0 MPI a nejsou s ním potíže.. Ale Vy si právě u Renaultu můžete dovolit i turbomotor 0,9Tce, protože je nepřímovstřikový a tudíž nemá tendenci na krátkých trasách karbonovat. Doprodávající se Clio je pohodlné, ale je dobré vědět, že nemá na zadních oknech airbagy, takže jestli vozíte často vzadu dospělé, může to vadit. . Fiesta, Polo, Fábie, C3, 208, Ibiza, Rio, i20 i Swift vzadu airbagy mají

Ohledně servisu, u nového vozu jsou na tom cenově nejlépe Fábie a Dacie(Sandero, Logan, Duster..). Pak následuje Fiesta s Cliem a Polem. Bohužel korejské orignál servisy nejsou levné, zrovna tak Peugeot..

Dle mého chybu neuděláte žádným autem, jen se držte vozů s jasnou servisní historíí, raději se vyhněte běžným českým bazarům úplně. Už jsem pár ojetin kupoval(a jednu i vracel) a žádná nebyla "čistá". Naopak ojetý Focus koupený u Fordu byl "skoro" ok , zrovna tak ojetý Megane 3.

Tož držím palec!
reagovať
croissanty
počet príspevkov9
dátum registrácie17.07.2020
Streda 05.08.2020 09:44, RE: RE: RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
citácia:
Dle mého chybu neuděláte žádným autem, jen se držte vozů s jasnou servisní historíí, raději se vyhněte běžným českým bazarům úplně. Už jsem pár ojetin kupoval(a jednu i vracel) a žádná nebyla "čistá". Naopak ojetý Focus koupený u Fordu byl "skoro" ok , zrovna tak ojetý Megane 3.

Chcete-li zvýšit šanci na získání automobilu s čistou historií, doporučuji vám používat stránky jako carvertical nebo cebia.
reagovať
croissanty
počet príspevkov9
dátum registrácie17.07.2020
Streda 05.08.2020 09:44, RE: RE: RE: RE: Jakou koupit Fabii ??
Díky za radu jsem také hledal malé auto a byl jsem přesvědčen, že půjdu s Fiesta
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.