0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
Bourák11
počet príspevkov3
dátum registrácie10.05.2021
Pondelok 10.05.2021 22:52, Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu. Jsem student a tím pádem obracím každou korunu. V průběhu času se mi povedlo našetřit si do sto tisíc korun, za které bych si chtěl pořídit auto. Nejlépe aby se cenově pochybovalo kolem 80 000 Kč (85 000 Kč max), abych za 5 000 Kč koupil povinné ručení a se zbylými 10 000 Kč poplatil ostatní věci (přepis, evidenční kontrolu...) + samozřejmě aby mi i něco pro jistotu zbylo.
Problém je v tom, že nejsem úplně technicky zdatný a moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, proto bych chtěl kohokoliv zkušenějšího poprosit o radu, jaké auto vybrat.
Co se týče specifikací, chtěl bych nějaké rodinnější auto (SUV tím nemyslím, ale spíš nějaké prostorově větší), u motorů bych preferoval naftu, už jen kvůli dojíždění do práce nebo do školy, ale na druhou stranu, více než naftu, ocením spolehlivější benzín. Opravdu se v tom moc nevyznám a vidím jen to, že nafta mívá menší spotřebu a je levnější, takže bych spíše ocenil naftu.
Pokud mám vytipovat auta, která by se mi typově zamlouvala, tak by to mohlo být.:
Škoda Octavia druhé generace (Tu měl můj táta od jejího představení asi 10 let, pravidelně ji servisoval, staral se o ni, ale u bazarové neověřené mam strach ze stočených kilometrů)
Volkswagen Passat B6
Audi A4 B6 nebo B7 (Taky jsem nějakou B7 v této ceně viděl)
BMW řady 5 nebo řady 3
Ford Mondeo 2007-2014
Alfa Romeo 159
Mercedes-Benz E 2002-2009
Mercedes-Benz C 2000-2007 klidně i 2007-2015 ale těch jsem moc nenašel
Jaguar X-Type

Toto jsou asi auta, která by mě nejvíce lákala, bohužel nevím, které z nich vzhledem ke spolehlivosti vybrat, abych nemusel hned po pár kilometrech do servisu (slyšel jsem, že třeba ta alfa je docela dost nespolehlivá). Kdybych si měl vybrat, tak bych nejvíce preferoval tu Audi A4 B7. Pokud by pak všechna výše zmíněná auta byla vyloženě špatná, dal by se mezi ně zařadit i Ford S-max, který je prý spolehlivý. Ale rád bych ve svém věku sáhnul spíše po jednom z výše zmíněných, než po MPV.
Prosím vás tedy o jakýkoli typ, radu nebo porovnání výše zmíněných vozů, nerad bych ve svém věku udělal v tomto ohledu chybu.
Předem děkuji za odpověď.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 11.05.2021 08:37, RE: Jaké auto vybrat?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)


S tímhle rozpočtem na celý svůj výběr zapomeň a zaměř se na auta, která jsou mimo mainstream, ovšem ne kvůli své "exkluzivity" (x-type je sice převlečené mondeo, ale sehnat dobrý bude opravdu umění, 159 by musela být od alfisty a pro alfistu, což nejsi).

Můj tip: zkus si do Googlu zadat Fiat Croma a něco si o ní přečti. S naftovou motorizací 1.9 bez DPF by měla splnit všechny požadavky. Začít můžeš u staršího článku tady na TipCars: https://www.tipcars.com/magazin/poradna/je-dobry-napad-koupit-ojety-fiat-croma.html
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 11.05.2021 11:28, RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)


Naprostý souhlas s Giorgiem. A nevím kde se berou ty kecy o tom, jak je Alfa nespolehlivá. V rámci tvého výběru rozhodně nevyniká nespolehlivostí. Jenom je oproti běžné konfekci složitější a tak jsou náklady na provoz vyšší. Slušnou 159 !za kilo" sežene někdo, kdo se v těch autech trochu vyzná.
Být na tvém místě, tak bych polknul hořkou pilulku a podíval se po dvojkovém meganu s 1,6 benzínem. Jestli máš na auto 100 000Kč, tak se dívej po autech s cenovkou okolo 60 tisíc kč. Něco polkne pojistka, něco přepis a podobně, a velkou částku by tom měl tvořit poctivej ponákupní servis. Kompletní výměna kapalin, filtrů a rozvodů a důkladná kontrola celýho auta.
Jinak Croma 1,9 jtd 110kw může být dobrá volba. Auto je spolehlivý a je to něco mezi kombi a MPV...
reagovať
Mashur
počet príspevkov43
dátum registrácie10.12.2009
Utorok 11.05.2021 12:25, RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)


Za mě bych se poohlídnul po nějakém Opelu Astra, Hyundai i30/Kia Ceed, Nissan Note nebo přišetřit na Toyotu Auris. Vše v amto benzínu. Moc parády to sice neudělá, ale mělo by to ještě pár let sloužit.
reagovať
mp-77@email.cz
počet príspevkov36
dátum registrácie05.10.2016
Utorok 11.05.2021 16:39, Fabii
"jsem student a tím pádem obracím každou korunu a mám na auto 80t." .......

