0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké menší auto do města a výlety na ryby?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, typ vozidla, osobní
Armitage
počet príspevkov2
dátum registrácie24.12.2023
Nedela 24.12.2023 04:02, Jaké menší auto do města a výlety na ryby?
Dobrý den,

chci si pořídit auto kvůli rybaření. Nebaví mě rybařit v Praze. Mám zaměstnání cca 10Km od bydliště (ve městě kde bydlím), takže když už to auto budu mít, tak s ním budu jezdit i do práce.
Nevím přesně co si vybrat aby to auto bylo spolehlivé a levné na údržbu. Zároveň nežralo i trávu u silnice. Rozpočet na auto je cca 80, 000 Kč.

Aby jste se dokázali trochu vžít do mých představ, tak zde mám tři takové mé favority o kterých uvažuji.

3. místo - Volkswagen Polo 3-4. gen.
2. místo - Peugeot 207
1. místo - Audi A3 8P 1,9TDI

O tom Audi uvažuji nejvíce. Líbí se mi jak exterier, tak interier.

Rád bych znal váš názor a po případě i přimo radu, jaký motor vybrat.
Klidně doporučte i jiné značky aut, ale rád bych něco menšího a nechci Škodu, nelíbí se mi i když vím, že není uplně marná.

Děkuji za odpovědi a přeji vám všem krásné svátky.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1234
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 29.12.2023 12:05, RE: Jaké menší auto do města a výlety na ryby?
citácia:
reakce na: Armitage, 24.12.2023 04:02 (Dobrý den,chci si pořídit auto ...)


S tím dýzlem nevím, no...
reagovať
Armitage
počet príspevkov2
dátum registrácie24.12.2023
Sobota 30.12.2023 02:11, RE: RE: Jaké menší auto do města a výlety na ryby?
citácia:
reakce na: Zdeny60, 29.12.2023 12:05 (S tím dýzlem nevím, no... ...)


Rozumím, hodně lidí říká, že diesely nejsou moc dobré jen na nějaké popojíždění, ale v různých článcích nezávisle na sobě píší, že právě ten motor 1,9 TDI 77kW jsou nejspolehlivější motory a o benzínech 1,6 píší, že nemají dostatečný výkon....tak já nevím, co si pod tím představit. Nepotřebuji ale aby to auto mělo zrychlení, jak blázen, nebo trhalo asfalt. Mě stačí pohodlná jízda, aby to normálně bez týrání motoru jezdilo po dálnici. Žádné vylomeniny s tím dělat nehodlám. Jde mi o spolehlivost, spotřebu (v rámci nějakých mezí) a o nějaké pohodlí.

Narazil jsem při koukáni po hadchbacku i na Mercedes-Benz CL203 Sport Coupe. Ty ojetiny nejsou drahé ale na MB mi přijdou podezřele levné. Zkusil jsem zagooglovat, ale nikde jsem se o nich zrovna moc nedočetl. Výbavu mají celkem solidní, vzhledově taky pěkné, ale říkám si, jestli tam není nějaký zakopaný pes v tom, když jsou tak podezřele levné. Aby nebyl drahý servis, nebo něco podobného. Jinak děkuji za komentář.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.