Neděláte si z nás srandu ??? . ..úvahy o Jaguaru, M.B řady E, BMW řady 5 či Audi A4 jsou zcela zcestné. Teoreticky jen pokud byste byl vyučený automechanik.

Pokud chcete, aby Váš povoz neskončil brzy na špalkách (či vrakovišti) a nejezdil jste opět MHD (navíc s dluhy z předchozí snahy udržet Váš povoz pojízdný), kupte si zachovalou jedničkovouu Fabii
reagovať
Bourák11
počet príspevkov3
dátum registrácie10.05.2021
Utorok 11.05.2021 18:42, RE: RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
Všem moc děkuji za rady. Tak nějak jsem čekal, že můj výběr nebude asi nejšťastnější, ale vzhledem k mé finanční situaci mi jde spíše o spolehlivost. Projdu si inzeráty aut, která jste mi navrhli. Kdyby pak ještě kohokoliv cokoliv napadlo, budu rád za každou informaci, ale už takto jste mi nabídli dost možností. :)
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Streda 12.05.2021 15:41, RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)


Tak za tyhle peníze nemá vůbec smysl vybírat podle značky,modelu vozu.Jde především o technický stav a dostupnost cenově přijatelných dílů. Ale ze všeho nejdůležitější je mít sebou někoho,kdo se opravdu vyzná,jinak se koupě vozidla stává sázkou do loterie.
reagovať
jintaj
počet príspevkov13
dátum registrácie02.10.2008
Streda 12.05.2021 22:40, RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)

Vlastně jsem taky vybíral s podobným rozpočtem a tudíž vám můj výběr může napovědět, jak na to.
Měl jsem cca 100 tis CZK. Nejsem tedy už delší dobu student a potřeboval jsem kombi alespoň střední třídy pro rodinu s dětmi.
Nakonec jsem vybral SAAB 9-3 r.2005 s benzínovým turbomotorem 2.0 MPI a najetými 250 000 km. Tady bude první úskalí, že trváte na naftě. Moderní diesely jsou prošpikované různými ekokurvítky (DPF, EGR, Common-rail, Adblue...), ta po vyšším nájezdu zákonitě odejdou na věčnost a opravy jsou hodně drahé. Neřešit to nelze, neprošel byste na STK. Tak opravdu zvažte, zda vám spotřeba 6-7 l nafty/100 km za ten risk stojí. Pozn. Nikdo nebude prodávat auto (nejen s dieselem) v perfektním stavu, to by musel být hňup.
Ale zpět k mému příkladu: Auto mě stálo cca 65 000 CZK, po koupi jsem navštívil postupně dva servisy (neautorizované - jeden je garážník a druhý rodiná firma, která téhle značce holduje). Ceny nemají nijak přepálené a dražší díly (elektroniku) dávají dle uvážení zánovní, přesto mě zatím stály opravy cca dalších 30 tis. CZK. Odcházela postupně hlavně elektrika, která po tomhle nájezdu už prostě nemůže být spolehlivá. Takže: zámky dveří, stahovače okýnek, řídící jednotka motoru, zapalovací cívky, ale i prorezlý chladič, vysypaný brzdový třmen atd. Na druhou stranu aspoň vím, co jsem si na auto dal a tudíž by mělo nějakou dobu držet.
Takže být vámi, koukám po autech, která si jako ojetiny moc nedrží cenu (takže ne škodovky, prémiovky jako Audi, BMW, Mercedes nebo Jaguar škrtnout rovnou) a příp. jaký levný servis (třeba garážový) máte v okolí, resp. jakou značku umějí opravit. Protože jezdit třeba s Fabií 1 do autorizáku je čirá hloupost.
A rovnou bych škrtal diesely. Poslední spolehlivé nafťáky měly Mercedesy W124. Což jsou přes 30 let stará auta.
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Štvrtok 13.05.2021 16:13, RE: RE: RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 11.05.2021 18:42 (Všem moc děkuji za rady. Tak n ...)


Pridam svou trosku do mlyna:

Ford Focus
- druha generace 1.6, 1.8, 2.0 benzin, pozor na korozi, ale melo snad by jit jeste vybrat
- prvni generace - obdobne motory - jeste vice pozor na korozi, vyber snad jen se stestim u vyjimecne zachovaleho kusu

Ford Fusion - pravdepodobne 1.4i (presne nevim)

Obcas tu padaji veci Punto a Grande Punto...

Starsi citroeny - Xsara apod... nereznou, ale uz jsou to take spise veterani..., nebrat hydroodpruzeni, ale to snad Xsara ani nemela

Dacia Sandero

Fabia I 1.4i - snad potkas nezrezlou, na Fabii II nevim zdali by stacil rozpocet.

Honda Civic, Toyota Yaris, Auris - atmo benziny, nevim jak s korozi, ale obcas se nekde zjevi "slusne" kusy.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1234
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 13.05.2021 17:41, RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Bourák11, 10.05.2021 22:52 (Dobrý den,chtěl bych vás popro ...)


Naprostý nesmysl! každý z tědhto aut tě sežere, pokud nemáš na praviodelný servis a případné opravy. Vhápu, vozit si sedynu v 156 je lákavé, ale není to ouplně dobrá volba. Ber to s rozumem a poři´d si Clio - bez legrace. 1,2 55kW je naprosto festovní auto, které je léty prověřené, motory josu držáky jako zbytek auta (kecy, že se tohle nebo tamto neposlouchej). jako každá ojetina i Clio může mít poruchu. Jako příklad vezmi Clio 1,2 47kW, co má moje dcera (r.v. 2005, stav tacho asi 120.000km): předně koroze - NULA! NIC' Což není nezanedbatelné, neb budeš jezdit v zimě v soli a mýt moc nebudeš a ani garáž asi mít nebudeš. Takže to je obrovský bonus. Elektrika - kuna přehryzala kabel od váhy, opraveno na parkovišti kapesním nožem a kusem leukoplasti. Jinak závady elektriky NULA! NIC! Mechanické závady - ano - kousla se vodní pumpa. Opraveno včetně rozvodů (když to bylo odstrojený) za cca 7000 sakum prásk! za to nekoupíš někdy pomalu ani řemen a napínací kladku.- tady se dělal řemen, napínací kladka a pumpa + práce v servisu + nová chladící kapalina. co víc si přát? A praskla PP pružina. měnil jsem obě za cca 2400 sakum prásk. Spotřeba 5-7, levné pneu, olej nežer a kupuji de facto dle specifikace to nejlevnější, aby splnilo ormu - výměna vč. filtru cca 1000Kč. Chápu, Renault nezní jak "Alfa Roemo", ale nestojí nic, nehnije, je absolutně spolehlivé, v zimě startuje na drb (Jeseníky, klidně -25°C), jízdní vlastnosti bz nadsázky výborné, podvozek víc než slušný. Až tento bojovník dojezdí, defintivně beru další. Dcera s ním jezdí ráda a já mám minimum starostí Jinak sám mám Subaru a jako městké auto Mondeo 1,8i a o cenách bych ti mohl vyprávět... zlaté Clio!!!
reagovať
Bourák11
počet príspevkov3
dátum registrácie10.05.2021
Štvrtok 13.05.2021 17:55, RE: RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: Zdeny60, 13.05.2021 17:41 (Naprostý nesmysl! každý z tědh ...)


Díky moc za radu. Takové ceny za opravu opravdu nejsou nijak astronomické. Sice je Clio trochu menší, než jsem si představoval, ale asi budu muset z některých svých preferencí upustit. Hlavní je aby bylo spolehlivé. Určitě se po nějakém zkusím také podívat.
reagovať
azerty
počet príspevkov63
dátum registrácie23.06.2016
Streda 02.06.2021 08:59, RE: RE: Jaké auto pro studenta do 80 tis. Kč?
citácia:
reakce na: jintaj, 12.05.2021 22:40 (Vlastně jsem taky vybíral s po ...)
Protože jezdit třeba s Fabií 1 do autorizáku je čirá hloupost.


Já mám s autorizákem a Fabií 1 dobrou zkušenost, dopředu řeknou cenu, nabídnou neoriginální díly v ceně levnější než na internetu, je tam nějaká sleva na práci pro starší auta takže cenově to vyjde slušně. Naopak garážník byl o něco levnější, ale neopravil na čem jsme se dohodli, nebo zapomněl něco přišroubovat, nebyl schopen říct kdy to bude hotovo. Za těch pár korun ušetřených mi to nestojí.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.